حریف آسیایی استقلال زیر ذره بین مدال

استقلال فردا در نخستین بازی خود در فصل جدید لیگ قهرمانان آسیا میهمان الدحیل قطر خواهد بود....

استقلال فردا در نخستین بازی خود در فصل جدید لیگ قهرمانان آسیا میهمان الدحیل قطر خواهد بود.

به گزارش خبرنگار مدال، الدحیل نخستین حریف استقلال در فصل جدید لیگ قهرمانان آسیا است. این تیم قطری به عنوان قهرمان لیگ ستارگان قطر مجوز حضور در در این بازی‌ها را کسب کرده و فردا در نخستین بازی به دنبال کسب بهترین نتیجه ممکن خواهد بود. الدحیل در فصل گذشته این بازی‌ها رکورد شگفت‌انگیز 9 پیروزی متوالی را به ثبت رسانده بود با این حال این بار قرعه‌ای دشوار از همان ابتدا نصیب قهرمان لیگ ستارگان شده و الدحیلی‌ها کار دشواری برای تکرار این رکورد در پیش خواهند داشت.

 

6 از 8
قهرمانی الدحیل در لیگ ستارگان موضوعی کاملا تکراری است. این تیم قطری در 6 دوره از 8 دوره قبلی لیگ ستارگان عنوان قهرمانی را از آن خود کرده با این حال الدحیلی‌ها هنوز مسیر طولانی برای رسیدن به السد به عنوان پرافتخارترین تیم قطری در پیش دارند. الدحیل در حیات 10 سال خود به جز 6 قهرمانی لیگ، دو قهرمانی در امیر کاپ، 3 قهرمانی در جام حذفی و 2 قهرمانی در سوپرجام قطر را هم کسب کرده است.

 

ناکامی دنباله‌دار آسیایی
الدحیل برای هشتمین فصل متوالی مجوز حضور در لیگ قهرمانان آسیا را کسب کرده است با این حال این تیم قطری در طول این مدت هیچ گاه موفق نشده از مرحله یک چهارم نهایی بالاتر برود. الدحیل در دو فصل اخیر در مراحل یک چهارم و یک هشتم نهایی توسط پرسپولیس حذف شده و سابقه حذف در مرحله یک چهارم نهایی توسط الهلال عربستان و گوانگژو اورگراند چین را هم داشته است. قهرمانی در آسیا هدف اصلی این تیم طی فصول اخیر بوده و قطری‌ها در تلاش هستند تا در فصل جاری و پس از قهرمانی در جام ملت‌ها موفق شوند این عنوان را از آن خود کنند.

 

امیدوار به روزهای متفاوت با دستیار مورینیو
پس از جدایی بلماضی در آغاز فصل که موفق شده بود الدحیل را دو فصل متوالی در لیگ ستارگان به عنوان قهرمانی برساند نبیل معلول تونسی هدایت الدحیل را برعهده گرفت. پس از حذف از لیگ قهرمانان آسیا و حضور در رده دوم جدول لیگ، معلول از سمت خود برکنار شد تا روی فاریا دستیار ژوزه مورینیو در منچستریونایتد، چلسی، رئال مادرید، اینترمیلان و پورتو هدایت این تیم را برعهده بگیرد. تحت هدایت فاریا، الدحیل در 3 بازی لیگ ستارگان به میدان رفته که در این مدت دو پیروزی و یک تساوی برای این تیم حاصل شده است.

 

حریف آسیایی استقلال زیر ذره بین مدال

 

به دنبال درخشش با قهرمانان آسیا
5 بازیکن الدحیل در ترکیب تیم ملی قطر در جام ملت‌های آسیا حضور داشتند و همراه با این تیم برای اولین بار قهرمان آسیا شدند. المعز علی اقای گل آسیا در ترکیب الدحیل حضور دارد و بسام الراوی مدافع فیکس قطری‌ها به همراه عاصم مادیبو هافبک تدافعی عنابی‌ها در جام ملت‌ها ستاره‌های ترکیب الدحیل هستند، بازیکنان که تا فصل گذشته کمتر شانس بازی در ترکیب این تیم داشتند. به جز این دو کریم بوضیاف که کمتر در جام ملت‌ها فرصت بازی پیدا کرده بود به همراه علی عفیف هافبک باتجربه قطری‌ها دیگر بازیکنای هستند که نقشی کلیدی در ترکیب الدحیل دارند.

 

تقویت ترکیب با یوونتوسی سابق
مهدی بن‌عطیه مهم‌ترین خرید الدحیل در تعطیلات زمستانی بوده است. این مدافع نامدار 32 ساله که سابقه بازی در بایرن مونیخ و یوونتوس را داشته مهره کلیدی الدحیل در قلب خط دفاعی خواهد بود. بن‌عطیه با مبلغ 8 میلیون یورو به عضویت الدحیل درآمده اما وی تنها خرید نجومی این تیم در زمستان نبوده چرا که گران‌ترین خرید این تیم در نقل و انتقالات زمستانی ، شویو ناکاجیما هافبک تهاجمی و خلاق ژاپنی است. این هافبک 24 ساله‌ با قراردادی به ارزش 35 میلیون یورو به عضویت الدحیل درآمده تا تبدیل به گران‌ترین بازیکن ژاپنی شود. این هافبک خلاق جانشین نام تائه هی مصدوم در خط میانی الدحیل خواهد شد و در حضور این دو بازیکن کیفیت الدحیلی‌ها در تلاش خواهد بود تا مقابل رقبای آسیایی خود موفق ظاهر شوند.