حامد حدادی علیه بودجه فوتبال ایران!

حامد حدادی که کمتر سراغ حاشیه می رود، این بار از کمبود توجهات به بسکتبال گلایه کرد....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، حامد حدادی ستاره ۲۱۸ سانتی متری بسکتبال ایران که فصل نسبتا خوبی را در چین سپری کرد، این روزها درگیر مصدومیت شده و احتمالا نمی تواند تیم ملی را در سفر به اردن همراهی کند. البته حامد برای المپیک جزو امیدهای اصلی بسکتبال ایران در زمین خواهد بود.


این سنتر باتجربه تیم ملی در حاشیه تمرین امروز تیم ملی بسکتبال به سوالات خبرنگاران پاسخ داد.


مصدومیتم فقط با استراحت مطلق درمان می شود
آسیب دیدگی من از لیگ چین شروع شد و‌ متاسفانه با آن شرایط بازی ‌کردم که بد‌تر شد. یک‌ مقدار مینیسک پای من آسیب دید و ضعیف شد. الان وقتی فشار می‌آوردم احساس درد دارم. در واقع غضروف مفصل زانوی من از بین رفته و استخوان‌هایم روی هم ساییده می‌شوند. پزشکان گفته‌اند که درمان پزشکی ندارد و فقط باید استراحت کرد و با استراحت مطلق درمان می‌شود. البته من تمرین با وزنه و دوچرخه دارم، ولی طول می‌کشد تا خوب شوم. به احتمال نود درصد در انتخابی کاپ آسیا نیستم.


با کرونا نمی شد بهتر از این برنامه ریزی کرد
خوشبختانه شرایط خوبی در تیم حاکم ‌است و بچه‌ها با کیفیت بالایی تمرین می‌کنند. یکی دو بازیکن جدید و جوان وارد اردو شده‌اند که انگیزه زیادی دارند. البته نیاز به‌کار زیادی هست تا آماده شوند. این‌ جوانان باید میدان دیده و باتجربه شوند. همین که هستند هم‌ شروع خوبی است. در شرایط کرونا نمی‌شد بهتر از این کاری انجام داد، اما انتظار شرایط بهتر داشتیم چون تیم برای المپیک آماده می‌شود.


باخت های قبل از المپیک پکن ۱۰ سال آماده مان کرد
در آن زمان که به المپیک پکن رفتیم، من ۲۲ سالم بود و صمد ۲۴ سال و خیلی با انگیزه تر بودیم. البته الان هم انگیزه داریم اما در آن زمان ما تقریبا برای آماده سازی تیم‌ ملی با همه قاره‌ها بازی ‌کردیم. یادم است که از ۳۰ بازی حدودا ۲۵ باخت داشتیم اما همان باخت‌ها تیم را برای ۱۰ سال آماده‌ کرد. هر چند باختیم اما بازیکنان باتجربه‌تر شدند. آن مسابقات تاثیر زیادی روی پیشرفت بازیکنان داشت.


در حد توانم به جوان ها کمک می کنم
سعی می‌کنم در حد توانم به جوان های تیم کمک‌ کنم و خودم هم وقتی تمرین تمام می‌شود دنبال آماده شدن هستم تا مصدومیتم برطرف شود. فعلا تمرین دوچرخه و هوازی دارم‌ چون تمرینات بسکتبال با این شرایط امکان‌پذیر نیست. بعد از ام‌آر‌آی از این هفته‌ وزنه ‌کار‌ می‌کنم ‌و ا‌گر‌ وضعیتم بهتر باشد برای مسابقات تدارکاتی با تیم به ژاپن‌ می‌روم.


آمریکا با همه سوپراستارهایش به المپیک می آید
در المپیک گروه بسیار سختی داریم. با اخباری که خوانده‌ام چون آمریکا در جام‌جهانی‌ گذشته خوب نتیجه نگرفت الان می‌خواهد با تیم کامل به المپیک بیاید و همه سوپراستارهای این تیم هستند. ما تنها به فال نیک‌ می‌گیریم که با یک تیم خوب بازی می‌کنیم. شاید ده بیست سال یکبار با آمریکا بازی کنیم و شرایط بسکتبال آن‌ها با ما کاملا متفاوت است. اگر کسی بگوید حتما مقابل آن‌ها نتیجه ‌می‌گیریم اشتباه است و از بسکتبال چیزی متوجه نمی شود.


در ایران همه نگاهها به سمت فوتبال است
ما از نظر امکاناتی خیلی عقب‌تر از تیم‌هایی چون ‌چین‌، ‌آمریکا، فرانسه و‌ ... هستیم. نمی‌شود آن‌ها را‌ با ما مقایسه ‌کرد. متاسفانه در ایران همه بودجه برای یک رشته خاص است. نمی خواهم اسم ببرم، اما متاسفانه تمام بودجه ها به سمت فوتبال می رود. چیزی نگویم بهتر است!

بیشتر بخوانید:

شاهین‌طبع:از کیفیت بازیکن دوملیتی جدید راضی‌ام

تیم بسکتبال سه نفره زنان ایران راهی اتریش شد

 

 

تگ ها


بسکتبال تیم ملی بسکتبال حامد حدادی بسکتبال