حاج‌رضایی: بعد از آن حادثه تلخ دیگر فوتبال تماشا نمی‌کنم

از آخرین حضور امیر حاج‌رضایی در رسانه‌ها، ماه‌هاست که می‌گذرد. کسی که سال‌ها است به‌عنوان کارشناس فوتبال، حضور پررنگی در این رشته داشته و بارها تاکید کرده که فوتبال را مثل زندگی‌اش می‌بیند، حالا به‌طور عجیبی از فوتبال کناره‌گیری کرده است....

به گزارش مدال، حاج رضایی در پاسخ به‌دلیل کناره‌گیری‌اش هم حاضر نیست توضیحی بدهد و تنها به حادثه‌ای اشاره می‌کند که باعث شده حاضر نباشد حتی فوتبال‌های اروپایی را تماشا کند. البته وقتی از او می‌خواهیم درباره این حادثه و دلیل تصمیم‌اش توضیح دهد، می‌گوید: «من سال‌ها در این فوتبال زحمت کشیده‌ام و نمی‌خواهم صحبت‌هایم لطمه‌ای به فوتبال وارد کند. حادثه‌ای تلخ برایم اتفاق افتاد. اینقدر تلخ که نمی‌توانم خودم را قانع کنم درباره‌اش حرف بزنم. بعد از آن حادثه اما دیگر نمی‌خواهم نه در فوتبال باشم و نه درباره فوتبال صحبتی کنم.»


آخرین حضور او در تلویزیون را به یاد می‌آورید؟ مربوط می‌شود به 12 بهمن 1397، برنامه آسیا 2019 که با اجرای محمدحسین میثاقی روی آنتن رفته بود و با حضور امیر حاج‌رضایی و مجید جلالی به بررسی نتایج تیم ملی در رقابت‌های جام ملت‌های آسیا می‌پرداخت.


مهدی تاج روی خط این برنامه آمد. سوال و جواب او با میثاقی که تمام شد، امیر حاج‌رضایی از تاج پرسید: «آقای تاج آیا پاسخ‌های شما صادقانه بود؟»
تاج با پاسخ تند خود روی خط این برنامه زنده اما روند بحث را تغییر داد. او خطاب به حاج‌رضایی گفت: «بنده از نظر آقای حاج‌رضایی درباره کی‌روش، تیم ملی و فدراسیون فوتبال اطلاع دارم و مردم هم اطلاع دارند. شدیدترین حمله‌ها و بدترین فضاها را از طرف آقای حاج‌رضایی برای تیم ملی دیدیم اما من مکلفم پاسخ بدهم. مسوولم و باید هر صحبتی که آقای حاج‌رضایی کردند را ولو عقیدتی پاسخ کافی و وافی بدهم. بله، صحبت‌هایم ان‌شاءالله که صادقانه است.»


حالا دیگر میثاقی اصرار داشت این دو بحث را شخصی نکنند و حاج‌رضایی اصرار داشت پاسخ تاج را بدهد و گفت: «از احترام به کسی که دیدگاهم با او یکسان نیست، فروگذار نمی‌کنم. به حرمت سیما نهایت تلاشم را می‌کنم که نهایت انصاف و ادب را به‌کار بگیرم. ایشان گفتند دیدگاه‌های من را می‌دانند. دیدگاه‌های من هرگز و هرگز علیه تیم ملی کشورم نبوده است. من هیچ سمتی در فوتبال کشورم ندارم. یک معلم ساده هستم و عاشقانه فوتبال کشورم را دوست دارم. اگر صحبت‌های من در نقد افراد بوده خواهش می‌کنم آن را تعمیم ندهید به تیم ملی. این در واقع با آنکه تاکید کردید آقای تاج که صادقانه صحبت می‌کنید مغایرت دارد. همه ما تیم ملی‌مان را دوست داریم اما نخواهید که نقد منصفانه در جامعه نباشد و زبان همه را ببندید.»


تاج بحث را اینطور ادامه داد: «آقای حاج‌رضایی یک معلم هستند اما به‌موقع هم کارشناس باشگاه سپاهان بودند، باشگاه‌های دیگر بودند. هرجایی قرارداد مناسبی هم بوده، بودند و یک زمانی هم فرموده بودند پول فوتبال پول کثیفی است اما همیشه از این پول‌های کثیف استفاده شده. ولی من هم عقیده‌ام به آقای حاج‌رضایی نزدیک است و نمی‌توانیم انتقادها را نشنویم. هر سازمان و موسسه‌ای که نشود به آن انتقاد کرد، نمی‌شود به آن احترام گذاشت. با اینکه خیلی مباحث را از ایشان می‌دانم اما همه‌چیز را گوش می‌دهم و صادقانه در خدمت ایشان هستم.»


حاج‌رضایی در میان اصرارهای میثاقی مبنی بر پایان بحث برای دفاع از خود در برابر صحبت‌های تاج گفت: «ایشان چیزی را مطرح کردند که مستقیم با شرافت یک معلم در ارتباط است. من استدعا می‌کنم اگر مدرکی، سندی، چیزی هست به‌خاطر همین مردم ارائه کنند. ما آمدیم درباره تیم ملی صحبت کنیم اما می‌بینیم رییس فدراسیون کشورمان اینقدر در تنگنا قرار دارد که سعی دارد با تهمت و افترا خود را از این تنگنا نجات دهد.»


بحث با اصرار محمدحسین میثاقی به پایان رسید اما این آخرین حضور امیر حاج‌رضایی در رسانه‌ها بود؛ آخرین حضور او در فوتبال و آخرین‌باری که او را در کنار فوتبال می‌بینیم. خودش حاضر نیست ارتباط آن حادثه و تصمیم‌اش به کناره‌گیری را با بگومگویی که با تاج داشته، تایید کند.


او اما در وصف پایان رابطه‌اش با عشق و زندگی‌اش که آن را فوتبال می‌نامد، می‌گوید: «بارها به یاد حرف حمید سوریان افتادم که وقتی در المپیک ریو 2016 با آن حادثه روبه‌رو شد و علی‌رغم انتظارها نتیجه نگرفت، گفت حیف که بد تمام شد. حالا من هم می‌گویم حیف که بد تمام شد. فوتبال با آدم‌هایی که تلاش می‌کنند صادق باشند، نامهربان است.»


حاج‌رضایی اما حاضر نمی‌شود توضیحی درباره آن حادثه ناگوار بدهد: «از من نخواهید درباره آن حادثه حرفی بزنم. اتفاقاتی رخ داد که در این زندگی تقریبا طولانی‌ام تا به حال مشاهده نکرده بودم. شاید اگر عمری باقی ماند، جایی بگویم که آن اتفاق چه بود اما آن زمان حالا نیست.»

بیشتر بخوانید:

استیلی:فوتبال باید در مسیر المپیک مورد حمایت قرار بگیرد


 

تگ ها


امیر حاج رضایی لیگ برتر خلیج فارس فوتبال