حال و روز بد تنیس ایران؛ ... و حالا سقوط به دسته چهارم

جایگاه امروز تنیس حتما نتیجه تفکرات دیروز دست اندرکاران فدراسیون هست و باید قبول کنیم امروز از تمام دوران تنیس ایران ضعیف‌تر هستیم....

تنیس ایران حال رو احوال خوبی ندارد.

به گزارش مدال، براستی آیا با بدشانسی و نا حق به پایین ترین سطح تنیس بین المللی دنیا سقوط کردیم یا قاطعانه؟
در بین هشت تیم حاضر در گروه سه هشتم شدیم و فقط یک بازی انفرادی و یک دونفره از دوازده بازی را پیروز شدیم و با ده باخت قاطعانه در این جایگاه قرارگرفتیم.
این قضیه یک اتفاق ساده نیست و چه کسی آن را در فدراسیون تنیس تحلیل می‌کند، عواقب این نتیجه از بین بردن انگیزه در نسل بعدی هست.
براستی چه کسانی مقصر بودن؟
رییس فدراسیون؟
 بی هدف، یکروز جوانگرایی می‌پسندد و روز بعد استفاده از تمام توان.
زمانی که در گروه دو به لطف عدم حضور بازیکنان اصلی و شکستن پای بازیکن ویتنام ماندیم، گفتین نتیجه تداوم و برنامه ریزی خود را گرفتین، الان نتیجه کار چه کسی بوده، سقوط به پایبن ترین گروه آسیا؟
سرپرست تیم؟
فردی بسیار پرمشغله، مدیر منابع انسانی و کلی پست های دیگر. ایشان حتی در زمان مسابقات درگیر مسائل دیگری نیز بوده که نمی‌توانست به راحتی در مسابقات تیم را فقط سرپرستی و همراهی نماید.
مربی تیم ملی؟
تا بحال این همه شکست را در یکدوره تجربه نکرده و فعلا توان صحبت بدون گریه را ندارد.
بازیکنان؟
باتجربه‌ترین که نتوانست تیم را جمع کند و جوانانی که تجربه نداشتن.
همین که اتفاق بدتری نیافتاده جای شکرش باقی است.
و اینک آینده تنیس:
رییس سابق، سرپرست حال و امیدوار به حضور در راس دوره بعد.
فدراسیونی با پتانسیل ولی بی برنامه، آیا این بدلیل عدم حضور افراد صاحب سبک نیست؟
وزن نیروی انسانی غیر فنی فدراسیون و هییت های تنیس بشدت بالاتر از  وزن فنی و تنیسی آن هست که شاید محل ابهام باشد.
بهرحال جایگاه امروز حتما نتیجه تفکرات دیروز دست اندرکاران فدراسیون هست و باید قبول کنیم امروز از تمام دوران تنیس ایران ضعیف تر هستیم.

این فدراسیون به حدی پویا و برخط هست که با وجود برگزار نشدن انتخابات و تعیین تکلییف رییس آن و همچنین سقوط به پایین ترین رده تنیس آسیا، سریعا پس از گذشت یک روز از سقوط دست به کار شده و جلسه سازمان لیگ برگذار کرده تا برنامه مناسبی تدوین نمایید،

جالب تر اینجاست که مقامات این فدراسیون که خود را بی علاقه به حضور در آینده این فدراسیون نشان می‌دهند با تمام قوا در جلسه حاضر و همچنین نا محسوس مراقب میز ریاست هستند تا جامعه تنیس از حضورشان منتفع گردد و احساس خلا افراد خادم را ننماید، جالب تر زمانی هست که جلسه سازمان لیگ بدون افراد فنی همیشه تشکیل می‌گردد، یعنی هشت سال این سازمان شبانه روز برنامه ریزی کرد تا امروز که گروه چهار آسیا هستیم، یعنی اگر در مسابقات سالها شرکت نکنیم و دوباره اعلام آمادگی حضور نماییم از همین نقطه آغاز می‌کنیم.

خلاصه اینکه این همه برنامه ریزی و نظم نیازمند قدردانی و خسته نباشید هست.

کشتی فرنگی قهرمانی نوجوانان آسیا/ قهرمانی زودهنگام ایران

تگ ها


مسابقات تنیس فدراسیون تنیس مجید شایسته تنیس