حدادی: ورزشکاران حرفه‌ای را رها نکنید

نایب قهرمان پرتاب دیسک المپیک لندن گفت: بهتر است با رعایت نکات بهداشتی تمامی اردوها در همه رشته های ورزشی برگزار شود....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، احسان حدادی که بعد از پشت سر گذاشتن دوران سخت ابتلا به بیماری کرونا، مدتی است تمرینات خود را آغاز کرده، در گفت‌وگو با سایت فدراسیون دوومیدانی اظهار داشت: تعویق المپیک برای ورزشکاران حرفه‌ای اتفاق بسیار بدی بود. به هر حال کرونا در تمام دنیا موجب مشکلات و ضررهای فراوانی شد اما برای ورزشکاران حرفه‌ای که چهار سال را برای یک روز مشخص بدون وقفه و با هدف تلاش کردند بسیار سخت است.


وی افزود: برخی ورزشکاران در حساس ترین سن ورزشی خود به سر می‌برند و برگزاری به موقع المپیک ۲۰۲۰ توکیو می‌توانست برای آنان سرنوشت‌ساز باشد، من نیز در همین گروه حساس هستم. البته این تعویق برای ورزشکاران آسیب دیده و یا کسانی که به نحوی از رسیدن به حدنصاب المپیک جا مانده‌اند نقطه عطفی خواهد بود.


امید اول مدال المپیک دوومیدانی در خصوص روند تمرینی اردو در جزیره کیش توضیح داد: اردوی خوبی را پشت سر گذاشتم. هرچند که پس از ابتلا به ویروس کرونا از نظر آمادگی ریوی و تنظیم ضربان قلب هنوز به طور کامل ریکاوری نشده‌ام و نتوانستم تمرینات هوازی پرفشاری داشته باشم و تمرینات سبکی را پشت سرگذاشتم. اما خدا را شکر در حال حاضر وضعیت مطلوبی دارم و فعلا ادامه تمرینات را در تهران پیگیری خواهم کرد و امیدوارم در چند ماهه پیش رو بتوانم تمرینات بهتری را دنبال کنم.


وی افزود: به هرحال میدان مهم المپیک دیر یا زود در پیش است و از وزارت ورزش و کمیته المپیک انتظار داریم ورزشکاران حرفه‌ای را در تمامی رشته‌ها رها نکنند.


بهتر است اردوها با رعایت نکات بهداشتی آغاز شده و روند تمرین حرفه‌ای با همان شدت ادامه پیدا کند تا ورزشکاران بتوانند عملکرد خوبی داشته باشند. مهم ترین نکته ایی که موجب پس رفت و افول عملکرد یک ورزشکار خواهد شد نداشتن اردو و برنامه ریزی است. با توجه به شرایط فعلی ورزشکاران باید نوع و روش تمرینات را تغییر دهند تا به نتیجه مطلوبی دست پیدا کنند.


حدادی ضمن استقبال از طرح سامانه ملی گفت: این سامانه که به ایجاد شناسنامه برای ورزشکاران کمک شایانی خواهد کرد یکی از اتفاقات خوبی بود که در سال جاری به سرانجام رسید و هر فردی از خارج از فدراسیون می تواند سوابق ورزشی ورزشکاران را رویت کند. چرا که در فضای مجازی هر فردی به راحتی  خود را یک ورزشکار حرفه ای معرفی می‌کند اما با راه اندازی این سامانه قهرمانان به راحتی قابل شناسایی هستند. من نیز اولین فردی هستم که در این سامانه ثبت نام خواهد کرد.


قهرمان چهار دوره بازیهای آسیایی در پایان افزود: در حال حاضر فدراسیون وضعیت خوبی دارد و در آرامش کامل به سر می‌برد. درست است که به دلیل شیوع ویروس کرونا اردوها معلق است اما مسئولین فدراسیون با ورزشکاران در تماس هستند، حرفهای آنها را شنیده و درخواست‌ها و برنامه‌های ورزشکاران را در شورای فنی مورد ارزیابی قرار می‌دهند. ورزشکاران حرفه‌ای وقتی متوجه شوند کسی خواسته‌هایش را شنیده و برای آنها ارزش و احترام قائل می‌شود قطعا با انگیزه بهتر تمرینات را پیگیری خواهند کرد. در چند سال اخیر فدراسیون را با این آرامش و ثبات ندیده بودم.

بیشتر بخوانید:

رکورد فرزانه فصیحی رسماً ثبت ملی می‌شود

خط و نشان قهرمان پرتاب دیسک جهان برای حریفان

 

 

تگ ها


دو و میدانی احسان حدادی دو و میدانی