حذف ماده جنجالی مربوط به ورزش از طرح مجلس

ماده ۱۱ طرح مقابله با اقدامات خصمانه رژیم صهیونیستی که ورزشکاران را از مسابقه دادن با ورزشکاران این رژیم منع می‌کرد، حذف شد....

به گزارش "ورزش سه"، چند روز قبل بود که خبر رسید نمایندگان مجلس شورای اسلامی طرح دو فوریتی مقابله با اقدام خصمانه رژیم صهیونیستی علیه صلح و امنیت منطقه و بین‌المللی را تصویب کردند؛ طرحی که در ماده ۱۱ آن به عدم رویارویی ورزشکاران و تیم های ایرانی با نمایندگان رژیم صهیونیستی اشاره شده بود.

در واقع روبرو نشدن با ورزشکاران رژیم صهیونیستی با تصویب این طرح به شکل قانون در می آمد و این موضوع از نظر برخی از کارشناسان خطر بزرگی را برای تعلیق ورزش ایران به وجود می آورد.


در حالی که امروز باید این طرح در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس به تایید می‌رسید، نمایندگان به توصیه برخی از کارشناسان ورزشی ماده ۱۱ طرح را حذف کردند.

محمدجواد جمالی نوبندگانی، عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با تایید این خبر به برنا گفت: این احتمال وجود داشت که این ماده به عنوان بهانه‌ای در دست رژیم صهیونیستی و برخی از روسای فدراسیون‌های جهانی که نمونه آن را در فدراسیون جودو دیدیم، قرار گیرد. همه ما معتقد به این هستیم که رژیم صهیونیستی رژیمی جعلی است و آن را به رسمیت نمی‌شناسیم و تاکنون نه تنها ورزشکاران جمهوری اسلامی بلکه بسیاری از کشورهای دیگر نظیر کویت، مصر نیز حاضر به رقابت با ورزشکاران رژیم صهیونیستی نشدند. اما وقتی این امر به صورت قانون باشد آنها این قضیه را مستمسک قرار می‌دهند و با وجود اینکه رژیم صهیونیستی از کنفدارسیون آسیایی حذف  شده است، احتمال اینکه همه رشته‌های ورزشی با همین قانون از بازی‌های جهانی و المپیک مرحوم کنند، وجود داشت. بنابراین براساس آن چیزی که امروز در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی تصویب شد، دیگر ماده ۱۱ در این طرح وجود ندارد. نه اینکه ما از موضع به حقمان در برابر این رژیم عقب‌نشینی کرده باشیم، بلکه خواستیم بهانه مکتوبی را دست رژیم صهیونیستی و عوامل آن در فدراسیون‌های جهانی نداده باشیم.

تگ ها


وزارت ورزش و جوانان