حاشیه بازی سپیدرود - استقلال/حضور پرشمار هواداران در یک روز بارانی

بارش باران در شهر رشت هم مانع از حضور هواداران سپیدرود و استقلال در ورزشگاه سردار جنگل برای تماشای بازی این دو تیم نشده است ......
بارش باران در شهر رشت هم مانع از حضور هواداران سپیدرود و استقلال در ورزشگاه سردار جنگل برای تماشای بازی این دو تیم نشده است ...

بارش باران در شهر رشت هم مانع از حضور هواداران سپیدرود و استقلال در ورزشگاه سردار جنگل برای تماشای بازی این دو تیم نشده است.

به گزارش مدال ، تیم‌های سپیدرود و استقلال در چارچوب هفته پانزدهم لیگ برتر فوتبال باشگاه‌های کشور از ساعت 15 امروز (جمعه) در ورزشگاه سردار جنگل به مصاف هم خواهند رفت.

* درهای ورزشگاه از صبح به روی تماشاگران باز شد و هم‌اکنون صف‌های زیادی برای فروش بلیت دیده می‌شود.

* بارش باران در شهر رشت باعث شده تا بسیاری از تماشاگران با چتر وارد ورزشگاه شوند.

درحالی‌که کمتر از دو ساعت به آغاز دیدار حساس سپیدرود مقابل استقلال تهران باقی‌مانده ظرفیت طرفداران تیم مهمان پر شده است.

*با وجود هوای بارانی استقبال خوبی از دیدار دو تیم انجام‌گرفته است و مسیرهای منتهی به ورزشگاه سردار جنگل رشت دارای بار ترافیکی روانی هستند.

*بلیت‌فروشی مسابقه از ساعت 10 در ورزشگاه سردار جنگل رشت آغازشده است و هواداران هر دو تیم استقبال خوبی از این بازی به عمل آورده‌اند، پیش‌بینی می‌شود برای نخستین بار در لیگ هجدهم ظرفیت ورزشگاه سردار جنگل رشت تکمیل شود.

*جایگاه طرفداران استقلال در ورزشگاه سردار جنگل پر شده است ولی طرفداران سپیدرود که جایگاه‌های بیشتری در اختیار دارند همچنان در حال ورود به استادیوم هستند.

*برای تسهیل ایاب و ذهاب هواداران محدودیت‌های ترافیکی در مسیرهای منتهی به ورزشگاه سردار جنگل اعمال‌شده است و از ساعت 14 تا 18 تردد وسایط نقلیه سنگین در این مسیرها ممنوع است، مسیر سراوان – فومن نیز از ساعت 16:30 تا تخلیه کامل ورزشگاه یک‌طرفه اعلام‌شده است.

*با مساعدت شهرداری رشت تعداد 25 دستگاه اتوبوس برای از میدان انتظام تا ورزشگاه سردار جنگل رشت برای سرویس‌دهی به هواداران فعال است، این اتوبوس‌ها از ساعت 12 در حال سرویسی دهی هستند.

هواداران سپیدرود با شعار "غریبه پرست" به هواداران استقلال تهران طعنه می‌زنند و علیه آن‌ها شعار سر می‌دهند.

* هواداران استقلال زودتر از تماشاگران میزبان در ورزشگاه حضور یافتند.

*یکی از هواداران سپیدرود با خود بنری به استادیوم آورده است که روی آن نوشته شده: " دنیا فقط رشت تیم فقط استقلال ". همین موضوع واکنش یکی از لیدرهای تیم سپیدرود را در پی داشت و بعد از درگیری به وجود آمده ماموران وی را بازداشت کردند. در ادامه با وساطت یکی از مسئولان باشگاه سپیدرود این لیدر به استادیوم برگشت ولی این بار هواداران استقلال علیه وی شعار داده و برای دقایقی فضای ورزشگاه متشنج شد.

