حرکت پرسپولیس به سمت قهرمانی با پیکان/ یک تعویضی پیام‌آور شادی شد

تیم فوتبال پرسپولیس با پیروزی قاطع برابر پیکان یک گام دیگر به کسب عنوان قهرمانی نوزدهمین دوره رقابت های لیگ برتر نزدیک شد و پیکان را هم بیشتر از قبل به سمت سقوط هدایت کرد....

به گزارش خبرنگار مهر، دیدار تیم های فوتبال پرسپولیس و پیکان تهران ساعت ۲۱ امشب در هفته بیست و دوم رقابت های لیگ برتر در ورزشگاه شهدای شهرقدس آغاز شد که این بازی با برد سه بر یک شاگردان یحیی گل محمدی به اتمام رسید.

علی علیپور (۲۲)، مهدی عبدی ( ۷۶ و ۸۴) برای پرسپولیس و شهریار مقانلو (۸۶-پنالتی) برای پیکان گلزنی کردند.

دو تیم در حالی پس از چهارماه تعطیلی رقابت های لیگ برتر به دلیل بیماری کرونا بازی رسمی برگزار کردند که شیوع بیماری کرونا باعث عدم حضور تماشاگران در این بازی شده بود.

خودروسازان که برای باز کردن دروازه علیرضا بیرانوند بازی را تهاجمی آغاز کردند خیلی زود اسیر پاس های کوتاه و بلند سرخپوشان شدند تا بدترین خط دفاعی لیگ برتر چاره ای جز دفاع در مقابل صدرنشین فعلی این مسابقات نداشته باشند.

تاکتیک های یحیی گل محمدی که نشان می داد دنبال حملات پردامنه با تعداد بازیکن بالاست بالاخره در دقیقه ۲۲ با سانتر دقیق سیامک نعمتی و ضربه سر علی علیپور نتیجه داد تا گل اول این بازی وارد دروازه وحید شیخ ویسی در پیکان شود.

پس ازاین گل نیز بازیکنان هر دو تیم به حملات خود ادامه دادند تا گل های دیگری را در ۴۵ دقیقه ابتدایی به ثمر برسانند. اما تلاش آنها بخصوص پیکانی ها بی نتیجه ماند تا این بازی با تک گل علیپور در نیمه اول به اتمام برسد.

همچنین وحید امیری بازیکن پرسپولیس دردقیقه ۳۱ این دیدار دچار مصدومیت شد تا مهدی عبدی جای او را در این تیم بگیرد.

نیمه دوم با حملات همه جانبه پیکانی ها آغاز شد تا خودروسازان بتوانند نتیجه را جبران کنند اما این تیم بارها توسط هافبک ها و مهاجمان پرسپولیس غافلگیر شد تا مهدی عبدی با دو گلی که زد تبدیل به ذخیره طلایی سرخپوشان شده و برد سه امتیازی دیگری را برای این تیم رقم بزند.

ویسی که دوست نداشت تیمش بازنده باشد بازی تهاجمی خود را ادامه داد و توانست در دقیقه ۸۶ یکی از گل های خورده را توسط شهریار مقانلو از روی نقطه پنالتی جبران کند.

پرسپولیس با این پیروزی ۵۰ امتیازی شد تا به یکه تازی خود در صدر جدول رقابت های لیگ برتر ادامه داده و یک گام دیگر به پوکر قهرمانی و ثبت رکوردی تاریخی نزدیک شود.

پیکان نیز با ثبت بیش از ۴۰ گل خورده تا پایان هفته بیست و دوم رکورد عجیبی را در این امر از خود ثبت کرد و همچنان با ۱۵ امتیاز در قعر جدول باقی ماند.

تگ ها


تیم فوتبال پرسپولیس تیم فوتبال پیکان تهران لیگ برتر فوتبال ایران