حساسیت بازیکنان پارس جم روی داور بازی با سپاهان!

هومن افاضلی، سرمربی تیم فوتبال پارس جنوبی جم می گوید: به‌خاطر سابقه قضاوت دیدار تیم ما با سپاهان، مسئله‌ای ذهنی در میان بازیکنان ما از سیدعلی (داور) وجود دارد....

به گزارش مدال، هومن افاضلی درباره غیبتش در نشست خبری پیش از دیدار تیم فوتبال پارس جنوبی جم مقابل ذوب‌آهن اصفهان اظهار داشت: پس از تعطیلات طولانی که تیم‌ها تغییر و تحول زیادی داشتند، دیدارهای نخست در ابهام است. این تغییرات در پارس جنوبی و ذوب‌آهن وجود داشته است و کادر فنی و بازیکنان دو تیم دچار تغییر شده‌اند. در این شرایط شما نمی‌دانید تیم‌تان چقدر خودش را آماده کرده و شرایط رقیب هم همین است.
افاضلی درباره قضاوت سیدمهدی سیدعلی در این بازی و نگرش منفی پارسی‌ها نسبت به او به‌خاطر اتفاقات دیدار این تیم مقابل سپاهان خاطرنشان کرد: من سیدعلی را می‌شناسم و می‌دانم که او داور کم‌تجربه‌ای نیست. البته به‌خاطر سابقه قبلی قضاوت دیدار با سپاهان، مسئله‌ای ذهنی در میان بازیکنان ما از سیدعلی وجود دارد، اما مطمئنم او با تمام وجود تلاش می‌کند بدون خطا قضاوت کند. گاهی اوقات بازیکن در یک مسابقه اشتباه می‌کند، اما اگر دو هفته بعد همان بازی را انجام دهد، شاید نتیجه و شکل بازی متفاوت باشد. انسان‌ها تلاش می‌کنند بهترین عملکرد خود را داشته باشند و این درباره داور هم صدق می‌کند. افراد دیگری در تیم داوری هستند و می‌خواهند بهترین کارآیی را داشته باشند.
وی درباره پایبندی مدیران باشگاه به قول‌های خود درباره مسائل مالی بیان کرد: در یک سال اخیر خیلی درباره مشکلات مالی پارس جنوبی صحبت شده است. می‌دانیم که این مشکل، مختص ما نیست و شامل سایر تیم‌های نفتی هم می‌شود. تمام تیم‌ها دچار چالش اقتصادی هستند و بسترهای لازم برای کسب درآمد آنها ایجاد نشده است. باشگاه‌های ما، ساختار درآمدزایی ندارند و منتظرند پولی از آسمان بیاید که آن را خرج کنند. ما حق پخش تلویزیونی نداریم که حدود 80 درصد درآمد باشگاه‌های بزرگ از این محل تأمین می‌شود.
سرمربی پارس جنوبی با بیان اینکه مشکلات این باشگاه از بقیه تیم‌ها کمتر و بیشتر نیست، تصریح کرد: اشکال مهمی که داریم، این است که باید یاد بگیریم چگونه بیشترین استفاده را از پول‌مان داشته باشیم. احترام مردم جم برای من خیلی مهم است. چون پارس جنوبی برای آنها بسیار عزیز است و صحبت از کمبود منابع مالی و امکانات،‌ شأن شهر جم را پایین می‌آورد. مشکلات درون تیم باید حل شود و تلاش می‌کنیم برای حل مشکلات به هم کمک کنیم.
افاضلی درباره وضعیت محسن فروزان و اینکه او می‌تواند برابر ذوب‌آهن به میدان برود یا خیر، گفت: او به بازی فردا نمی‌رسد، اما امیدوارم در آینده بتوانیم از وجودش استفاده کنیم. غیبت بازیکنی چون فروزان می‌تواند به تیم لطمه بزند، اما او جانشین خوبی دارد و به مسعود پورمحمد (دروازه‌بان دوم پارس) اعتماد کامل داریم. ما تیم خوبی داریم و فکر می‌کنم بازی‌های خوبی در نیم‌فصل دوم ارائه خواهیم کرد و بچه‌ها می‌توانند توانایی‌های خود را نشان دهند.
سرمربی پارس جنوبی درخصوص اینکه روی سهمیه فیفا حساب کرده بود و می‌خواست حمیدرضا طاهرخانی را جذب کند، تصریح کرد: فکر می‌کردم می‌توانیم روی آن حساب کنیم. ما به جز طاهرخانی با چند بازیکن دیگر صحبت کرده بودم. تصورم بر این بود که می‌توانم نفرات بیشتری به تیم اضافه کنم که این شرایط فراهم نشد. 
افاضلی در پاسخ به این پرسش که آیا قراردادش به ثبت رسیده و کارت او توسط سازمان لیگ صادر شده است یا خیر، بیان کرد: هنوز اطلاعی در این باره ندارم و در جریان موضوع نیستم. این‌قدر گرفتار بودم که قرارداد و کارهای خودم را پیگیری نکردم. با این حال امروز از مدیران باشگاه در این باره سؤال می‌کنم.

 

بیشتر بخوانید:

حدادی‌فر: نباید مثل نیم فصل اول امتیاز از دست بدهیم

حمله مهاجری به تاج؛ بخاطر حفظ کرسی آسیایی، خود را به خطر نمی اندازند

تگ ها


پارس جنوبی جم ذوب آهن هومن افاضلی میودراگ‌ـــ‌رادولوویچ لیگ برتر فوتبال ایران فوتبال ایران پارس جنوبی جم ذوب آهن ذوب آهن-پارس جنوبی جم لیگ برتر خلیج فارس فوتبال