حرف‌های شگفت‌انگیز رسول پناه درباره یحیی و شجاع!

افشای صحبت های مهدی رسول پناه در مقابل باشگاه پرسپولیس، واکنش های بسیاری را به همراه داشته است....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، هواداران فوتبال هر کدام باتوجه به علاقه شان، جهت گیری خاص خود را درباره فایل صوتی منتشره از مهدی رسول پناه را داشته‌اند؛ هواداران پرسپولیس، آن را زمینه سازی برای یک تصمیم جدید می‌دانند و هواداران استقلال هم با کنار هم چیدن کلمات، آنچه را که می‌خواهند، درست می‌کنند. اما واقعیت این فایل صوتی ۸ دقیقه و ۱۴ ثانیه ای چیست؟

* بازخوانی ماجرا؛ رسول پناه چه گفت؟


به نظر می‌رسه شما اختلافتون با یحیی طوریه که درست نمیشه؟ «نه من چیز دیگه ای می‌گم. من تا حالا در کار سرمربی دخالت کردم؟ اما او میاد میگه چرا ایکس را گذاشتی آنجا؟ آخه آقا شما چه کاره ای؟ مگر [باشگاه] قانون نداره؟ من چه مشکلی [با یحیی] دارم؟ من که ده بار تعریف کردم ازش.» من نمیفهمم مشکل چیه به خدا، چرا تیمی که رفته فینال آسیا باید اینقدر مشکل داشته باشه؟ «ببینید، یک ذره جوگیر شدن، باد بخوابه، خوب می‌شن! ما داریم پول بدهیم؟ اگر کسی دارد بیاید پولشان را بدهد. الان بحث همه بحث پوله و می‌خوان قرارداد را زیاد کنن! من باید چیکار کنم؟ شما جای من باشی الان چیکار می‌کنی؟ اینو بگو!»

«علی علیپور چی می‌گفت؟ من به علی علیپور خیلی پول پیشنهاد دادم، دیشب به بشار گفتم ۲۰۰ هزار دلار جدا می‌دم، از جیبم می‌دم! اصلا دوست دارم بهت [۲۰۰ هزار دلار] بدم، چون دوستت دارم! قبول نکرد...» از یک طرف می‌گید نمی‌تونه بره از طرف دیگر می‌گید قبول نکرد! «نمی‌تونه بره، من این رو رفاقتی گفتم، الان هم می‌گم. شجاع و بشار باید بمانند، اگر بروند... تو پیشنهادی داری؟ خب قانون وجود دارد. ما نباید آن ها را عادت بدهیم، همین هواداری که می‌آید [جلوی باشگاه] اشتباه می‌کند چون بازیکنان را شارژ می‌کند.»

اگر بازیکنان به اندازه هوادار عاشق تیم باشند، بالاخره پول کم یا زیاد می‌آید. «دمت گرم، اگر عاشق بود و لوگو را بوس می‌کرد، شب در فرودگاه استوری نمی‌ذاشت اعصاب مردم رو خورد کنه.» آقای رسول پناه، باشگاه اشتباه نکرد که پول ترابی رو نداد و تونست فسخ کنه؟ «می‌تونست فسخ کنه، اشتباه نکن! اصلا ما پولش را دادیم، می‌تونست ۴۰۰ هزار دلار رو بده و بره. الان هم می‌گه من این ۴۰۰ هزار دلار رو می‌دم. الان هم این پول رو می‌ده بدبخت. ای بابا الان چی شد؟ یا حسن کچل یا کچل حسن چه فرقی داره؟»

«جریان النصر اصلا مشکل پرسپولیس نبود، مشکل فدراسیون بود، من این رو توضیح وکیل دادم، ولی نمیان این کار رو بکنن! شاید وزارت ورزش مشکل دارد، من بیایم جور وزارت رو هم بکشم؟ یک نفر دیگه خراب کرده، اگر هوادار بیاد، می‌گم آدرس آن طرف است (اشاره به خیابانی که فدراسیون فوتبال در آن استقرار دارد)»