*هواداران تیم فوتبال سپیدرود در اقدامی عجیب در ورودی ورزشگاه ، پرچم های استقلال را روی زمین انداختند و خودروها از روی این پرچم‌ها رد شدند. تعدادی از هواداران استقلال با دیدن چنین صحنه‌ای با هواداران سپیدرود درگیر شدند.

*حدود 5 هزار نفر از طرفداران دو تیم در ورزشگاه حضور دارند.

*هواداران استقلال با خود پرچم کشور ژاپن را به ورزشگاه آوردند و به این شکل نسبت به شکست پرسپولیس مقابل کاشیما کنایه زدند.

*اتوبوس تیم استقلال که از هتل کادوس راهی ورزشگاه شده بود برای دقایقی در ترافیک مسیر منتهی به استادیوم سردار جنگل گیر کرد.

*اتوبوس‌های حامل دو تیم سپیدرود رشت و استقلال تهران درحالی‌که کمتر 90 دقیقه تا آغاز بازی باقی‌مانده وارد ورزشگاه شدند.

*بازیکنان دو تیم سپیدرود رشت و استقلال تهران رأس ساعت 14:10 و در میان تشویق شدید هوادارانشان وارد زمین شدند.

*داوران مسابقه به دلیل سرمای هوا در تونل‌های ورزشگاه بدن‌های خود را گرم کردند و این در حالی است که کم‌تر از 30 دقیقه به آغاز بازی باقی‌مانده است.

*مسیرهای منتهی به ورزشگاه دارای بار ترافیکی سنگینی هستند، تعدادی از هواداران استقلال به دلیل کمبود ظرفیت جایگاه هواداران این تیم امکان ورود به جایگاه تیم مهمان را ندارند و مجبورند بین هواداران سپیدرود مسابقه را تماشا کنند.

*هواداران استقلال تهران به سمت توپ‌جمع‌کن‌های ورزشگاه بطری‌های آب پرتاب کردند، این اقدام در پی نشان دادن علامت شش از سوی توپ‌جمع‌کن‌ها به سمت هواداران استقلال تهران انجام شد.

*هواداران سپیدرود رشت پیش از آغاز مسابقه با شعار "شش‌تایی‌ها" برای هواداران استقلال کری خوانی کردند.

*تیم سپیدرود رشت با اسپانسری جدید در مقابل استقلال بازی می‌کند، یکی از هتل‌های غرب گیلانی اسپانسر سپیدرود در دیدار مقابل استقلال است.

*محمد هندی کمدین محبوب گیلانی و داوود حق پناه مجری شبکه باران برای سرگرمی هواداران دو تیم به اجرای برنامه‌های مفرح پرداختند.

*علی تیغ نورد نیز پیش از آغاز مسابقه به اجرای ترانه سپیدرود پرداخت، وی نخستین خواننده‌ای است که برای سپیدرود ترانه خوانده است.

*درحالی‌که کم‌تر از 30 دقیقه به آغاز بازی باقی‌مانده است بیش از هشت هزار هوادار در ورزشگاه حضور دارند و تعداد زیادی پشت درب‌های ورزشگاه منتظر ورود به ورزشگاه هستند، انتظار می‌رود پیش از آغاز مسابقه ظرفیت ورزشگاه تکمیل شود

* حمید ترابیان مجری شبکه های سراسری کشور، حامد محضرنیا و مهدی شکوهی قبل از بازی برای تماشاگران برنامه‌هایی را اجرا کردند.

*سید مهدی رحمتی، خسرو حیدری، پژمان منتظری، مرتضی تبریزی، اللهیار صیادمنش، مهدی قائدی، فرشاد محمدی مهر، رضا آذری و میثم تیموری.

*سعید فتاحی رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ در ورزشگاه حضور دارد.

* روح‌الله باقری مهاجم رشتی استقلال و علی کریمی هافبک این تیم به سمت نیمکت سپیدرود رفتند و از علی کریمی برای حضور در میدان رخصت گرفتند، در سوی مقابل یعقوب کریمی و حسین ابراهیمی به سمت نیمکت استقلال رفته و از کادر این تیم برای حضور در زمین رخصت گرفتند.

