حاتمی: منتظر بازگشت تماشاگران به لیگ بسکتبال هستم

سرمربی تیم بسکتبال شهرداری گرگان ضمن استقبال از برگزاری رقابت‌های باشگاهی با حضور ۱۶ تیم گفت: حضور این تعداد تیم و بازیکنانی که در اختیار دارند به رونق بسکتبال کمک می‌کند....

وی تصریح کرد: اینکه لیگ امسال هم با تعداد تیم های زیاد برگزار می شود یک امتیاز به حساب می آید. فقط امیدوارم کرونا باعث نشود این امتیاز و مزیتهایش خیلی به سود بسکتبال نشود. به هر حال یکی از ارکان برگزاری مسابقات باشگاهی تماشاگران هستند که سال گذشته آنها را در اختیار نداشتیم؛ در حالی که حضورشان در کنار این تعداد تیم و دیدارهایی که خواهند داشت به رونق بسکتبال کمک می کند.

سرمربی تیم بسکتبال شهرداری گرگان ادامه داد: امیدوارم شرایط به گونه ای مهیا شود که بتوانیم در سه ماه پایانی سال و برای مرحله برگشت رقابت‌های لیگ برتر شاهد بازگشت تماشاگران به ورزشگاه ها باشیم. در این صورت لیگ امسال خیلی بهتر و با کیفیت تر از سال گذشته پیگیری خواهد شد.

حاتمی در واکنش به اینکه «بعضی مخالف برگزاری لیگ برتر بسکتبال با ۱۶ تیم هستند و آن را خارج از ظرفیت بسکتبال ایران می دانند»، گفت: تصور من این نیست. بسکتبال ایران بازیکنان جوان خوبی دارد که جذب تیم های مختلف شده اند و در ترکیب آنها می توانند عملکرد خوبی داشته باشند. شاید در آغاز فصل، خیلی از تیم ها در حد لیگ نباشند و نتوانند خودی نشان دهند اما قطعا با پیگیری دیدارها وضعیت آنها هم دستخوش تغییرات مثبتی می شود و می توان رشد و ترقی را در آنها دید. همین که حضور این تعداد تیم باعث درگیر شدن تعداد بیشتری بازیکن و مربی در مسابقات می شود، خوب است.

وی در مورد برنامه های تیم ملی بسکتبال و اینکه به خاطر آن مسابقات لیگ با وقفه مواجه خواهد شد، تصریح کرد: مشکلات تیم ملی و باشگاه ها و همزمانی عملکرد آنها همیشه وجود داشته است. با این شرایط راهکاری بهتر از آنچه قرار است امسال هم طی شود، وجود ندارد. اینکه مسابقات باشگاهی آغاز و در موقع نیاز به خاطر تیم ملی تعطیل شود.

مربی تیم ملی بسکتبال تاکید کرد: با این شرایط هم حضور حداکثری تیم ها در لیگ و درگیری بیشتر بازیکنان خوب است. اگر از همه بازیکنان بپرسید آنها خواهند گفت که انجام بازی را به تمرین ترجیح می دهند. واقعیت هم این است که انجام ۱۰ مسابقه از هزار جلسه تمرینی بهتر است چون با تمرین، اصلا بازیکنان در شرایط مسابقه قرار نمی گیرند. این مسابقه است که آنها را با تجربه کرده و آماده نگه می دارد.

حاتمی که امسال با هدایت شهرداری گرگان در رقابت های لیگ برتر شرکت می کند، در مورد اوضاع این تیم و شرایطش برای دفاع از عنوان قهرمانی گفت: البته شاکله شهرداری گرگان نسبت به سال گذشته به طور کامل تغییر کرده است. چهار نفر از بازیکنان سال گذشته را نداریم، به جای آنها نفراتی مانند میرزایی و پذیرفته را جذب کرده ایم و البته بازیکنان جوان و مستعدی از گرگان.

سرمربی تیم بسکتبال شهرداری گرگان در پاسخ به این سئوال که «آیا شهرداری گرگان از عنوان قهرمانی اش دفاع می کند؟» گفت: همیشه در هر شرایطی تیمم را برای بهترین نتیجه که قهرمانی در راس آن است، آماده کرده ام. امسال هم با همین هدف وارد مسابقات می شویم.

تگ ها


بسکتبال لیگ برتر بسکتبال