حدادی‌فر: منصوریان جربزه دارد-در آسیا هیچ تیم و گروهی آسان نیست

قاسم حدادی فر گفت:زشت است که تیم ملی ما مربی ندارد...

قاسم حدادی فر گفت:زشت است که تیم ملی ما مربی ندارد

به گزارش مدال،بازی تیم ذوب‌آهن اصفهان مقابل الزورای عراق در هفته اول لیگ قهرمانان آسیا برخلاف تصور با تساوی بدون گل به پایان رسید تا دست شاگردان منصوریان در نخستین گام برای کسب سه امتیاز در خانه خالی بماند. درخصوص این دیدار و آخرین شرایط نماینده اصفهان کاپیتان ذوب آهن  گفت‌وگویی را با «فرهیختگان» انجام داده که میخوانید:

بازی با الزورا چطور بود؟ دو امتیاز مهم از دست رفت.

بازی خیلی خوبی بود و حاکم توپ و میدان بودیم و فرصت‌های زیادی داشتیم اما درنهایت نتوانستیم از موقعیت‌هایمان استفاده کنیم و متاسفانه در قدم نخست دو امتیاز حساس را از دست دادیم. باید تمام تلاش‌مان را برای بازی‌های آینده به‌کار بگیریم تا بتوانیم در امر گلزنی بهتر باشیم. قطعا با تمرکز و تلاش بالاتر و بهتر می‌توانیم در دیدارهای هفته‌های بعد بهتر عمل کرده و درنهایت به خواسته‌مان که صعود به مرحله حذفی رقابت‌هاست، برسیم.

قبول دارید گروه‌تان به نسبت سایر گروه‌ها آسان‌تر است؟

تجربه زیادی از حضور در آسیا و این رقابت‌ها دارم و معتقدم در لیگ قهرمانان نمی‌توان هیچ تیمی را دست‌کم گرفته و آن را آسان نامید. همه تیم‌ها از قدرت‌های کشورشان محسوب می‌شوند. با این حال به نظرم اگر بازی با الزورا را می‌بردیم، شرایط‌مان خیلی بهتر می‌شد.

چرا منصوریان به اوساگونا در این دیدار میدان نداد؟

اوسا از ناحیه همسترینگ مصدوم است.

اشتباهت در دقایق پایانی دیدار با الزورا نزدیک بود کار دست ذوب‌آهن بدهد.

درست است و خداراشکر آن توپ برای الزورا گل نشد. من پاس رو به عقب دادم ولی خدا رحم کرد گل نخوردیم. خدا دوستم داشت!

به نظر می‌رسد وضعیت خودت بعد از مصدومیت سخت و طولانی‌ای که داشتی، دوباره ایده‌آل شده باشد.

خداراشکر خیلی خوب و روی فرم هستم و امیدوارم دیگر درگیر مصدومیت نشوم.

خلعتبری می‌گفت برای بازگشت دوباره‌اش به میادین، الگویش هستی.

محمدرضا به من لطف دارد. من هم در اوج هستم و وضعیت ذوب‌آهن نیز با آمدن منصوریان خیلی بهتر شده و اوضاع تغییر کرده است. ان‌شاءالله بتوانیم به تیم کمک کنیم و در لیگ برتر تیم را نجات بدهیم.

کار با منصوریان چطور است؟

تیم جوانی داریم و با آمدن سرمربی جدید، فرصت خوبی برای بازی به آنها رسیده و جوان‌ترهای تیم می‌توانند به‌خوبی خود را نشان دهند. در دیدار با الزورا دو، سه بازیکن 20ساله برای اولین‌بار برای ذوب‌آهن به میدان رفتند که البته خوب بازی کردند و شایستگی‌شان را نشان دادند. ذوب‌آهن تیم آینده‌داری است و می‌توان به آینده این تیم امیدوار بود. ما تیمی نیستیم که هزینه‌های هنگفتی کرده و بازیکنان گرانقیمت خریده باشیم. یک‌سری بازیکن جوان داریم که دارند سر فرصت و به‌خوبی به تیم تزریق می‌شوند و منصوریان به‌خوبی این کار را انجام می‌دهد. ان‌شاءالله آینده با این جوانان از آن باشگاه ذوب‌آهن است.

البته چون منصوریان خودش جوان است، بیشتر از سایر مربیان هم دل و جرات استفاده از جوانان را دارد.

درست است. کمتر مربی‌ای در لیگ قهرمانان آسیا این ریسک را می‌کند اما منصوریان جربزه‌دار است و جسارتش را دارد. او به‌خوبی دست به جوان‌گرایی زده و به آن عمل می‌کند.

اتفاقا اگر از دیدار استقلال و العین فاکتور بگیریم، منصوریان نشان داده یک مربی خوب آسیایی است.

بازی استقلال و العین هم یک اتفاق بود و ما هم شوکه شدیم. من هم با شما موافقم و منصوریان می‌تواند با ذوب‌آهن در آسیا دست به کارهای بزرگ بزند. ما از دو پلی‌آف سخت هم صعود کردیم که منصوریان نقش بسزایی در آن داشت و ناامید نیستیم. حتی امیدوارم در لیگ هم چندپله‌ای صعود کنیم و وضعیت‌مان بهتر شود.

چرا در لیگ امسال تا این اندازه ناامید‌کننده ظاهر شدید؟

خودمان هم مانده‌ایم چرا این‌گونه نتیجه گرفته‌ایم! شرایط برایمان در لیگ سخت شده و امیدوارم بتوانیم با یک پیروزی به روزهای سختی که متحمل شده‌ایم، پایان بدهیم. تیم ما باور ندارد که می‌تواند موفق باشد و گل بزند. از داوری هم ضربات زیادی خورده‌ایم ولی می‌توانیم با سه امتیاز دوباره به جدول برگردیم. مدت‌هاست نبرده‌ایم و این موضوع فشار زیادی را به ما وارد کرده است. از هواداران‌مان تشکر می‌کنم که در این هوای سرد به ورزشگاه آمده‌اند و از آنها سپاسگزارم.

تیم ملی هم روزهای بدون مربی را سپری می‌کند.

ان‌شاءالله تکلیف تیم ملی هرچه زودتر مشخص ‌شود. خیلی زشت است که تیم ملی ما مربی ندارد. امیدوارم بتوانیم زودتر به این شرایط پایان بدهیم تا روند خوب تیم ملی ادامه پیدا کند.