جوکوویچ، استاد تور ATP لندن

تنیسور صربستانی با توجه به آمار شانس اول قهرمانی در تور ATP لندن محسوب می شود....

به گزارش "ورزش سه" و به نقل از ایسنا، هیچ‌کس شک ندارد که نواک جوکوویچ بخت نخست قهرمانی در تور ATP لندن به حساب می آید (این بازی ها قرار است از فردا تا یکشنبه هفته آینده در انگلیس برگزار شوند). تنیسور صربستانی تنها به این خاطر که مرد شماره یک جهان است شانس اول قهرمانی محسوب نمی شود بلکه آمار نیز گویای این موضوع است. 

جوکوویچ پنج بار فاتح تور ATP لندن شده است و در این رابطه کاملا برتر از رافائل نادال، دومینیک تیم، دنیل مدودف، الکساندر زورف، استفانوس سیتسیپاس، روبلف و دیگو شوارتسمن است. حتی تعداد پیروزی های تنیسور صربستانی از مجموع بردهای هفت تنیسور دیگر بیشتر است: ۳۶ بر ۳۵.

همچنین از این هفت شرکت کننده تنها سه تنسیور صعود به فینال را در لندن تجربه کرده اند و تنها دو نفر فاتح جام قهرمانی شدند؛ زورف در سال ۲۰۱۸ و سیتسیپاس در سال ۲۰۱۹ (نادال در هر دو دیدار نهایی شکست خورد). در این میان شوارتسمن نخستین حضورش در تور ATP لندن تجربه خواهد کرد. 

علاوه بر آمار پیروزی ها، جوکوویچ در مقایسه با حریفانش بی رقیب است. "نوله" سومین تنیسور برتر در کسب پیروزی در این بازی هاست‌. او رکورد ۳۶ برد و ۱۴ شکست را به خود اختصاص داده و در این زمینه با بوریس بکر (۳۶ پیروزی) برابر است. تنها ایوان لندل (۳۹ پیروزی) و راجر فدرر (۵۷ برد) بالاتر از او قرار دارند. همه چیز نشان می دهد جوکوویچ می تواند یک بار دیگر در این رقابت ها قهرمان شود و به رکورد فدرر در ۶ قهرمانی برسد. نوله می تواند پادشاه پادشاهان شود. 

تگ ها


نواک جوکوویچ تنیس