«من اگر تصمیم عجولانه می‌گرفتم تیم قهرمان غرب آسیا نمی‌شد، کاری که آقای سعادتمند کرد. نماینده مدیرعامل سرپرسته. انصاری فرد دو روز قبل از این که بره سکته کرد و از دماغش خون اومد. ما بهش (یحیی) گفتیم که فردا-پس فردا در این تعطیلی (۲۸ صفر) بیاید و صحبت کنیم. می‌دانید الان دعوا سر چیه؟ بوی دو میلیون دلار در دماغ یه عده پیچیده گیج شدن! یک سال دیگه می‌گیریم اما فکر کردند صبح می‌گیریم گیج شدن! این همه پیشکسوت که اُرد می‌دن بیان خرج کنن! ما هزار تومن از وزیر ورزش نگرفتیم اما وزیر انقدر معرفت داشت که برای پرسپولیس و استقلال زندگی اش را گذاشت. من اگر بیام ۱۲۰ میلیارد با شجاع قرارداد ببندم و فردا پایش پیچ بخورد، نمی‌گن این دیوانه بود؟»

* افشاگری از یک جمع خصوصی؟


پیش از این که نکات مبهم گفته های رسول پناه بررسی شود، باید به یک نکته دیگر بپردازیم. رسول پناه این صحبت ها را کجا مطرح کرد؟ بسیاری تصور می‌کنند که فایل صوتی او حاصل یک عملیات فوق سری بوده اما اینطور نیست. چند ساعت پس از این که تجمع هواداران پرسپولیس (۲۳ مهر ماه- هفته پیش) در مقابل وزارت ورزش و باشگاه پرسپولیس به پایان رسید، در ساعت ۲۰ مهدی رسول پناه از باشگاه پرسپولیس خارج شد و در مسیر درب قرمز و مشکی باشگاه تا خودرویش برای دقایقی با خبرنگاران و هواداران صحبت هایی را انجام داد که حاصل یک فایل صوتی هشت دقیقه ای است که آن را بازخوانی کردیم. یعنی این صحبت ها نه در یک جمع خصوصی و خودمانی بلکه در محلی است که احتمالا رسول پناه نیمی از نفرات حاضر در آن را نمی‌شناخت.

* اختلاف عمیق با یحیی گل محمدی


پیش از انتشار این فایل هم اختلافات بین کادرفنی و مدیران باشگاه پرسپولیس، مشخص بود اما حالا می‌توان به عمق و نوع اختلاف یحیی گل محمدی و مهدی رسول پناه پی برد. او در ابتدای صحبت هایش می‌گوید: «من در کار سرمربی دخالت کردم؟ اما او می‌گوید چرا ایکس را گذاشتی آنجا؟ آخه آقا شما چه کاره ای...» این نشان می‌دهد که رسول پناه اعتقاد دارد یحیی گل محمدی قصد دخالت در کار او را دارد. نکته بعدی جایی است که سرپرست باشگاه پرسپولیس از «بوی پاداش دو میلیون دلاری» صحبت می‌کند و باتوجه به جملات قبلی، به نظر می‌رسد مخاطبش یحیی گل محمدی، شجاع خلیل زاده و چند بازیکن ناراضی دیگر است. این نشان می‌دهد که اختلاف آشکار بعدی، بر سر درخواست های مالی کادرفنی و اعضای تیم پرسپولیس است. یک جای دیگر رسول پناه می‌گوید: اگر من تصمیم عجولانه می‌گرفتم... مثل سعادتمند...» این یعنی استعفای گل محمدی قبل از لیگ قهرمانان آسیا جدی بود و حتی احتمال جدایی او هم وجود داشت!

