حال و روز بد ریوآوه؛ مهدی طارمی کجایی؟

جدول رده بندی لیگ برتر پرتغال در فصل جاری نشان می دهد باشگاه ریوآوه بعد از فروش مهدی طارمی افت فاحشی در نتیجه گیری داشته است....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، ریوآه که فصل گذشته مهدی طارمی را در اختیار داشت یکی از تیم های خوب لیگ برتر پرتغال به حساب می آمد که سایه به سایه مدعیان حرکت می کرد و در نهایت هم با ۵۵ امتیاز به عنوان پنجمی دست پیدا کرد. ۱۵ پیروزی در کنار ۱۰ مساوی و ۹ شکست کارنامه تیم ریوآوه در فصل گذشته بود. از همه مهمتر اینکه این تیم در ۳۴ بازی ۴۸ گل زد و معدل گل زده این تیم در هر بازی بیش از یک گل بود. اما در فصل جاری و بعد از جدایی مهدی طارمی از ریوآوه شرایط برای این تیم خیلی ایده آل نیست. ریوآوه با گذشت ۲۷ هفته تیم سیزدهم جدول به حساب می آید و تا به این جای کار که ۷ هفته به پایان بازی ها باقی مانده است تنها ۲۹ امتیاز کسب کرده است. این تیم اگر در ۷ هفته باقی مانده هم پیروز شود که البته اتفاق محتملی به نظر نمی رسد؛ باز هم به امتیاز فصل گذشته که ۵۵ امتیاز بوده دست پیدا نخواهد کرد و به شرط پیروزی در ۷ هفته باقی مانده ۵۰ امتیازی خواهد شد. 

حضور تیم ریوآوه در نیمه ی پایین جدول ناراحتی تماشاگران و طرفداران تیفوسی باشگاه را هم به همراه داشته است. آنها می گویند اگر چه فروش مهدی طارمی با توجه به اینکه آقای گل بازی ها شده بود اجتناب ناپذیر بود و باشگاه باید درآمد کسب می کرد اما باید مهاجمی در حد واندازه های مهدی طارمی بخدمت می گرفت تا با چالش نتیجه گیری همراه نشود. توام با درخشش مهدی طارمی در تیم ریوآوه صحبت از حضور او در تیم بنفیکا بود اما درنگ این باشگاه برای بخدمت گیری مهدی طارمی در نهایت موجب حضور این بازیکن در پورتو شد. چالش های ایجاد شده از سوی پورتو برای بنفیکا در فصل جاری موجب شد تا تماشاگران بنفیکا هم به این تصمیم مدیران باشگاه معترض شوند و آنها را به خاطر عدم بخدمت گیری مهدی طارمی مورد سرزنش قرار دهند. 

خلاصه اینکه حال و روز تیم ریوآوه بعد از – از دست دادن مهدی طارمی اصلا خوب نیست. آنها در فاصله ۷ هفته مانده به پایان بازی ها این فصل ۳۱ گل زده اند. یعنی ۱۷ گل کمتر از فصل گذشته. آیا ریوآوه در ۷ هفته باقی مانده موفق خواهد شد که ۱۷ گل بزند؟ این هم همانند کسب ۲۱ امتیاز از این تعداد از بازی دور از ذهن است. گلایه های طرفداران ریوآوه به خاطر از دست دادن مهدی طارمی ادامه دارد. اما آنچه مسلم است آنها قادر به بازگرداندن مهدی طارمی نیستند و باید مهاجم یا مهاجمان بهتری نسبت به فورواردهایی که هم اکنون در اختیار دارند، جذب کنند.

بیشتر بخوانید:

گلزنی طارمی در شب برتری پورتو

طارمی روی ابرها راه می‌رود

 

 

تگ ها


پورتو ریوآوه مهدی طارمی فوتبال