حذف غیرمنتظره بهمنیار پس از شروع توفانی

کاراته کای وزن منفی ۵۵ کیلوگرم بانوان ایران در المپیک ۲۰۲۰ علی رغم شروع خوب، از صعود به مرحله بعد بازماند....

به گزارش "ورزش سه"، سارا بهمنیار، نماینده کاراته ایران طبق قرعه کشی در وزن منفی ۵۵ کیلوگرم بانوان المپیک ۲۰۲۰ در گروه اول با سراب اوزچلیک از ترکیه، ون تزویان از چین تایپه و ایوت گورانوا از بلغارستان همگروه شد و مبارزات خود را از ظهر امروز به وقت تهران شروع کرد.

او در مبارزه اول قدرتمندانه ظاهر شد و ۵ بر ۴ سراب اوزچلیک از ترکیه را شکست داد؛ ورزشکار ترکیه ای که دارنده یک طلا، یک نقره، یک برنز جهان و پنج پنج طلا، دو نقره و پنج برنز اروپا و رنک اول جهان در وزن خودش به شمار می رود، در مبارزه با بهمنیار، اسیر انرژی و انگیزه بالای او شده و ۵ بر ۴ شکست خورد.

بهمنیار در مبارزه دوم به به مصاف ون تزویان از چین تایپه رفت که در مبارزه اول خود مغلوب ایوت گورانوا از بلغارستان شده بود؛ برنده این مسابقه، کاراته کای تایوانی بود که توانست ۵ بر یک بهمنیار را شکست دهد. با این نتیجه و با توجه به پیروزی کاراته کای ترکیه ای مقابل حریف بلغارستانی، سرنوشت صعود از این گروه به دو مبارزه پایانی کشیده شد.

کاراته کای وزن منفی ۵۵ کیلوگرم بانوان ایران در المپیک ۲۰۲۰ در سومین مبارزه مقابل ایوت گورانوا از بلغارستان قرار گرفت اما این بار هم نتوانست نمایش خوبی که در مبارزه اول داشت را به نمایش بگذارد و با حساب ۵ بر ۲ مغلوب حریف خود شد. از گروه اول این وزن نمایندگان بلغارستان و چین تایپه که هر دو موفق به شکست دادن بهمنیار شدند، به دور بعد صعود کردند.

تگ ها


کاراته المپیک ۲۰۲۰ توکیو