حذف شاندونگ لوننگ از لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۱

کنفدراسیون فوتبال آسیا خبر داد که باشگاه شاندونگ لوننگ به خاطر بدهی های خارجی خود نمی‌تواند در لیگ قهرمانان حضور یابد....

به گزارش "ورزش سه"، وبسایت رسمی ای اف سی خبر داد که طبق تصمیمات کمیته انضباطی پروانه حرفه ای باشگاه شاندونگ لوننگ چین معلق شده و آن ها امکان حضور در رقابت های قاره ای را در سال ۲۰۲۱ نخواهند داشت.

این در حالی است که شاندونگ با قهرمانی در جام حذفی فوتبال چین جواز حضور در مرحله گروهی لیگ قهرمانان را کسب کرده و در گروه آخر با نماینده تایلند و هنگ کنگ در یک گروه قرار گرفته بود و کار سختی برای صعود نداشت.

ای اف سی هنوز اعلام نکرده که جایگزین شاندونگ چه تیمی خواهد بود و آیا تیمی از چین جایگزین می‌شود یا از کشورهای دیگر. بعید است که ای اف سی اجازه دهد که لیگ قهرمانان با ۳۹ تیم برگزار شود.

نکته جالب این که شایعاتی پیرامون کنار گذاشتن بیجینگ گوان چین به دلیل مشکلات مالی وجود دارد و باید دید چه اتفاقی برای این تیم رخ خواهد داد.

شاندونگ لوننگ یکی از قدرت های فوتبال چین است که مروان فلینی را هم در ترکیب داشت و تیمی جذاب برای لیگ قهرمانان محسوب می‌شد اما حالا از این رقابت ها حذف شده است.

تگ ها


لیگ قهرمانان آسیا