حرفهای خواندنی کی روش: چقدر شکسته شده ام!

از اولین روزی که کارلوس کیروش وارد ایران شد، نزدیک به ۷ سال میگذرد. به گزارش مدال، وقتی کیروش برای اولین بار وارد کشور ......
از اولین روزی که کارلوس کیروش وارد ایران شد، نزدیک به ۷ سال میگذرد.
به گزارش مدال، وقتی کیروش برای اولین بار وارد کشور ...


از اولین روزی که کارلوس کی‌روش وارد ایران شد، نزدیک به ۷ سال می‌گذرد.
به گزارش مدال، وقتی کی‌روش برای اولین بار وارد کشور شد، کسی تصور نمی‌کرد به چنین موفقیتی در تیم ملی ایران برسد. در آن روز‌ها فوتبال ایران دچار رکود شده بود. بعد از شکست در مقدماتی جام جهانی و بعد از رقابت‌های جام ملت‌های آسیا، همه تصور می‌کردند این رکود ادامه خواهد داشت. نسل فوتبال ایران پیر شده بود و همه تصور می‌کردند تیم ملی نیاز به یک ناجی دارد. کی‌روش با فدراسیون فوتبال به توافق رسید و همه باور داشتند او می‌تواند با دیسیپلین و نظم و انضباط خاصی که در تیم ملی حاکم کرده باعث موفقیت ایران شود. در اولین روز‌های حضور کارلوس در تهران، همه به دنبال او بودند. اینکه با کارلوس پای یک میز بنشینند و با او درباره ایده‌هایش برای گذر از این رکود فوتبال حرف بزنند. کی‌روش آن روز‌ها در هتل لاله بود و اولین تصویری که از او بعد از ورود به ایران منتشر شد، تصویری بود از حضورش در لابی این هتل. کی‌روش با مو‌های مشکی و با چهره‌ای بشاش انگار آماده بود تا کار بزرگی کند و حالا بعد از حدود ۷ سال، همه به اتفاق از عملکرد فنی فوق العاده این مربی در تیم ملی می‌گویند. با کارلوس در این زمینه گپ و گفت و کوتاهی داشتیم. در این دیدار خودمانی اولین تصویر او را در هتل لاله نشانش دادیم و اولین واکنش کارلوس با یک لبخند این بود: «وای چقدر پیر شده‌ام.»
کی‌روش با همان لبخند ادامه داد: «چقدر آن وقت‌ها جوان بودم و الان شکسته شده‌ام.» حالا این تصویر را در کنار آخرین تصویر او در تیم ملی ایران بگذارید. کارلوس شکسته‌تر شده و دیگر موی مشکی ندارد. به ویژه این روز‌ها چهره کارلوس شکسته‌تر به نظر می‌رسد چرا که در تیم ملی حتی وقت برای سر خاراندن ندارد. او معمولاً شیو می‌کند. اینکه کارلوس شیو نمی‌کند و مقابل دوربین ظاهر می‌شود، تنها و تنها حکایت از آن دارد که این روز‌ها بیش از هر زمان دیگری کار می‌کند. کی‌روش خستگی‌ناپذیر به نظر می‌رسد. نزدیکان کارلوس می‌گویند او در حالت عادی کم می‌خوابد و طبیعتاً در آستانه جام ملت‌ها این بیداری بیشتر و بیشتر شده است. کارلوس و تیم ملی تمام تمرکز خود را روی موفقیت در جام ملت‌ها گذاشته‌اند. وقتی در این باره از کی‌روش می‌پرسیم، این‌طور جواب‌مان را می‌دهد: «شما هم دلتان و قلب تان باید با تیم ملی باشد.» وقتی به او گفتیم قلب ما (رسانه‌ها) و مردم با تیم ملی است، او مکثی کرد: «ان‌شا‌ءا... موفق خواهیم شد.»
تیم ملی در قطر جدی تمرین می‌کند، بازیکنان طبق برنامه کار می‌کنند و همه چیز دقیقاً سر جای خودش است؛ بازیکنان هم می‌گویند امیدوارند مردم مثل همیشه حمایت کنند و پشت این تیم ملی باشند.