چرا بازی ایران - آمریکا برای ما اهمیت زیادی دارد؟

به آمریکا ببازیم بهتر است؟ قرار گرفتن ایران در کدام گروه مرحله نهایی لیگ ملت‌های والیبال به نفع ما خواهد بود و قرار گرفتن در کنار کدام حریفان مسیر صعود ایران به نیمه نهایی را هموار خواهد کرد؟...

شب گذشته شش تیم نهایی حاضر در دور بعد لیگ ملت‌های والیبال مشخص شدند. آمریکا (میزبان)، برزیل، ایران، روسیه، فرانسه و لهستان شش تیم پایانی دور بعد خواهند بود. اما نکته‌ای که مغفول مانده، این است که قرار گرفتن شاگردان کولاکوویچ در کدام گروه شانس بیشتری برای رسیدن به نیمه نهایی لیگ ملتهای والیبال به وجود می‌آورد. همگروه‌هایی که با تو جه به شکست دادن آمریکا یا باختن به آنها دچار تغییر خواهد شد.

 

فرضیه اول / ایران، آمریکا را شکست دهد

گروه احتمالی: آمریکا، ایران، روسیه

اگر ایران امشب بتواند از سد آمریکا بگذرد، آمریکا را به گروه B  مرحله نهایی می‌فرستد و خودش هم به عنوان همگروه یانکی‌ها در دور بعد آماده یک مسابقه دیگر با آنها خواهد شد. آمریکا در صورت شکست خوردن در گروه دوم با تیم‌های دوم و سوم جدول همگروه خواهد شد؛ پس اگر برزیل در پایان رقابت‌های امشب سرگروه بماند، ایران تیم دوم و روسیه تیم سوم جدول به همراه آمریکا، سه تیم گروهB  را تشکیل می‌دهند.

 

فرضیه دوم / آمریکا، ایران را شکست بدهد

گروه احتمالی: برزیل، ایران، فرانسه یا لهستان

اگر آمریکا بتواند امشب ایران را ببرد، آن وقت خودش را به رتبه ششم جدول لیگ ملتهای جهان می‌رساند. اتفاقی که اگر بیفتد، آمریکا در گروه A قرار می‌گیرد و با تیم‌های سوم و چهارم همگروه می‌شود که روسیه به همراه فرانسه یا لهستان خواهند بود. ایران در هرحالتی در گروه B قرار می‌گیرد، اما با باخت یا برد آمریکا، همگروهی‌هایش دچار تغییر می‌شوند و کولاکوویچ باید انتخاب کند بین آمریکای میزبان یا برزیل صدرنشین در مرحله بعد با کدامیک روبه‌رو شود. چون اگر به آمریکا ببازیم، آن وقت به عنوان تیم دوم باید با تیم‌های اول (برزیل) و تیم پنجم (فرانسه یا لهستان) بازی کنیم.

 

بیشتر بخوانید:

فینال لیگ ملت‌های والیبال/تاریخ برگزاری

دستاورد لیگ‌ملت‌های والیبال؛ ستاره‌هایی برای آینده

 

 

 

تگ ها


لیگ ملتهای والیبال 2019 لیگ ملتهای والیبال والیبال ایران آمریکا فینال لیگ ملت های والیبال 2019 والیبال