جواهری که حالا نماد پرسپولیس است/خانم ها...آقایان...علیرضا بیرانوند

بی گمان یکی از شانس های بزرگ برانکو و شاگردانش حضور دروازه بانی چون بیرانوند در چارچوب قفس توری این تیم است....

بی گمان یکی از شانس های بزرگ برانکو و شاگردانش حضور دروازه بانی چون بیرانوند در چارچوب قفس توری این تیم است.

مدال حامد وفایی

مرد های واقعی شعر نمیخوانند
و خدا آن روز را نیاورد که شاعر هم باشند
مردهای واقعی 
پسر های واقعی 
فوتبال بازی میکنند...!

'بادبادک باز-خالد حسینی'

***

دروازه بان ها....
دلخوشی آن ها این است که نگذارند توپ وارد دروازه شود.اما به نظر بقیه،آن ها در حال انجام وظیفه هستند.پس باید باور کنیم که در واقع دروازه بانان مظلوم ترین و دیوانه ترین،عاقل های داخل زمین هستند.

 یک لحظه چشم هایتان را ببندید و دروازه پرسپولیس را در بازی دیشب بدون حضور بیرو متصور شوید.حالا بگوئید بدون بیرانوند، چند بار دروازه تیم برانکو باز می شد؟اگرچه سرخ پوشان بارها فرصت گلزنی داشتند و می‌توانستند با دقت بیشتر بودیمیر و به ویژه علیپور به گل برسند،اما نمی توان این واقعیت را نادیده گرفت که تیم حریف چند بار صاحب موقعیت گل شد وهر بار به خاطر سیوهای بیرانوند هیچ یک وارد دروازه نشد!

بیرانوند در این بازی ۵ سیو موفق داشت که تمام آن ها موقعیت بالای 80 صددرصد گلزنی بودند. او بارها با واکنش های اعجاب انگیز خود،دروازه پرسپولیس را نجات داد و این آسودگی خاطر را برای خط میانی و مهاجمان پرسپولیس فراهم آورد تا با خیال راحت تری به سمت دروازه السد یورش ببرند.فوتبالی ها به خوبی می دانند که حضور یک دروازه بان مطمئن چقدر در یورش به دروازه حریف و استفاده مناسب از ضدحمله ها موثر است.

جالب ترین نکته اینجاست که بیرانوند سه توپ را از ضربات داخل محوطه جریمه مهار کرد.سیو هایی که ارزش کار او را بالاتر می برد. بی گمان اگر بوجناح آن گل آفساید را به ثمر نمی رساند ،بیرانوند برای چندمین بار به عنوان بهترین بازیکن زمین انتخاب می شد.شاید هم ارزش گل بوجناح زمانی بیشتر شد که او دروازه بیرانوند را باز کرد که روی هیچ توپی ضعف نشان نداد.

حالا عکس او در حالی که از شدت ناراحتی دست به زانو گذاشته در فضای مجازی در حال انتشار است. هواداران پرسپولیس با اشاره به توانایی های ستاره ای که درون دروازه دارند و ایمان همیشگی به برانکو و بازیکنان تیمشان از بازگشت حرف مینند.این که باز هم می توانند صعود کنند و آسیا را به تعجب وادارند.

به هرحال فوتبال پر است از اتفاقات ریز و درشت و فارغ از بحثهای هواداری،اما همین که "جواهری"به اسم بیرانوند میشود نماد امید هواداران تیمی چون پرسپولیس با آن پشتوانه و تاریخ منحصر به فرد ،را نمی‌توان نادیده گرفت.

آری...او بیرانوند است که حالا نماد امید و ممکن کردن غیرممکن هاست.با دست هایی که هم اکنون بالاتر از همه در لیگ و آسیا در حال تلاش و میل به بردن است.پسر با غیرت لر که روزی رویاهاش رو شب ها پشت ورزشگاه خواب میدید، حالا دارد آنها را زندگی می کند.
و خوشحالی و خوشبختی‌اش می‌ماند برای فوتبالدوستانی که دروازه شان شده امن ترین جای جهان.