حاجی‌بیگی: قهرمان سوپر جام قطعی شده و منتظر اهدای جام هستیم

به گزارش مدال به نقل از سایت باشگاه پرسپولیس، حاجیبیگیعضو هیأت مدیره پرسپولیس گفت: بحران را پشت سر گذاشتهایم ......

به گزارش مدال به نقل از سایت باشگاه پرسپولیس، حاجی‌بیگی عضو هیأت مدیره پرسپولیس گفت: بحران را پشت سر گذاشته‌ایم. در بخش بدهی‌ها دیگر پرونده باز نداریم و فقط باید مبالغ را به طلبکاران پرداخت کنیم. امیدواریم تا نیم فصل شاهد این واقعه تاریخی باشیم که با طلبکاران فعلی، تسویه حساب کنیم ضمن آنکه منتظریم جام قهرمانی در سوپر جام را هم به ما تحویل بدهند.

قهرمانی سوپر جام قطعی شد، در بازی تهران منتظر جام هستیم

وی قبل از هر چیز در پاسخ به سوالی درباره وضعیت سوپر جام اظهار داشت: پرونده سوپر جام دیگر بسته شده است و فکر نمی‌کنم هیچ نکته مبهمی وجود داشته باشد. ترجیح ما تا قبل از تاریح برگزاری مسابقه، این بود که بازی انجام شود و با پیروزی در زمین مسابقه جام را تصاحب کنیم. باشگاه و تیم برنامه‌ریزی‌های خود را تغییر دادند تا در تاریخ مقرر آماده باشند و طبق مدارک و مستندات، استقلال از حضور در این بازی پرهیز کرد. در نهایت حکم صادر شد و با توجه به اظهار نظرهای رسمی صورت گرفته، در زمان مقرر و طبق شرایط مندرج در قانون، اعتراضی هم به رای انجام نشد. این امر به منزله قطعی شدن حکم صادره و قهرمانی پرسپولیس در بازی سوپر جام است. فقط می‌ماند که جام به شکل شایسته‌ای به پرسپولیس اهدا شود. اتفاقا در این ارتباط با فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ صحبت کرده‌ایم. شاید شرایط را مناسب ندیده‌اند ولی انتظار این است در بازی که در تهران داریم، این اتفاق روی دهد.

واقعه تاریخی تا نیم فصل

سرپرست بخش حقوقی باشگاه پرسپولیس درباره وضعیت بدهی‌های باشگاه که اهمیت ویژه‌ای در جلسات هیأت مدیره دارد، خاطرنشان کرد: خدا را شکر پرداخت‌های خوبی انجام شده است و روند حرکت باشگاه با وجود تمام مشکلات با تدابیر اتخاذ شده مثبت بوده است. خوشبختانه با اقدامات صورت گرفته، بحران را پشت سر گذاشتیم و توانستیم پرونده‌ها را در C.A.S و فیفا رفع و رجوع کنیم. الان بحث ما، پرداخت ارقام به افرادی است که طبق این احکام از پرسپولیس طلبکار هستند. یکسری عزیزان داخلی هم هستند که بعضی از آنها با توجه به لطف و تعصبی که نسبت به پرسپولیس داشته‌اند، تخفیف‌های خوبی به باشگاه داده‌اند و در همین جا از آنها تشکر می‌کنیم. در بعضی موارد هم شرایط خاصی را برای پرداخت در نظر گرفته‌ایم و برای این منظور توافق شده است.

امیدواریم با برنامه‌ریزی که صورت گرفته است و با درایت مدیریت باشگاه پرونده این بدهی‌ها تا نیم فصل بسته شود. فکر می‌کنم این اتفاق، یک واقعه تاریخی در پرسپولیس تلقی شود که تعهدات متعدد باشگاه در سال‌های گذشته، به ویژه در 15 سال اخیر تسویه می‌شود که این حمایت‌های هواداران و تلاش‌های مدیریتی باشگاه، تحت راهنمایی‌ها و پیگیری‌های وزیر محترم ورزش و جوانان محقق می‌شود.

در حال آماده‌سازی اظهارنامه مالیاتی هستیم

حاجی بیگی ادامه می‌دهد: یکی از مسائلی که به شدت روی آن حساس هستیم، بحث‌های مربوط به حسابرسی، تراز مالی و اظهار نامه مالیاتی است. یکی از عمده مشکلات پرسپولیس در طول سال‌ها، عدم تائید حساب‌ها بوده است که خود منشاء مسائل گوناگون از جمله بدهی سنگین مالیاتی شد. باشگاه باید هر سال، حسابرسی شود و تراز مالی را به موقع ارائه بدهیم. البته باشگاه پرسپولیس درآمدزا نیست ولی به هر حال هر موسسه و شرکتی باید اظهارنامه مالیاتی خود را ارائه کند. از اقدامات هیأت مدیره این بوده است که در دو سال گذشته این کار را انجام داد و نظم در امور مالی باشگاه حاکم شده است. سیستم اتوماسیون اداری باشگاه نیز در حال راه‌اندازی است و این موارد می‌تواند جلوی بروز مشکلات مختلف را بگیرد.

دیگر پرونده‌های حقوقی باز نداریم

سرپرست بخش حقوقی باشگاه در پاسخ به سوالی درباره این که چه زمانی فرار می‌رسد تا باشگاه از پرونده‌های حقوقی به ویژه در مراجع بین‌المللی رها شود، تصریح کرد: اتفاقا باید بگویم به لطف خدا ما در حال حاضر با موضوع حادی روبرو نیستیم و با بسته شدن پرونده‌های قبلی، پرونده جدیدی مطرح نشده و در حال حاضر پرونده‌ای که مفتوح باشد، نداریم و اتفاق بسیار مهمی است. پرونده‌ها الان به مرحله‌ای رسیده‌اند که از وضعیت حقوقی خارج شده و احکام و تعهدات باید انجام شود. در 90 درصد موارد، این مرحله نیز به پایان رسیده است. البته باشگاه با شرایط ارزی که وجود دارد با مشکلاتی روبرو است و امیدوارم مدیران ارشد کشور مراعات شرایط ما رابکنند که به هر حال تعهدات خارجی داریم تا به این ترتیب گشایشی در کار باشگاه‌ها شود.

تگ ها


پرسپولیس لیگ برتر خلیج فارس فوتبال