حاجیلو: انتظار داشتند منشا از کسی که او را اذیت کرده، تشکر کند؟

اصغر حاجیلو، سرپرست تیم فوتبال استقلال گفت: وقتی موهای گادوین منشا را کشیدند، آیا انتظار داشتند او تشکر کند؟!...

اصغر حاجیلو، سرپرست تیم فوتبال استقلال گفت: وقتی موهای گادوین منشا را کشیدند، آیا انتظار داشتند او تشکر کند؟!

اصغر حاجیلو، درباره برتری 3 بر یک استقلال مقابل فولاد خوزستان در هفته بیستم لیگ برتر فوتبال، اظهار داشت: از بازی با پیکان که شروع‌مان در نیم‌فصل دوم بود، شرایط تیم تغییر کرد. در دیدار برابر تراکتورسازی تبریز نیز مستحق شکست نبودیم و به خاطر یک اشتباه، بازی را واگذار کردیم. تیمی که پس از شکست برابر تراکتورسازی، دوباره همه بازی‌هایش را می‌برد، قابل ستایش است. اگر مقابل تراکتورسازی نتیجه می‌گرفتیم، الان شرایط بهتری در جدول داشتیم. خوشبختانه پس از این دیدار، مقابل پارس جنوبی جم، ذوب‌آهن اصفهان و فولاد خوزستان پیروز شدیم.


استقبال از استقلال در اهواز عجیب بود
وی با اشاره به استقبال تماشاگران اهوازی تصریح کرد: وقتی استقلال خوب نتیجه نگیرد، هواداران استقبالی نمی‌کنند. در دیدار قبلی که به خوزستان رفته بودیم، استقبال کمی از ما صورت گرفت، اما در این بازی از فرودگاه گرفته تا هتل و ورزشگاه به خوبی از استقلال حمایت کردند. شور و شعف عجیبی در بین هواداران دیده می‌شد و اهواز دوباره خانه دوم استقلال شد. زمانی که در تاج سابق بازی می‌کردیم، اهواز خانه دوم ما بود و هیچ نگرانی بابت داشتن طرفدار در استان خوزستان نداشتیم. واقعاً دم مردم اهواز گرم. خوشحالم با پیروزی مقابل فولاد پاسخ محبت‌شان را دادیم. باور کنید آنقدر از ما استقبال کرده بودند که نمی‌دانیم چطور از آنها تشکر کنیم. پس از بازی، شهر به‌هم ریخته بود و همه خوشحال بودند. امیدوارم با این روحیه‌ای که داریم، در بازی با الدحیل در قطر، یکی از بازی‌های خاص استقلال را شاهد باشیم و با امتیاز به تهران بازگردیم.


بازیکنان ذخیره پایین‌تر از بازیکنان اصلی نیستند
سرپرست تیم فوتبال استقلال در رابطه با عملکرد خوب پاتوسی، گادوین منشا و ایسما گونکالوس، سه بازیکن خارجی آبی‌پوشان گفت: حضور این سه بازیکن در تیم تأثیرگذار بوده است، اما سایر بازیکنان هم به فرمت خوبی رسیده‌اند. در دیدار با ذوب‌آهن اصفهان، روزبه چشمی همه کاره وسط زمین بود. با اضافه شدن بازیکنان جدید، دست وینفرد شفر برای انتخاب ارنج باز شده است. بازیکنانی که بیرون می‌نشینند، کمتر از بازیکنانی که داخل زمین بازی می‌کنند، نیستند. معمولاً بازیکنان ذخیره یک سطح پایین‌تر از بازیکنان اصلی هستند، اما در استقلال تنها 11 بازیکن خوب نداریم و 22 بازیکن خیلی خوب داریم. به بازیکنانی چون مرتضی تبریزی، روح‌الله باقری و ...نگاه کنید. اینها کمتر از بازیکنان اصلی نیستند.


