حذف مرد شماره دو اسنوکر جهان از لیگ قهرمانان

مرد شماره دو اسنوکر جهان که در لیگ قهرمانان اسنوکر شرکت کرده در مرحله مقدماتی حذف شد....

به گزارش "ورزش سه" و به نقل از ایسنا، چند روزی است که لیگ قهرمانان اسنوکر به عنوان اولین ورزش در بریتانیا بعد از شیوع کرونا شروع به کار کرده است. این مسابقات که با تدابیر شدید بهداشتی پشت درب‌های بسته مارشال آرنا (Marshall Arena) با حضور ۶۴ بازیکن در حال  پیگیری است فراز و و نشیب‌هایی را برای بازیکنان به همراه داشته است.

بازیکنان که پس از حدود سه ماه در این مسابقات شرکت کرده با چالش های زیادی رو به رور شدند. برای اولین بار در این مسابقات مرد شماره ۸۳ جهان موفق شد با حذف بازیکن دوم جهان به مرحله بعد این مسابقات صعود کند.

از اتفاقات جالب این بازی می توان به حذف نیل رابرتسن اسنوکرباز حرفه‌ای چپ‌دست اهل استرالیا  اشاره کرد.  قهرمان سابق جهان در بازی افتتاحیه خود با نتیجه ۳ بر ۱ مغلوب مرد شماره ۸۳ جهان یعنی اشلی کارتی شد و پس از تساوی در بازی بعدی خود  با کن دوهرتی از مسابقات حذف شد. همچنین او که در گروه ۱۶ این مسابقات حضور داشت تنها به یک پیروزی آن هم با نتیجه سه بر یک دست یافت.

اشلی کارتی توانست با دو پیروزی و یک تساوی به مرحله بعد صعود کند.  کارتی پیش از این هرگز در یک تورنمنت حرفه ای به مرحله یک شانزدهم صعود نکرده بود. این بازیکن باید در مرحله بعد با گری ویلسون، لوکا برسل، و مارک جویس بازی کند.

جاد ترامپ نفر اول رنکینگ جهانی و مدعی قهرمانی این مسابقات در مرحله مقدماتی به سه پیروزی رسید و بدون شکست راهی مرحله بعد شد. او باید برای فینالیست شدن در گروه B این رقابت ها با اسنوکر بازانی مانند بری هاوکینز، دیوید گیلبرت و رایان دی به رقابت بپردازد.

اما دیگر مدعی این رقابت ها یعنی  رونی اُ سالیوان در گروه ۱۰ این رقابت ها موفق به کسب سه پیروزی شد و به مرحله بعدی صعود کرد. او در مرحله مقدماتی به حریفان هیچ امتیازی نداد. رونی باید برای راهیابی به گروه فینال این مسابقات با اسنوکر بازانی همچون استوارت بینگام به رقابت بپردازد.

به نظر می رسد با این نتایج، فینال این رقابت ها بسیار جذاب خواهد بود.

لیگ قهرمانان اسنوکر از یکم تا ۱۱ ژوئن (۱۲ تا ۲۲ خرداد) پشت درب های بسته با حضور ۶۴ بازیکن و با قوانین سخت‌گیرانه درحال برگزاری است. نفر اول این رقابت ها ۴ هزار پوند و نفر دوم این مسابقات ۲ هزار پوند را برنده خواهد شد.

تگ ها


بیلیارد بیلیارد و اسنوکر