حالا پاتوسی محبوب ترین بازیکن استقلال است

پاتوسی به رغم دردسرهای زیادی که برای حضور در جمع آبی پوشان داشت ،در دو بازی اخیر مرد اول میدان و سکوها بوده است....

به گزارش مدال،ستاره جدید استقلال تنها در 180 دقیقه نشان داد که توانایی‌های زیادی دارد و می‌تواند با آمادگی بیشتر تیمش را به بردهای آسان برساند. او که دردسرهای زیادی برای بازی در ایران داشت، بالاخره پیراهن آبی را به تن کرد و در دو بازی اخیر مرد اول میدان بوده است. او در مقابل پارس جنوبی همه کار کرد و سهم زیادی در برد 2 بر صفر تیمش داشت، شاید این 90 دقیقه کافی نبود و برخی‌ها اعتقاد داشتند هنوز زود است درباره این بازیکن آفریقایی قضاوتی صورت گیرد و باید منتظر ماند تا در چند بازی آینده خودش را نشان دهد. پاتوسی برابر ذوب‌آهن هم گره‌گشای استقلال بود و با جای گیری عالی خود یکی از 3 گل تیمش را به ثمر رساند و میانه میدان را برای آبی‌ها به گردش درآورد. هواداران استقلال از بازی پاتوسی بسیار راضی هستند و به نظر می‌رسد تنها 180 دقیقه نیاز بود تا او به بازیکن محبوب هواداران تبدیل شود.

اما نکته نگران کننده در مورد این بازیکن هم چنان وجود دارد.پاتوسی در دو بازی اخیر استقلال به حدی درخشیده که به سوژه اول فوتبال باشگاهی ایران تبدیل شود.او که از کیپ‌تاون سیتی آفریقای جنوبی پس از حدود یک سال سکونشینی به دلیل جراحی زانو به استقلال پیوست، به اندازه ای در این دو بازی درخشش داشت که بازتابی گسترده و خیلی سریع در رسانه‌های داخلی و منطقه را برای خود دست و پا کند.

پاتوسی در اولین بازی های خود برای استقلال درخشان ظاهر شد تا کارشناسان و هواداران این تیم به تمجید و تعریف از او بپردازند. این بازیکن به صورت قرضی و در شرایطی به استقلال آمده که هنوز با باشگاه قبلی اش قرارداد دارد. او که مشخصاً با مشورت گرفتن از ایجنت‌ها،راهش را از اروپا و آفریقا به ایران کج کرده می‌داند با توجه به حضور تیم‌های متمول عربی در حوزه خلیج فارس می‌تواند برای دوران بازنشستگی خود درآمدزایی خوبی در این منطقه داشته باشد. پاتوسی که تجربه بازی در لیگ اروپا را هم در کارنامه دارد، روز گذشته صحبت‌هایی انجام داد که به این موضوع صحه می‌گذاشت. به نظر می‌رسد اگر مدیران باشگاه استقلال دیر بجنبند، اتفاقاتی که فصل قبل برای مامه بابا تیام رخ داد برای این بازیکن آفریقایی هم در شرف وقوع است.

در ماه‌های پایانی سال گذشته و پس از درخشش تیام در لیگ برتر و لیگ قهرمانان آسیا بود که بسیاری از کارشناسان استقلالی و غیراستقلالی به باشگاه توصیه کردند تا قرارداد این بازیکن تمدید شمد اما تیام با آگاهی از این میل زیاد برای مامدنش،رقمی نجومی را درخواست کرد تا مدیران استقلال بی‌تفاوت از کنارش گذشتند.در آن مقطع تیام با گلزنی برابر الهلال و العین و به ثمر رساندن ۷ گل در لیگ برتر و گل قهرمانی استقلال در جام حذفی با پیشنهادات زیادی مواجه شد و رقم قراردادش هم بالاتر از آن چیزی رفته بود که در زمستان بود. حالا و در حالی که به نظر می‌رسد پاتوسی هم در مسیر پیشرفت قرار دارد، مدیران استقلال باید مراقب وضعیت قرادادی این بازیکن باشند، چون خودش درباره تمایلش نسبت به ادامه همکاری با استقلال گفت: «هیچ‌کس با باشگاهش قرارداد دائمی امضا نمی‌کند. فوتبالیست وقتی پیشنهاد خوبی دریافت کند، می‌ماند. البته من دوست دارم در استقلال باشم و با این تیم قهرمانی‌های زیادی به دست بیاورم و در نهایت تصمیم درستی برای آینده‌ام بگیرم».

تگ ها


فوتبال استقلال ذوب آهن لیگ برتر خلیج فارس فوتبال