طوری موهای منشا را کشیدند که از کوره در رفت
حاجیلو در واکنش به درگیری گادوین منشا با یک هوادار در اهواز خاطر نشان کرد: متأسفانه برخورد با منشا بد بود و حتی یکی دو نفر وینفرد شفر را در فرودگاه اذیت کرده بودند. وقتی هواداران زیادی به استقبال تیم می‌آیند، یکی دو نفر مغرض پیدا می‌شوند و شما نمی‌توانید آنها را میان جمعیت تشخیص دهید. در فیلمی که در مورد درگیری منشا منتشر شده است، همه چیز مشخص نیست. در این درگیری، یک نفر چنان موی منشا را کشید که او از کوره در رفت. موهای منشا طوری است که قابل دسترس است! منشا از اتفاقی که برایش افتاد، خیلی ناراحت بود و عنوان می‌کرد چرا باید او را اذیت کنند. نه تنها برای منشا، برای چند بازیکن هم اتفاق مشابه در فرودگاه افتاد که ناجور بود.

 

انتظار داشتند منشا از کسی که او را اذیت کرده، تشکر کند؟
وی در واکنش به اینکه برخی افراد عنوان می‌کنند مهاجم نیجریه‌ای استقلال به دلیل رفتاری که از خود نشان داده است، باید محروم شود، گفت: وقتی یک نفر را می‌زنند، طرف باید چه کار کند؟ آیا منشا باید از طرف تشکر می‌کرد و به او می‌گفت ممنون که موهایم را کشیدی؟ منشا در دیداری که تحت فشار بالا بازی کرد، پس از این رفتار باید چه کار می‌کرد؟ درست است که بازیکن باید حرفه‌ای و صبور باشد، اما این مسئله برای داخل زمین است و بیرون زمین نمی‌تواند به خاطر هر رفتاری صبور باشد.


چرا هر زمان استقلال نتیجه می‌گیرد، یکسری شیطنت می‌کنند؟
حاجیلو ادامه داد: چرا می‌گویند منشا باید محروم شود؟ نمی‌دانم چرا هر زمان استقلال نتیجه می‌گیرد، یکسری شیطنت‌هایی می‌کنند. متأسفانه شرایط را طوری پیش می‌برند که تیم به حاشیه برود. آقایان! استقلال برای این مملکت است و در آسیا بازی مهمی پیش رو دارد و فکر نکنید این کارتان انسانی است که تیم را به حاشیه می‌برید.


به خاطر شرایط حساس فرودگاه اهواز، شفر را خیلی زود از گیت رد کردم
سرپرست تیم فوتبال استقلال در پاسخ به این سؤال که چرا او، مسئولان استقلال و نیروی انتظامی در بطن ماجرا حضور نداشتند تا چنین اتفاقی نیفتد، گفت: جمعیت آنقدر زیاد بود که از دست نیروی انتظامی هم خارج شده بود. باور کنید در فرودگاه آنقدر ازدحام زیاد بود که بدون اینکه کارت بازیکنان و عوامل تیم را بدهم، آنها را از گیت فرودگاه رد کردیم. شرایط آنقدر حساس شد که شفر هم از رفتار یک نفر اذیت شده بود و او را خیلی زود از گیت رد کردم. نیروی انتظامی و یگان ویژه باید پیش‌بینی این شرایط را می‌کرد که وقتی تیم پرطرفدار بازی را می‌برد، در فرودگاه ازدحام خواهد شد. در میان طرفداران هم، چند نفر مغرض می‌آیند و کارهایی می‌کنند که نباید انجام دهند. شما نمی‌توانید آدم‌ها را از یکدیگر تفکیک کنید.


شایعه دوپینگ باقری بامزه بود!
حاجیلو در ادامه گفت‌وگوی خود درباره راه انداختن بحث شایعه دوپینگ روح‌الله باقری عنوان کرد: خیلی خنده‌دار است و این مورد هم از حواشی جالبی بود که راه انداختند. نمی‌دانم چرا هر بار که استقلال رو به جلو حرکت می‌کند، شیطنت‌ها زیاد می‌شوند. بحث دوپینگ روح‌الله باقری هم خیلی بامزه بود، بازیکنی که کمترین حاشیه را دارد و مهاجمی ششدانگ و آینده‌دار است. این بازیکن بدون اینکه اعتراضی داشته باشد، تمرینات حرفه‌ای خود را انجام می‌دهد. باقری یکی از بازیکنانی است که در دهه اخیر کمتر در فوتبال ایران دیده شده است. چرا باید برای این بازیکن چنین حواشی ایجاد کنند؟ اگر مشکل استقلال است، چرا باید این بازیکن را به حاشیه ببرند؟ بعدها چطور می‌خواهند جواب بدهند؟


