جورجی واینالدوم؛ اسلحه پنهان یورگن کلوپ

یکی از ارکان موفقیت تیم لیورپول در دو فصل اخیر جورجینیو واینالدوم بوده است....

جورجی واینالدوم؛ اسلحه پنهان یورگن کلوپ

وقتی در ۲۲ جولای ۲۰۱۶ لیورپول رسما واینالدوم را به عنوان خرید جدیدش اعلام کرد کسی فکر نمی‌کرد هافبک جدید نیوکاسل به ستاره لک‌لک‌ها تبدیل شود. او با قراردادی ۲۳ میلیون یورویی برای ۵ سال به لیورپول پیوست و تا امروز در ۱۳۹ بازی خود برای این تیم بسیار موفق ظاهر شده است. 
واینالدوم برای لیورپول تنها ۱۶ گل زده اما این گل‌ها تاثیر بسیار زیادی در سرنوشت قرمزپوشان داشته است. از اولین گل خارج از خانه در مسابقات لیگ برتر مقابل تاتنهام گرفته که باعث پیروزی لیورپول شد تا اولین گل خارج از خانه او در مسابقات اروپایی که در نیمه‌نهایی لیگ قهرمانان فصل ۱۸-۲۰۱۷ به ثمر رسید و باعث شد تا آن‌‌ها به فینال لیگ قهرمانان برسند. البته می‌توان برد ۴-۰ مقابل بارسا را به نوعی شاهکار واینالدوم دانست. او از روی نیمکت به جای رابرتسون به بازی آمد و باعث شد تا بلوگرانا و مسی به راحتی هرچه تمام‌تر حذف شوند.
هافبک ۲۸ ساله لیورپول که بیشترین بازی خود را در ۴ سال حضور در فاینورد برای این تیم انجام داده، ۵۴ بار هم پیراهن لاله‌ها را پوشیده و هم‌اکنون از ارکان موفقیت و انسجام شاگردان کومان است.
واینالدوم گل‌های بی‌شماری به ثمر نرسانده اما در تک تک بازی‌های لک‌لک‌ها تاثیر زیادی داشته است. پاداش نمایش‌های او فتح لیگ قهرمانان است. او در مصاحبه با سایت لیورپول اکو می‌گوید: فتح لیگ قهرمانان زندگی من را تغییر داد زیرا شما تا ابد قهرمان لیگ قهرمانان نامیده می‌شوید! بازیکنان بسیاری نتوانسته‌اند به این افتخار برسند پس من باید قدر این افتخار را بدانم.
او آن‌قدر خوب ظاهر شده که کلوپ برای فصل بعد خیالی آسوده دارد و حتی دست به خریدهای جدید برای هافبک خود نزده است. باید دید او در فصل آینده هم به نمایش‌های خوبش ادامه می‌دهد و همچنان عصای دست سرمربی آلمانی قرمزپوشان بندر مرسی‌ساید خواهد بود یا خیر.

بیشتر بخوانید:

فن دایک: زمان آن رسیده که توپ طلا به یک مدافع برسد

 

تگ ها


یورگن کلوپ گزارش اختصاصی گئورگینیو وینادوم لیگ برتر فوتبال