حذف نماینده کردستان از لیگ برتر بسکتبال

سنندج- برنامه هفته اول و دوم لیگ برتر بسکتبال اعلام شد و نامی از نماینده کردستان در میان تیم‌های حاضر در این مسابقات نیست....

به گزارش خبرگزاری مهر، کمیته مسابقات فدراسیون بسکتبال، برنامه هفته اول و دوم لیگ برتر بسکتبال را اعلام کرد که در میان ناباوری نام نماینده کردستان در میان تیم‌های حاضر در لیگ برتر بسکتبال وجود ندارد.

لیگ برتر بسکتبال کشور با حضور ۱۶ تیم در ۲ گروه به‌صورت متمرکز در سالن بسکتبال آزادی تهران برگزار خواهد شد.

در گروه الف شهرداری گرگان، پالایش نفت آبادان، آویژه صنعت پارسا مشهد، اکسون تهران، رعد پدافند هوایی مشهد، شورا و شهرداری قزوین، آفتاب زاگرس اهواز و صنعت مس رفسنجان و در گروه ب تیم‌های شیمیدر قم، مهرام تهران، شهرداری بندرعباس، ذوب آهن اصفهان، صنعت مس کرمان، جوانان ۲۰۲۰ (کوچین آمل)، آینده سازان تهران و نیروی زمینی ارتش حضور دارند. رقابت‌های گروه الف از ۱۵ آبان ماه و مسابقات گروه ب از ۱۸ آبان ماه شروع خواهد شد.

تیر ماه امسال در جلسه نماینده مردم سنندج، کامیاران و دیواندره در مجلس شورای اسلامی و مدیرکل ورزش و جوانان استان کردستان با رئیس فدراسیون بسکتبال، قول اختصاص سهمیه لیگ برتر به کردستان داده شد.

پس از موافقت اولیه فدراسیون با حضور کردستان در لیگ برتر بسکتبال چندین جلسه در اداره کل ورزش و جوانان با حضور نفرات مختلف برگزار و مقرر شد با حمایت نماینده مجلس، استانداری، اداره‌کل ورزش و جوانان و یک اسپانسر تمرینات تیم برای حضور در لیگ برتر شروع شود.

داستان به اینجا ختم نشد و با گذشت زمان و نزدیک شدن به فصل مسابقات و اینکه تیم‌ها در حال جذب بازیکن و مربی و برنامه ریزی تمرینات و آماده سازی بودند، هیچ خبری از نماینده کردستان نبود.

مسئولانی که وعده شرکت تیم در لیگ برتر را داده بودند، کم کم شانه از زیر بار وعده خود خالی کردند و در حالی چند روز به آغاز لیگ برتر بسکتبال نمانده است، از تیم کردستان هیچ خبری نیست.

در این چند ماه تعدادی از بسکتبالیست‌های کردستانی زیر نظر رامین احمدیان تمرینات خود را انجام می‌دادند و چندین بازیکن سرشناس بسکتبال کردستان که سال گذشته برای تیم استانی دیگر در لیگ برتر بازی کرده بودند به امید حضور در تیم شهرشان پیشنهاد سایر تیم‌ها را رد کردند، اما در عمل هیچ اتفاقی برای تشکیل تیم رخ نداد و در نهایت لیگ برتر بسکتبال بدون نماینده کردستان شروع خواهد شد.

تگ ها


لیگ برتر بسکتبال سنندج فدراسیون بسکتبال