حذابیت دیدارهای متمرکز با شکست مدعیان/ مصدومیت سنگین دو ملی‌پوش

حساس‌ترین بازی دیدارهای هفته دهم رقابت‌های لیگ برتر والیبال را تیم سایپا تهران به شهداب یزد واگذار کرد تا پرونده این هفته از مسابقات با شکست یکی از مدعیان بسته شود....

به گزارش خبرنگار مهر، هفته دهم رقابت‌های لیگ برتر والیبال امروز (پنجشنبه) با برگزاری شش دیدار به پایان رسید. در حساس‌ترین بازی هفته دو تیم سایپا تهران و شهداب یزد مقابل یکدیگر صف آرایی کردند. شاگردان مصطفی کارخانه در تیم سایپا تهران با نتیجه سه بر یک مغلوب تیم شهداب یزد شدند. نارنجی پوشان سایپا با این شکست سومین باخت خود در فصل جاری مسابقات را تجربه کردند و به رده چهارم جدول رده بندی سقوط کردند.

تیم سپاهان اصفهان نیز در روزی که تیم سیرجان استراحت داشت از فرصت استفاده کرد و با پیروزی سه بر صفر مقابل تیم پیکان تهران با ۹ پیروزی و ۲۶ امتیاز به صدر جدول رده بندی صعود کرد. در دیگر بازی هفته نیز هراز آمل با نتیجه سه بر صفر از سد شهرداری گنبد گذشت و تیم شهرداری ارومیه نیز با شکست تیم راه یاب ملل مریوان به رده سوم جدول رده بندی صعود کرد.

تیم پیکان تهران، پرافتخارترین تیم مسابقات امروز هفتمین باخت را مقابل تیم سپاهان تجربه کرد تا نشان دهد همچنان در بحران به سر می‌برد.

با شیوع ویروس کرونا و ابتلای تعداد زیادی از بازیکنان، کمیته رویدادها و مسابقات با موافقت تیم‌های حاضر در رقابت‌ها با هدف حفظ سلامت بازیکنان، پس از تعطیلی یک ماهه تصمیم به برگزاری متمرکز دیدارهای باقیمانده از دور رفت مسابقات گرفت. دیدارهای هفته هشتم تا دهم مسابقات به میزبانی تهران در دو سالن خانه والیبال و فدراسیون از روز یکشنبه تا امروز پنجشنبه برگزار شد. پس از پایان دیدارهای هفته دهم، رقابت‌ها به مدت ۱۵ روز تعطیل خواهد بود و مجدداً مسابقات از هفته یازدهم تا سیزدهم از سر گرفته خواهد شد.

از نکات بارز هفته نخست لیگ متمرکز که نخستین تجربه در لیگ برتر والیبال بود، مجتبی میرزاجانپور و مسعود غلامی دو ملی پوش تیم‌های سپاهان و شهرداری ارومیه دچار مصدومیت شدند. شاید فشردگی مسابقات یکی از دلایل مصدومیت بازیکنان باشد و باید دید هفته‌های آتی نیز کمیته رویدادها و مسابقات دست به تغییر خواهد زد یا برنامه مسابقات با فشردگی ادامه خواهد داشت.

نتایج کامل دیدارهای هفته دهم رقابت‌های لیگ برتر والیبال:

* شهرداری گنبد صفر - لبنیات هراز آمل ۳
* فولاد مبارک سپاهان ۳ - پیکان تهران صفر
* شهرداری ارومیه ۳ - راه یاب ملل مریوان یک
* سایپا تهران یک - شهداب یزد ۳
* خاتم اردکان یک - شهرداری ورامین ۳
* هورسان رامسر ۳ - شهرداری قزوین یک

جدول رده بندی لیگ برتر والیبال در پایان هفته دهم:

۱. فولاد مبارک سپاهان - ۹ پیروزی - ۲۶ امتیاز
۲. فولاد سیرجان - ۸ پیروزی - ۲۵ امتیاز
۳. شهرداری ارومیه - ۷ پیروزی - ۲۰ امتیاز
۴. سایپا تهران - ۶ پیروزی - ۱۹ امتیاز
۵. شهرداری ورامین - ۶ پیروزی - ۱۸ امتیاز
۶. لبنیات هراز آمل - ۶ پیروزی - ۱۷ امتیاز
۷. شهداب یزد - ۶ پیروزی - ۱۷ امتیاز
۸. هورسان رامسر - ۳ پیروزی - ۱۰ امتیاز
۹. شهرداری گنبد - ۳ پیروزی - ۹ امتیاز
۱۰. خاتم اردکان - ۲ پیروزی - ۸ امتیاز
۱۱. شهرداری قزوین - ۲ پیروزی - ۶ امتیاز
۱۲. پیکان تهران - ۲ پیروزی - ۵ امتیاز
۱۳. آذرباتری ارومیه - بدون پیروزی و امتیاز
۱۴. راه یاب ملل مریوان - بدون پیروزی و امتیاز

تگ ها


لیگ برتر والیبال والیبال لیگ والیبال