حساسیت AFC روی الزام‌های امنیتی در لیگ قهرمانان آسیا

در جلسه هماهنگی با حضور نمایندگان فدراسیون فوتبال، پرسپولیس و استقلال برای برگزاری بازی‌های لیگ قهرمانان اجرای الزامات امنیتی به ویژه در بخش تماشاگران مورد تاکید قرار گرفت....

در جلسه هماهنگی با حضور نمایندگان فدراسیون فوتبال، پرسپولیس و استقلال برای برگزاری بازی‌های لیگ قهرمانان اجرای الزامات امنیتی به ویژه در بخش تماشاگران مورد تاکید قرار گرفت.

به گزارش مدال و بنابر اعلام مدیر روابط عمومی باشگاه، امروز سه‌شنبه با حضور حامد مومنی از فدراسیون فوتبال، نمایندگان باشگاه‌های پرسپولیس و استقلال، جلسه‌ای به منظور هماهنگی بر سر بازی‌های لیگ قهرمانان آسیا در فدراسیون فوتبال برگزار شد.پندار خمارلو و امیر علی حسینی به نمایندگی از باشگاه پرسپولیس در این جلسه حضور پیدا کردند.

در این جلسه، درباره تمام موارد مربوط به برگزاری مسابقات و میزبانی از بازی‌ها و تیم‌هایی که به تهران سفر می‌کنند، صحبت و روی بعضی موارد، بیشتر تاکید شد.از موارد موکد در صحبت‌ها، الزامات امنیتی است که باید در برگزاری بازی‌ها رعایت شود. در همین ارتباط موضوع بلیت فروشی و لزوم جلوگیری از ورود افراد بدون مجوز و بلیت ورزشگاه بطور جدی مورد بحث قرار گرفت.

در این ارتباط نماینده فدراسیون تاکید داشت کنفدراسیون فوتبال آسیا هر آن ممکن است با بروز کوچکترین مشکل انضباطی و امنیتی در حوزه تماشاگران، نسبت به اعمال محرومیت تعلیقی پرسپولیس اقدام کند.بر همین اساس تاکید شد، مواردی چون ورود خارج از ظرفیت تماشاگران به ورزشگاه و حضور آنها روی پله‌ها، راهروها و در کل مسیرهای خروج نباید مشاهده شود.

در این جلسه همچنین تاکید شد، تماشاگران باید به شدت مراقب اجرای مسائل انضباطی روی سکوها باشند و در همکاری با عوامل برگزاری مسابقه، مانع از وقوع مواردی شوند که می‌تواند باشگاه‌ها را با جرایم یا تنبیهات جدی‌تر روبه‌\رو کند.چاپ و نصب تابلوهای راهنما و حضور کادر کامل برگزاری مسابقه از جمله راهنما و مترجم از دیگر موارد مورد بحث بود.

در این جلسه همچنین تاکید شد، ID کارت‌هایی که صادر خواهد شد فقط برای یک بازی یا بازی‌ها در یک کشور مورد استفاده نیست و در بازی‌های دیگر حتی در کشورهای دیگر اعتبار خواهد داشت.