حریف آسیایی پرسپولیس زیر ذره بین مدال

پرسپولیسی‌ها فردا در نخستین بازی خود در مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا میزبان پاختاکور ازبکستان خواهند بود....

پرسپولیسی‌ها فردا در نخستین بازی خود در مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا میزبان پاختاکور ازبکستان خواهند بود.

به گزارش خبرنگار مدال، پاختاکور ازبکستان نخستین حریف پرسپولیس در فصل جدید لیگ قهرمانان است. پاختاکور با غلبه بر نیروی هوایی عراق و النصر امارات مجوز حضور در مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا را به دست آورده و پس از دو فصل غیبت در این بازی‌ها بار دیگر در بالاترین سطح قاره کهن به میدان خواهد رفت. پاختاکور نایب قهرمان فصل گذشته ازبکستان این روزها در حال آماده شدن برای فصل جدید لیگ برتر ازبکستان است و با چنین وضعیتی مقابل پرسپولیس قرار خواهد گرفت.

 

جدول دو مرحله‌ای و قهرمانی از دست رفته
لیگ برتر ازبکستان در دو مرحله برگزار می‌شود و پاختاکور در مرحله نخست این رقابت‌ها موفق شد با 47 امتیاز از 22 بازی و 7 امتیاز بیشتر از لوکوموتیو در رده نخست جدول قرار بگیرد. مرحله دوم بازی‌ها با حذف بازی‌های رو در روی 6 تیم برتر مرحله نخست، تیم‌ها مجددا با هم بازی کردند و در پایان این مرحله لوکوموتیو با 46 امتیاز در صدر قرار گرفت و پاختاکور با 9 امتیاز کمتر به نایب قهرمانی رضایت داد.

 

پرافتخارترین تیم ازبکستان
با کسب 11 عنوان قهرمانی و 6 نایب قهرمانی، پاختاکور پرافتخارترین تیم لیگ ازبکستان است. این تیم ازبکستانی یکی از سه تیمی است که در تمامی 25 دوره لیگ ازبکستان حضور داشته است. از آخرین قهرمانی پاختاکور در لیگ ازبکستان 3 سال گذشته و بهترین عملکرد این تیم در لیگ ازبکستان به سال‌های 2002 تا 2007 بازمی‌گردد جایی که این تیم موفق به کسب 5 قهرمانی متوالی در لیگ شده است. پاختاکور همچنین سابقه 11 قهرمانی در جام حذفی ازبکستان و دو حضور در نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا را هم داشته است.

 

حریف آسیایی پرسپولیس زیر ذره بین مدال

 

تلاش برای بازگشت به اوج با یک مربی گرجی
شوتا آرولادزه سرمربی 46 ساله گرجستانی از اواسط سال 2017 هدایت این تیم را برعهده داشته و در این مدت در 50 بازی 33 بار موفق به کسب پیروزی شده که آمار خوبی برای وی محسوب می‌شود. آرولادزه سابقه بازی در ترابزون اسپور ترکیه، آژاکش و آلکمار هلند، رنجرز اسکاتلند و لوانته اسپانیا را داشته و دوران مربی‌گری را با حضور در کادر فنی آلکمار هلند و هدایت تیم‌های ترکیه‌ای کایزری اسپور، کاظم پاشا و ترابزون اسپور ترکیه و مکابی تل‌آویو رژیم اشغالگر قدس را برعهده داشته است.

 

خارجی‌های جدا شده
پاختاکور در فصل نقل و انتقالات زمستانی عملکرد چندان موفقی نداشته و تیاگو بزرا آقای گل برزیلی لیگ ازبکستان و اسماعیل گونکالوس دومین گلزن برتر این لیگ از این تیم جدا شده‌اند. این دو در مجموع 33 گل از 61 گل فصل گذشته پاختاکور را به ثمر رسانده بودند و به جای این دو مارات بیکمائف 33 ساله و مهاجم فصل گذشته لوکوموتیو تاشکند راهی این تیم شده است. آلکساندر لوبانوف و اکمل شاهمرادوف دیگر بازیکنان نامداری هستند که از پاختاکور جدا شده‌اند و سانجار کواتوف نیز در میان ورودی‌های نامدار این تیم قرار گرفته است.

 

امیدوار به درخشش جلال‌الدین
جلال‌الدین ماشاریپوف وینگر 25 ساله ازبک ستاره اول پاختاکور است. وی همراه با تیم ملی ازبکستان در جام ملت‌ها نیز حضور داشت و با جدایی دو بازیکن خارجی فصل گذشته پاختاکور، وی مهم‌ترین بازیکن این تیم در زمین خواهد بود. دراگان چران صربستانی و مارات بیکمائف نیز در خط حمله بازیکنان کلیدی پاختاکور محسوب می‌شوند و فرخ سیفیف در دفاع چپ دیگر بازیکنان تاثیرگذار این تیم است.