حردانی آمد؛ وریا هست - غنی‌ترین سمت راست لیگ

با حضور سعادت (صالح) حردانی در استقلال حالا شاهد رقابت جالبی میان او و وریا غفوری در پست دفاع راست خواهیم بود....

به گزارش "ورزش سه"، بعد از هفته‌ها بحث و کشمکش سرانجام انتقالی که طرفداران استقلال منتظرش بودند، شکل رسمی به خود گرفت و تصویر مصطفی آجورلو با پیراهن استقلال همراه با صالح حردانی روی خروجی رسانه رسمی باشگاه قرار گرفت.


ماجرای پیوستن حردانی ۲۳ ساله به استقلال البته مربوط به امروز و دیروز نیست؛ اولین بار که فرهاد مجیدی برای جذب این بازیکن از فولاد ابراز علاقه‌ کرد، به نقل و انتقالات تابستانی لیگ برتر بیست و یکم برمی‌گردد. زمانی که حردانی مثل امروز ستاره‌ای شناخته شده نبود اما او با بازی های درخشان در ترکیب فولاد در فصل گذشته و قهرمانی همراه این تیم در جام حذفی چشم سرمربی استقلال را گرفت.


در آن مقطع مسئولان استقلال برای دریافت رضایتنامه حردانی از باشگاه فولاد تلاش هایی داشتند و رایزنی هایی را انجام دادند اما با وجود اقدامات صورت گرفته این انتقال شکل عملی به خود نگرفت و حردانی در فولاد ماندگار شد. چند هفته قبل و بعد از دیدار فولاد و پیکان تهران و درست زمانی که حردانی یک اشتباه عجیب انجام داد و منجر به گل تساوی پیکان در اهواز شد، جواد نکونام نسبت به عملکرد این بازیکن انتقاد و اعلام کرد او به واسطه پیشنهاد برخی تیم های دیگر هوایی شده و تمرکز ندارد.


همین مصاحبه بار دیگر شائبه پیوستن حردانی به استقلال در نیم فصل را به وجود آورد و با رسیدن نقل و انتقالات زمستانی مشخص شد این زمزمه‌ها بیراه هم نبوده است.


در نهایت بعد از هفته ها رایزنی و کش و قوس مسئولان استقلال موفق شدند در ازای انتقال عارف آقاسی و آرش رضاوند، ستاره مورد علاقه سرمربی شان را به تیم خود بیاورند. حردانی که از شب گذشته حضورش در استقلال قطعی شده بود،‌امروز بعد از انجام مذاکرات نهایی با مصطفی آجورلو مدیرعامل باشگاه استقلال قراردادش را به مدت  ۲.۵ سال امضا کرد تا رسما آبی پوش شود.


حضور حردانی در استقلال تنها خلاء تیم فرهاد مجیدی را در امر بازیکن در پست های مختلف پر می‌کند. استقلال در فصل جاری در همه پست ها به غیر از دفاع راست حداقل دو بازیکن تراز اول در اختیار داشت و این موضوع وزن نیمکت آبی ها را نیز بالا برده بود. در پست دفاع راست اما تنها وریا غفوری برای آبی ها توپ می‌زد. اگرچه کوین یامگا ستاره فرانسوی استقلال نیز سال ها در این پست بازی کرده و در غیاب غفوری (به علت مصدومیت)‌به عنوان پیستون راست در  دفاع ۳ نفره بازی کرد و عملکرد خوبی هم داشت، اما نظر نهایی مجیدی برای استفاده از یامگا در پستهای هجومی و حضور در جمع مهاجمان این تیم است.


حالا با حضور حردانی در استقلال شاهد رقابت جذاب او با وریا غفوری کاپیتان آبی ها خواهیم بود. در این بین یامگا هم می‌تواند به عنوان دفاع راست بازی کند اما بعید است با حضور حردانی حتی اگر وریا غفوری نیز در برخی مسابقات غایب باشد فرهاد مجیدی از ستاره فرانسوی در دفاع راست استفاده کند و احتمالا شاهد بازی کردن وی در مثلث هجومی آبی ها باشیم.


حردانی از سال گذشته در دفاع ۴ نفره فولاد به عنوان مدافع راست به میدان رفته و شاید سبک بازی کنونی استقلال (۳-۴-۳) چندان برایش آشنا نباشد. در این سیستم حردانی باید به عنوان پیستون راست به ترکیب اضافه شود. مساله مهم اما احتمالاتی است که درباره تغییر سیستم استقلال در بازی های آینده شنیده می‌شود.


گفته می‌شود فرهاد مجیدی تصمیم دارد با توجه به جدایی عارف آقاسی سیستم بازی اش را به دفاع ۴ نفره تغییر بدهد و این دقیقا به سود حردانی خواهد بود چراکه می‌تواند در پست تخصصی خودش برای استقلال به میدان برود. این در حالی است که وریا غفوری به عنوان یک رقیب قدرتمند در استقلال حضور دارد و با وجود وریا که این روزها به آمادگی گذشته اش هم برگشته، حردانی کار سختی برای رسیدن به ترکیب اصلی خواهد داشت.


با این حال ستاره جوان و جدید استقلال انگیزه زیادی دارد تا بتواند توانایی هایش را در ترکیب این تیم هم به نمایش بگذارد. حردانی که در لیگ قهرمانان فصل گذشته نمایش های چشمگیری در ترکیب فولاد داشت و مقابل حریفان نامدار غرب آسیا روز های خوبی را سپری کرد، حالا اگرچه شانس حضور در لیگ قهرمانان را با پیوستن به استقلال از دست داده اما بدون تردید برای پیشرفت خودش و موثربودن در باشگاه جدیدش نهایت تلاش خود را به کار خواهد بست.

تگ ها


وریا غفوری استقلال تهران نقل و انتقالات نیم فصل ۱۴۰۰ صالح حردانی فوتبال ایران لیگ برتر خلیج فارس فوتبال