*هواداران استقلال با شعار " صدای و سیمای پرسپولیسی" علیه مسئولان صداوسیما شعار سر دادند، بازیکنان استقلال نیز از مصاحبه با عوامل صداوسیما پیش از آغاز مسابقه خودداری کردند.

* جایگاه خبرنگاران ورزشگاه سردار جنگل رشت فاقد سیستم گرمایشی است و عبور و مرور افراد متفرقه باعث هرج‌ومرج در این جایگاه شده است، اینترنت جایگاه نیز قطع است و کار خبررسانی را برای خبرنگاران با مشکل مواجه کرده است.

* در این بازی ووریا غفوری بازوبند کاپیتانی را بر دست بسته است. غفوری برخلاف مسابقات قبلی در این بازی به عنوان دفاع راست برای استقلال بازی می‌کند‌.

*قبل از شروع بازی هواداران سپیدرود علی کریمی را مورد تشویق قرار دارند، که سرمربی سپیدرود هم به این ابراز احساسات با تکان دادن دست پاسخ داد.

* وینفرد شفر سرمربی استقلال تهران در دقیقه یک مسابقه و در اولین تصمیم داور مسابقه،   به داور اعتراض کرد و این اعتراضات با وساطت داور چهارم مسابقه قطع شد.

* هواداران سپیدرود رشت در اقدامی هماهنگ در دقیقه هشت مسابقه علی کریمی سرمربی تیمشان را به‌شدت تشویق کردند.

*هواداران سپیدرود رشت با شعار " قرمز و آبی ناریم " کری‌هایشان را برای تیم رقیب و هوادارانش آغاز کردند و خواهان پیروزی سپیدرود در این دیدار شدند.

* رامین رضایی مدیرعامل سپیدرود رشت به همراه میلاد شیخ سلیمانی، علی عباسی و حسین کعبی بازیکنان مصدوم و محروم این تیم در جایگاه ویژه حضور دارند.

* هواداران سپیدرود رشت با شعار "داور استقلالی" به‌شدت به تصمیمات داور مسابقه معترض هستند.

* دقیقه 26 محمد نزهتی در یک صحنه بعد از اعلام خطا قصد گرفتن توپ از طارق همام هافبک عراقی استقلال را داشت و این بازیکن را هل داد که داور کارت زرد به او نشان داد.

* فرشید باقری بعد از زدن گل سمت بیژن طاهری رفت و او را در آغوش گرفت. در همان حین باقری در شرایطی که دست بر گردن طاهری انداخته بود سمت عکاسان پشت دروازه  رفت.

* هواداران سپیدرود بنری در حمایت از بیماران SMA در ورزشگاه نصب کردند.

* کوروش ملکی که در نیمه نخست با مصدومیت مواجه شد در نیمه دوم تعویض شد و ایمان صادقی در نیمه دوم وظیفه سنگربانی سپیدرود را عهده دار است.

* میثم تهیدست در واکنش به توهین هواداران استقلال تهران با علامت دست خواهان سکوت آن ها شد.

* برخی از هواداران تیم فوتبال سپیدرود رشت پس از دریافت گل چهارم اقدام به ترک ورزشگاه کردند.

* بعد از گل چهارم  علیرضا امامی‌فر در صحنه‌ای به داور معترض بود و با کمک داور چهارم دچار درگیری لفظی شد که بعد از وساطت اطرافیان امامی‌فر روی نیمکت نشست. امامی فر معتقد بود قبل از گل چهارم خطا رخ داده است.

* در صحنه‌ای بین مرتضی تبریزی و محمدرضا مهدوی درگیری لفظی کوچکی به وجود آمد.

* هواداران دو تیم به سر دادن شعار علیه یکدیگر پرداختند. در چند مورد هواداران سپیدرود علیه هواداران حریف فحاشی کردند.