حاشیه جدید تراکتورسازی; پست جنجالی چگونه حذف شد؟

تراکتورسازی در آستانه حساس ترین بازی فصل با مشکلات عجیبی روبرو شده که هرچند تا حدودی دور از انتظار به نظر می رسید اما ظاهرا به معنی تحقق پیش بینی های در ابتدای فصل است ......

تراکتورسازی در آستانه حساس ترین بازی فصل با مشکلات عجیبی روبرو شده که هرچند تا حدودی دور از انتظار به نظر می رسید اما ظاهرا به معنی تحقق پیش بینی های در ابتدای فصل است.

به گزارش  مدال، استوکس و اروین دو مهاجم بریتانیایی قرمزپوشان بهترین گل زنان آنها در این فصل به شمار می روند و البته خطرناک ترین عناصر هجومی که حضورشان در مسابقه این هفته برای هواداران تراکتور اهمیت زیادی داشت. با این وجود هر دو مهاجم تراکتور به تبریز بازنگشتند تا هواداران این باشگاه را نگران و متحیر کنند.

سکوت تراکتوری ها و اعلام دلایل غیر واقعی به خوبی نشان می داد که اختلاف پیش آمده به دلیل مسائل مالی است! ابتدا گفته شد استوکس مصدوم شده و به مدت یک ماه قادر به حضور در تمرینات نیست. سپس اعلام شد هر دو بازیکن به دلیل مشکلات خانوادگی به تبریز بازنگشتند. اما مصاحبه مالک تراکتور که صریحا اعلام کرد عدم بازگشت این دو بازیکن اهمیتی ندارد و یا اینکه تراکتور ٢٢ استوکس و اروین دارد تنها یک پیام داشت؛دو مهاجم بریتانیایی تراکتور دیگر به ایران باز نمی گردند!

و حالا عدم بازگشت چه دلیلی دارد به جز مسائل مالی؟ استوکس ابتدا عکس هایش با لباس تراکتور را از صفحه شخصی خودش حذف کرد. اما امروز چنین پیامی در صفحه او دیده می شود که نشان می دهد به استانبول آمده و در انتظار فرد یا افرادی بوده که به قول خودشان عمل نکرده اند:« شکستن قول ها خوب نیست، زمان آن رسیده به خانه بازگردم. من کار خودم را انجام دادم و به اینجا آمدم ، دیگران به قول خودشان عمل نکردند.»

مرور اتفاقات نقل و انتقالات ابتدای فصل نشان می دهد که قرارداد دلاری بازیکنان خارجی تراکتور و البته ستاره های ملی پوش این باشگاه در استانبول پرداخت می شد پس احتمالا استوکس برای دریافت بخشی از قرارداد به استانبول رفت و با دست خالی به کشورش بازگشت!

ماجرا چیست؟ عذر توشاک پیش از پایان نیم فصل خواسته شد، از سرمربی جدید خارجی خبری نیست و فقط نام های بزرگ در رسانه ها مطرح می شوند و حالا دو مهاجم بریتانیایی به دلیل عدم دریافت مطالبات از تراکتور جدا می شوند؟

هواداران تراکتور در آستانه بازی بزرگ از همیشه نگران تر هستند. اتفاقات استیل آذین در همان فصل پر هزینه در حال تکرار شدن است همانطور که تومباکوویچ پیش از پایان نیم فصل رفت، ستاره ها به دلیل مشکلات مالی یکی یکی جدا شدند و حالا تکرار همان نشانه ها؟

سکوت و اطلاع رسانی های ناقص و عجیب تراکتوری ها به شایعات دامن می زند اما آیا باشگاهی که هزینه های این فصلش حداقل بین ٥٠ تا ٦٠ میلیارد برآورد می شود واقعا دچار بحران مالی شده و امکان عمل به تعهداتش را ندارد؟

بیانیه امروز باشگاه که انتظار می رفت شرایط را شفاف تر کند هم اتفاقا نشان دهنده تلاش بزای انحراف افکار عمومی است! تراکتورسازی به صورت غیر مستقیم دو بازیکن خارجی را به باج خواهی متهم کرده در حالی که قوانین در این خصوص بسیار شفاف و روشن است.

استوکس در انتظار عمل به قول و وعده باشگاه به استانبول رفته و طبیعتا بخشی از قرارداد خودش را مطالبه کرده ، اگر خواسته او و اروین خارج از تعهدات قرارداد باشد طبیعتا تراکتورسازی می تواند از هر دو بازیکن به فیفا شکایت کند اما اگر عدم انجام تعهدات از جانب باشگاه باشد طبیعتا تراکتورسازی به پرداخت کلیه حقوق قانونی این دو بازیکن محکوم خواهد شد که عدد قابل توجهی به نظر می رسد.

اما در نهایت تنها باید گفت که بیانیه امروز هم هیچ تاثیری در رفع ابهامات و شفاف سازی این موضوع از جانب باشگاه نداشته است.

تگ ها


لیگ برتر خلیج فارس فوتبال