حاجیلو: ویلموتس با استقلالی‌ها مهربان‌تر باشد

سرپرست سابق تیم فوتبال استقلال مدعی شد سرمربی تیم ملی در صورتی که از استقلالی‌ها در زمین استفاده کند ضرر نخواهد کرد....

به گزارش مدال، اصغر حاجیلو درباره اتفاقات اخیر در تیم ملی و استقلال با ما همکلام شد. او روند رو به رشد استقلال را مثبت تلقی کرده و ابراز امیدواری کرد این روال ادامه داشته باشد.

تیم ملی باز هم باخت و شانسش را به حداقل تقلیل داد؟
این اتفاق نباید می‌افتاد که افتاد. البته ما ایرانی‌ها ثابت کرده‌ایم همیشه این توان را داریم که از حداقل شانس‌ها بیشترین بخت‌ها را بسازیم ولی کارمان سخت شد، اما غیرممکن نیست.

خب چرا این اتفاق باید می‌افتاد که به این دردسر‌ها بیفتیم؟
البته بچه‌های تیم ملی زحمتشان را کشیدند و گاهی این اتفاقات می‌افتد که هماهنگی و یکدستی در تیم دیده نمی‌شود. فکر می‌کنم جلوی بحرین و عراق نه هماهنگی داشتیم و نه تاکتیک درست و حسابی که بتوانیم حداقل مساوی بگیریم. اگر برای مساوی هم می‌رفتیم این دو باخت حاصل نمی‌شد.

دلیل این دو شکست چه بود؟
شاید نوعی بی‌برنامگی و تمرین کم. شخصاً انتظار نداشتم تیم ملی‌مان تا ۵ روز قبل از بازی سرمربی اش را بالای سر خودش نبیند! این برای تیم ملی کشوری مثل ایران بد است. این را باید از فدراسیون فوتبال پرسید که چرا اجازه دادند کار به اینجا برسد که تیم ملی سرمربی اش را با التماس به تهران بکشاند؟ یعنی نتیجه بازی ایران- عراق برای ویلموتس مهم نبود؟ او نمی‌دانست در کارنامه کاری اش تأثیرگذار است؟ شاید برایش اهمیتی نداشته که این اصلاً خوب نیست! این در واقع به مخاطب تیم ملی می‌فهماند شاید او فقط برای اینکه بیکار نباشد هدایت تیم ملی ایران را پذیرفته است. در حالی که خود ما می‌دانیم جدا از بحث مالی، خیلی‌ها دوست دارند در رأس تیمی با این پتانسیل بازیکن باشند.

استقلالی‌ها را هم که بازی نداد؟
کاش او با استقلالی‌ها کمی مهربان‌تر باشد. غیر از وریا و علی کریمی که خیلی آماده بودند فکر می‌کنم فرشید اسماعیلی هم می‌توانست در روز بازی با عراق به تیم ملی کمک کند که اصلاً دعوتش نکردند! من نمی‌گویم ولی همه می‌دانند که وریا و کریمی بچه‌های زحمتکشی هستند که تیم ملی می‌توانست در این دیدار از وجودشان بهترین بهره را ببرد. کاش فرشید اسماعیلی هم دعوت می‌شد. او این روز‌ها یکی بهترین بازیکنان پشت سر مهاجم در لیگ برتر است.

فکر می‌کنید تیم ملی بتواند صعود کند؟
خیلی سخت است ولی گفتم غیرت ایرانی از هیچ همه چیز می‌سازد. فقط بدی اش این است که وقتی در سرازیری است گاز نمی‌دهد و توقف می‌کند تا جاده سربالایی شود و بعد می‌خواهد در سینه‌کش کوه از همه جلو بزند. این بد است که خودش را به دردسر می‌اندازد.

اوضاع استقلال با مشکلات مالی را چطور ارزیابی می‌کنید؟
مشکلات مالی که همیشه بوده است. این چیز تازه‌ای نیست. بازیکنان هم حق دارند ولی باید کمی تحمل‌شان را بالا ببرند. این پول به دستشان می‌رسد و قطعاً سوخت نمی‌شود. استقلال وضعیت خوبی در لیگ دارد و اگر حاشیه‌های اینچنینی نداشته باشد با قدرت تا قهرمانی می‌رود.

بیشتر بخوانید:
مسئول تدارکات استقلال: امروز محل تمرین سه بار عوض شد!

تگ ها


استقلال اصغر حاجیلو سرپرست استقلال ویلموتس حاجیلو فوتبال