حدادی: وزیر توقع مدال طلای المپیک را از من دارد

احسان حدادی گفت: خدا را شکر می‌کنم که وزیر به حدی روی من حساب می‌کند که توقع مدال طلای المپیک را از من دارد....

به گزارش مدال، احسان حدادی رکورددار پرتاب دیسک آسیا بعد از اردوی چین در تهران تمرین می‌کند. هرچند منتظر است تا با هماهنگی، هفته آینده برای اردوی یک ماهه به فنلاند برود. البته با تأخیر سه روزه. مثل اردوی چین که با تأخیر ۱۲ روزه رفت. دوشنبه وزیر ورزش و رئیس کمیته ملی المپیک هم سری به تمرین او زدند. اتفاقی که حدادی را خوشحال کرد.


*وزیر ورزش و رئیس کمیته ملی المپیک هم دوشنبه به تمرین تو سرکشی کردند. 
من یک‌شنبه با صالحی امیری در دفترش جلسه خیلی خوبی داشتم. او همیشه حمایت کرده و من هم با سهمیه المپیک جواب حمایت‌هایش را داده‌ام. در حالی که خیلی‌ها می‌گفتند من تمام شده‌ام. هر چند هیچ وقت به سهمیه المپیک فکر نمی‌کردم چرا که اگر کسی فقط سهمیه بخواهد به المپیک نرود بهتر است. سهمیه المپیک ۱۰، ۲۰ درصد کار است. من در قهرمانی آسیا هم با مدال طلا دوباره رکورد زدم و دایموند لیگ دوحه هم ۶۷ متر پرتاب کردم. سرکشی آن‌ها به تمرین من اتفاق خیلی خوبی بود. خدا را شکر می‌کنم که وزیر به حدی روی من حساب می‌کند که توقع مدال طلای المپیک را از من دارد. این یعنی در سن ۳۴، ۳۵ سالگی ورزش ایران روی من حساب دیگری می‌کند. من از آن‌ها خواستم تنها آرامش را برایم فراهم کنند و تیمم کنارم باشد تا در توکیو کار بزرگی را رقم بزنم چرا که احسان حدادی همیشه تنها بوده، با اینکه مربی داشته‌ام، اما به خاطر اینکه خارجی بوده از نظر عاطفی و احساسی مرا درک نمی‌کردند، اما وجود حسین توکلی کنارم نعمتی است و کسی هست که حرف مرا می‌فهمد. او بماند می‌توانم حقم را از ورزش بگیرم و پرچم کشورم را به اهتزاز درآورم. آن هم بعد از کلی سختی و زحمتی که کشیده‌ام و از بقیه دوستانم عقب افتاده‌ام تا فقط ورزش کنم.


*به این زودی اردوی ۲۱ روزه چین تمام شد؟
اردوی خوبی بود، اما من به رغم اینکه باید ۲۱ روز آنجا تمرین می‌کردم، تنها ۱۲ روز ماندم چراکه تا فدراسیون هماهنگی‌ها را انجام دهد ۱۰ روز دیرتر به چین رسیدم. چینی‌ها و مک ویلکینز هم برنامه‌شان از قبل مشخص بود و به خاطر تأخیر من تغییر نمی‌دهند. به هر حال مشکلاتی که در فدراسیون هست نتیجه اش این می‌شود.


*با تأخیر ۱۰ روزه از برنامه تمرینی عقب افتادی؟
۱۰ روز می‌شود ۲۵۰ تا ۳۰۰ پرتاب. به هر حال برنامه که عقب و جلو می‌شود در کار مربی تأثیر منفی می‌گذارد. مک تأکید داشت که دیگر من با تأخیر به اردو نروم. می‌گفت یک روز، یک روز است و نباید فرصت را از دست داد چرا که تو قرار نیست در جهانی ۶۰ تا ۶۵ متر پرتاب کنی و نتیجه عالی می‌خواهی.


*اردوی فنلاند از کی شروع می‌شود؟
اردوی ۳۰ روزه فنلاند از دیروز شروع شده، اما فکر می‌کنم تا فدراسیون کار‌ها را انجام دهد سه روز دیگر راهی شوم، برای فینال دایموند لیگ هم به بلژیک می‌روم و از همان جا به احتمال زیاد در ترکیه یا بلاروس اردو داریم. بستگی دارد چینی‌ها ویزای کدام کشور را راحت‌تر می‌گیرند چرا که از چین تنها یک نفر سهمیه جهانی می‌گیرد. ۲۰ روز هم در آخرین اردو تمرین می‌کنم و بعد برای مسابقه جهانی به دوحه می‌روم.


*تو این روز‌ها با کیهانی صحبت کرده‌ای؟
من با برگشت از چین او را در کمیته ملی المپیک کنار آسانسور دیدم، اما واقعاً درست نیست که بعضی‌ها می‌گویند ۱۵ هزار دلار و ۷ هزار دلار برای من هزینه می‌کنند. این حرف‌ها اشتباه است و نشانه ضعف مدیریت چرا که در فدراسیون‌های قبلی هم برای من هزینه می‌شد و نتیجه می‌گرفتم. همه هزینه‌ها برای بهترین نتیجه است و ناجوانمردانه است هرجا می‌نشینند و حتی به رؤسای هیئت‌ها زنگ می‌زنند و می‌گویند هزینه میلیاردی کرده‌اند. در حالی که علیرضا دبیر در مراسمی به حسین توکلی می‌گفت احسان هرچه به دست‌آورده نان دلش است.

بیشتر بخوانید:

وزیر ورزش در محل تمرین احسان حدادی حاضر شد

 

 

تگ ها


احسان حدادی وزیر ورزش پرتاب دیسک مصاحبه احسان حدادی مسعود سلطانی فر دو و میدانی