حذف مدعیان اصلی از لیگ قهرمانان اسنوکر

جاد ترامپ اسنوکرباز حرفه‌ای اهل انگلستان و یکی از مدعیان اصلی لیگ قهرمانان اسنوکر از صعود به فینال این رقابت‌ها بازماند....

به گزارش مدال و به نقل از ایسنا، چند روزی است که لیگ قهرمانان اسنوکر به عنوان اولین ورزش در بریتانیا بعد از شیوع کرونا شروع به کار کرده است. این مسابقات که با تدابیر شدید بهداشتی پشت درهای بسته مارشال آرنا (Marshall Arena) با حضور ۶۴ بازیکن در حال  پیگیری است فراز و و نشیب‌هایی را برای بازیکنان به همراه داشته است.

بازیکنان که پس از حدود سه ماه در این مسابقات شرکت کرده‌اند با چالش‌های زیادی رو به رور شدند. 

در دور مقدماتی این مسابقات اولین بازیکن مطرح جهان حذف شد. نیل رابرتسن، اسنوکرباز حرفه‌ای چپ‌دست اهل استرالیا و نفر دوم اسنوکر جهان  موفق نشد که از گروه مقدماتی صعود کند. هم‌چنین دیگر مدعیان این رقابت‌ها مانند جادترامپ و رونی اُ سالیوان موفق شدند به جمع ۱۶ بازیکن برتر صعود کنند. 

سالیوان پس از صعود به مرحله بعد در گروه خود به دو پیروزی و یک شکست رضایت داد.  او بازی را در مقابل استوارت بینگام با نتیجه سه بر صفر واگذار کرد. ستاره اسنوکر جهان که در گروه C این رقابت‌ها با دیگر اسنوکربازان برای صعود به فینال رقابت می‌کرد با شش امتیاز و با اختلاف بسیار کم از صعود باز ماند. 

درحالی که مدعیان اصلی این رقابت‌ها نتوانستند به گروه فینال برسند، روز گذشته جاد ترامپ نفر اول رنکینگ جهانی در اسنوکر برای حضور در گروه فینالیست‌ها به مصاف سه اسنوکر باز رفت. او در بازی اول مقابل رایان دی، اسنوکر باز حرفه‌ای ولزی قرار گرفت و بازی را با نتیجه سه بر صفر واگذار کرد.

جاد ترامپ درحالی که بازی اول را واگذار کرده بود بازی دوم مقابل بری هاوکینز را با نتیجه سه بر یک پیروز شد. او باید برای فینالیست شدن، اسنوکر باز انگلستانی را در دور آخر شکست می‌داد اما ترامپ در مقابل دیوید گیلبرت انگلستانی به نتیجه تساوی دو بر دو رضایت داد. 

با این نتایج نفر اول رنکینگ جهانی و مدعی اصلی این رقابت‌ها چهار امتیازی شد و از صعود به فینال این رقابت‌ها باز ماند اما توانست جایزه دو هزار و پانصد پوندی را برنده شود.

لازم به ذکر است که رایان دی اسنوکرباز اهل کشور ولز که از سال ۱۹۹۸ به طور حرفه‌ای وارد رده بندی فدراسیون جهانی شد با پنج امتیاز به فینال این رقابت ها صعود کرد.


 

گروه فینال این رقابت ها:

لیگ قهرمانان اسنوکر از یکم تا ۱۱ ژوئن (۱۲ تا ۲۲ خرداد) پشت درهای بسته با حضور ۶۴ بازیکن و با قوانین سخت‌گیرانه درحال برگزاری است. نفر اول این رقابت‌ها ۲۰ هزار پوند و نفر دوم این مسابقات ۸ هزار پوند را برنده خواهد شد. هم‌چنین نفر سوم این رقابت‌ها ۴ هزار دلار را به خانه می‌برد. 

بیشتر بخوانید:
تنها کماندار المپیکی ایران: با کمان قرضی تمرین می‌کنم
تایلند مترصد گرفتن میزبانی جام ملتهای فوتسال آسیا
روزی که تنیسور ایرانی به فینال رولان گاروس رسید 

تگ ها


بیلیارد بیلیارد و اسنوکر منهای فوتبال