حجازی: امیدی به این استقلال ندارم

آتیلا حجازی، مربی و بازیکن پیشین تیم فوتبال استقلال تهران گفت: با شرایطی که استقلال در حال حاضر با آن مواجه است، امیدی به این تیم ندارم....

به گزارش مدال، آتیلا حجازی، با اشاره به شکست استقلال در هفته اول لیگ برتر گفت: با یک باخت نمی‌توان در مورد یک تیم قضاوت مطمئنی داشت، ولی بحث من فراتر از این بازی است و با شرایطی که استقلال در حال حاضر با آن مواجه است، امیدی به این تیم ندارم. من مدتی پیش هم مصاحبه کردم و برخی ناراحت شدند که چرا از استقلال حمایت نمی‌کنم. من تیم استقلال را دوست دارم، ولی نمی‌توانم حمایت کورکورانه انجام دهم. استقلال و پرسپولیس باید بازیکنان طراز اول و سطح بالا داشته باشند، ولی متأسفانه این شرایط را در استقلال نمی‌بینیم.

بازیکن پیشین تیم فوتبال استقلال تهران در ادامه افزود: پرسپولیس و استقلال مثل بارسلونا و رئال مادرید هستند که نیاز به بازیکن بزرگ و ستاره دارند. در استقلال و پرسپولیس فرصتی وجود ندارد که به یک بازیکن صفرکیلومتر دو یا سه سال زمان بدهند و سپس نتیجه‌اش را ببینند. اگر زمان بدهند که خیلی خوب است، ولی هواداران توقع نتیجه‌گیری دارند و صبر نمی‌کنند. استقلال در حال حاضر یک فرمانده در وسط زمین ندارد که تیم را رهبری کند، فردی که بازیکنان از او حرف‌شنوی داشته باشند. شاید خیلی‌ها از این حرف من ناراحت شوند، ولی باید بگویم که استقلال یک تیم معمولی و بدون فرمانده است.

وی در پاسخ به این سؤال که «اگر استقلال در هفته‌های آینده به روزهای اوج برسد آن زمان چه پاسخی برای حرف‌های فعلی‌تان خواهید داشت؟»، خاطرنشان کرد: من در مورد شرایط فعلی صحبت می‌کنم و ممکن است در آینده همه چیز تغییر کند که از صمیم قلب دوست دارم این اتفاق رخ دهد. استقلال پنج شش سال است که قهرمان نشده است. وقتی تیمی که چنین شرایطی دارد باید در جذب بازیکن بسیار خوب عمل کند. در چنین شرایطی نباید در تیم تغییرات گسترده صورت گیرد و نقاط ضعف با وسواس برطرف شود، اما استقلال در فصل یارگیری عملکرد خوبی نداشت و فقط بازیکنان زیادی به خدمت گرفته شد.

حجازی با اشاره به زمان مربیگری علیرضا منصوریان در استقلال گفت: استقلال در آن زمان فصل را بد شروع کرد، ولی در ادامه همه چیز عوض شد، آنهم در شرایطی که خیلی‌ها تصور نمی‌کردند استقلال به روزهای خوبی برسد. یک مربی برای نتیجه گرفتن نیاز به ابزار و بازیکن باکیفیت دارد. اگر گواردیولا به اورتون برود طبیعتاً نمی‌تواند مثل زمان حضورش در منچسترسیتی نتیجه بگیرد، چون در اختیار داشتن بازیکن طراز اول و باکیفیت برای یک مربی بسیار مهم است.

 مربی پیشین تیم فوتبال استقلال تهران در پایان خاطرنشان کرد: امیدوارم شرایط استقلال تغییر کند، متأسفانه هواداران استقلال چند سال است که سرشان پایین است و توقع دارند که تیم‌شان قهرمان شود.

بیشتر بخوانید:

عکس نوشت؛ تنهاییِ علی کریمی!

 

تگ ها


استقلال ماشین سازی آتیلا حجازی علیرضا منصوریان آندره آ استراماچونی لیگ برتر خلیج فارس فوتبال