کار بدتر حقیقی، به جان هم انداختن هواداران بود
وی در مورد درگیری علیرضا حقیقی با علی خطیر و شکستگی بینی معاون ورزشی باشگاه استقلال گفت: از کار حقیقی تعجب کردم. بدتر اینکه در فضای مجازی باشگاه‌ها و مردم را به جان هم انداخت که مثلاً خطیر به پرسپولیس توهین کرده است. او برای فرار از رفتاری که انجام داد، کار قشنگی نکرد. وقتی دو نفر در برخورد با هم لحن بدی دارند، دلیل نمی‌شود کار به درگیری فیزیکی کشیده شود. خودش گفته در گذشته اگر کسی کتک می‌خورد، در منزلش پنهان می‌شد، نه اینکه بگوید کتک خوردم. شما فقط برداشت این آدم را ببینید. طرف مقابلت معاون باشگاه استقلال است. ای کاش او (حقیقی) صادقانه می‌گفت که در شرایط روحی خوبی نبوده و به‌هم ریخته بوده است، نه اینکه طرف را بزند و سپس باشگاه‌ها و طرفداران را به جان هم بیاندازد.
سرپرست تیم فوتبال استقلال با تأکید بر اینکه قشنگ نیست پس از این اتفاق، مصاحبه کنیم و باشگاه‌ها را به جان هم بیاندازیم، ادامه داد: او (حقیقی) باید عذرخواهی می‌کرد و می‌گفت در شرایط روحی خوبی نبوده است. او برای اینکه کارش را توجیه کند، گفت به خاطر هواداران پرسپولیس چنین کاری کرده است. پسر خوب، تو زمانی گلر تیم ملی و پرسپولیس بودی. کار او خوب نبود که بگوید به خاطر پرسپولیس دست به چنین کاری رده است تا پرسپولیسی‌ها به دفاع از او و استقلالی‌ها به دفاع از معاون باشگاه پرداخته و به جان هم بیفتند.

 

افسر راهنمایی و رانندگی حق توهین به مجیدی را نداشت
حاجیلو همچنین در رابطه با درگیری فرهاد مجیدی با مأمور راهنمایی و رانندگی که باعث ناراحتی مربی استقلال شد، گفت: ما ساعت 12 شب به تهران رسیدیم و تا ساک‌ها را تحویل بگیریم ساعت نزدیک یک بامداد شده بود و با هم از پارکینگ بیرون آمدیم. اگر مجیدی با سرعت رانندگی کرده است، آن آقا می‌توانست او را جریمه کند. آن مأمور راهنمایی و رانندگی حق توهین کردن به مجیدی را نداشت. مجیدی که اصغر حاجیلو نیست که کسی او را نشناسد! آیا کسی هست که مجیدی را نشناسد؟ آن افسر باید حرمت افراد را حفظ کند. مجیدی در جاده شمال نبوده است که بگویند حتماً مشکلی داشته که این‌گونه رانندگی کرده است. مجیدی خسته از اهواز برگشته و در حال رفتن به منزلش بوده است. حتی اگر فرهاد مجیدی نه و فردی عادی بود، بازهم نباید افسر راهنمایی و رانندگی چنین دیالوگی به کار می‌برد. همیشه افسران نیروی انتظامی در صحبت‌های‌شان تأکید دارند که باید با مردم خوب رفتار کنند. مجیدی هم در پستی که گذاشت اشاره کرده بود که لحن صحبت کردن آن افسر چگونه بوده است.
وی در پایان گفت: نمی‌دانم چرا هر زمان استقلال می‌خواهد در آرامش نتیجه بگیرد، این حواشی را ایجاد می‌کنند. ما باید رفتارهای‌مان را درست کنیم. متأسفانه در فضای مجازی اتفاقات بدی می‌افتد و همه به جان هم افتاده‌اند. فضای مجازی در همه جای دنیا وجود دارد، اما ما از قسمت بد آن استفاده می‌کنیم.