* جریان النصر؛ یک حرف تازه؟


یک بخش از صحبت های مهدی رسول پناه که در شبکه های اجتماعی باعث جلب توجه شده، جایی است که با اشاره به فدراسیون فوتبال، درباره داستان النصر اظهار نظر می‌کند. در این باره برداشت ها به شدت متناقض هستند و هرکسی بر اساس منفعت و علاقه خود، برداشت هایی را انجام می‌دهد اما به نظر می‌رسد مقصود رسول پناه کاملا متفاوت با آن چیزی بوده که عامه مخاطبان فهمیده اند. یک برداشت این است که در این ماجرا پرسپولیس باید محکوم می‌شد و برداشت دوم این است که اگر این اتفاق رخ می‌داد، مشکل فدراسیون فوتبال بود و هواداران پرسپولیس باید به این نهاد اعتراض می‌کردند. اساسا هم این حرف تازه ای نبود و پیش تر هم به میان آمده بود.

* ترابی و پرداخت ۴۰۰ هزار دلار به پرسپولیس


وقتی یکی از خبرنگاران درباره ماجرای مهدی ترابی و اشتباه باشگاه پرسپولیس در فسخ قرارداد او سوال کرد، مهدی رسول پناه یک نکته جالب را گفت و بر شایعات فضای مجازی صحه گذاشت. او گفت که اگر ما پول ترابی را به موقع پرداخت می‌کردیم هم او می‌توانست ۴۰۰ هزار دلار بدهد و جدا شود، حالا هم این پول را پرداخت خواهد کرد. اما آیا این اتفاق به واقعیت تبدیل خواهد شد؟

* شجاع خلیل زاده؛ تعهد ۱۲۰ میلیاردی از کجا آمد؟


بخشی از صحبت های رسول پناه درباره شجاع خلیل زاده و خواسته های او بود. سرپرست پرسپولیس یک بار به او کنایه زد و گفت که اگر به پرسپولیس علاقه داشت، در فرودگاه استوری نمی‌گذاشت تا اعصاب هواداران خورد شود. بعد در آخرین ثانیه های گفتگویش، اظهار داشت: «من شش سال با او قرارداد ببندم فردا پایش در رفت، نمی‌گویند چرا تعهد ۱۲۰ میلیاردی درست کردی؟ قضیه برانکوی دوم نمی‌شود و نمی‌گویند مدیرعامل چقدر دیوانه بود؟» یعنی اگر به این صحبت ها استناد کنیم، شجاع برای هر سال ۲۰ میلیارد تومان درخواست کرده! چیزی که با واقعیت به هیچ وجه تطابق ندارد و احتمالا رسول پناه این حرف ها را زده تا نگاه هواداران حاضر در محل و همچنین چند خبرنگار را به سوی خود جلب کند...

* مقصر شماره یک حواشی پرسپولیس: مهدی رسول پناه


این که یک فایل صوتی از صحبت های مدیرعامل باشگاه منتشر شود، اتفاق عجیبی نیست. این اتفاقات در همه جای دنیا رخ می‌دهند اما نمی‌توان از یک نکته گذشت. رسول پناه این صحبت ها را نه در یک جمع خصوصی بلکه در خیابان انجام داده! صحبت هایی که گلایه از سرمربی و بازیکنان باشگاه در آن هستند و می‌تواند خاطر اعضای تیم را آزرده کند. البته بعید است که او چنین قصدی را داشته باشد اما دوباره می‌رسیم به همان نکته قدیمی؛ رسول پناه که خود در فوتبال نبوده، حالا می‌توان با اطمینان گفت که به هیچ وجه از بازتاب صحبت ها، واکنش ها و اعمالش اطلاع ندارد چرا که جو فوتبال را به هیچ وجه نمی‌شناسد.

بیشتر بخوانید:

محمد نادری در پرسپولیس ماندنی شد

موافقت AFC با ارجاع پرونده آل‌کثیر به کمیته استیناف

 

 

تگ ها


مهدی رسول پناه پرسپولیس تهران فوتبال ایران پرسپولیس لیگ برتر خلیج فارس فوتبال