حساس‌ترین برخورد خاورمیانه.../ پرتغال و اسپانیا نه، عراق را ببرید!

در حالی که تا چند ماه قبل نسبت به کی‌روش معترض و منتقد بودیم که چرا اسپانیا و پرتغال را با همه ستاره‌های جهان شکست نداده و به مرحله دوم جام جهانی صعود نکرده، امروز دغدغه ما اینست که چرا از بحرین در مرحله انتخابی قبل از مقدماتی جام جهانی شکست خورده ایم و دست به دعا برداشته ایم که عراق را شکست بدهیم ....

حساس ترین بازی بعد از جنگ !

تیم ملی فوتبال کشورمان فردا(پنجشنبه) از ساعت ۱۷:۳۰ به وقت تهران در مسابقات انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ در ورزشگاه بین‌المللی امان به مصاف تیم ملی عراق می‌رود.
دیدار عراق با ایران شاید یکی از حساس ترین دیدار های تاریخ این دو تیم باشد. شاید بعد از پایان جنگ تحمیلی و دیداری که دو تیم با هم در جام صلح و دوستی داشتند، این حساس ترین دیدار تاریخ دو کشور باشد. البته در ایران این حساسیت خیلی کمتر از آن در میان مردم رایج است که واقعا در بطن آن وجود دارد. شاید مشکلات اقتصادی، شاید اینکه تصور می کنیم حتما بازی را می بریم هنوز اجازه حساس بودن را به این بازی در میان مردم نداده باشد اما کارشناس ها نسبت به این بازی بسیار حساس هستند و نگران چون شکست از عراق حتی ممکن است به حذف ایران در مرحله انتخابی مقدماتی  جام جهانی منجر شود. 

اردن بی طرف نیست
صرف نظر از دیدگاه های فوتبالی اما مسائل سیاسی به ویژه در عراق این حساسیت را به جایی رسانده که فیفا محل برگزاری بازی را از عراق و بصره به اردن برده است. البته عراق عملا در اردن هم میزبان است و شاید اشتباه باشد که تصور کنیم اردن یک کشور بی طرف خواهد بود. خیر علاوه بر حضور عراقی های زیاد در این کشور باید تاکید کرد که آنها عرب زبان هستند و مردم خود اردن هم از عراق حمایت خواهند کرد. به آخرین خبرها در مورد این دیدار از طرف عراقی ها دقت کنید: 

 

 

کاتانچ ببازد برکنار می شود!
نشریه «المدی» عراق نوشت: بنا به توافق انجام شده میان عبدالخالق مسعود، رئیس فدراسیون عراق با کاتانچ نتیجه بازی با ایران تعیین کننده است.
در صورت باخت به ایران قرارداد کاتانچ فسخ می‌شود و او از سمتش برکنار می‌شود اما اگر عراق در این بازی برنده شود او تا پایان مسابقات انتخابی جام جهانی 2022 خواهد ماند.


به ایران گل بزنید، آپارتمان هدیه بگیرید!
تیم ملی فوتبال کشورمان فردا(پنجشنبه) از ساعت ۱۷:۳۰ به وقت تهران در مسابقات انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ در ورزشگاه بین‌المللی امان به مصاف تیم ملی عراق می‌رود.
 سایت «اسپورت» عراق خبر داد که یک تاجر عراقی به بازیکنان تیم ملی این کشور در صورت پیروزی مقابل ایران و گل زدن هدیه‌ای درنظر گرفته است.
این تاجر عراقی وعده داده هر بازیکنی که بتواند برای عراق مقابل ایران گلزنی کند، یک آپارتمان در بغداد به او هدیه می‌دهد. ارزش این آپارتمان‌ها ۹۰ هزار دلار است.

 

 

 

هشدار فیفا به عراقی‌ها در مورد استفاده از ماسک‌های اعتراضی
درخواست‌های گسترده در شبکه‌های اجتماعی از بازیکنان تیم ملی فوتبال عراق جهت بستن ماسک‌های سفیدرنگ روی صورت‌های خود پیش از بازی با ایران به نشانه اعتراض می‌تواند عواقب سنگینی برای آنها به دنبال داشته باشد. فیفا مخالف چنین حرکت‌هایی در فوتبال است و کنفدراسیون فوتبال آسیا نیز هشدارهای لازم را به فدراسیون فوتبال عراق داده است.


توزیع بلیت‌های رایگان برای هواداران عراقی مقابل ایران
سایت «الکره العراقیه» خبر داد که قرار است 70 درصد بلیت های بازی عراق با ایران روز مسابقه(فردا) در میان هواداران عراقی به صورت رایگان توزیع شود. 30 درصد از این بلیت ها نیز امشب در دو رستوران الاوائل و المحار در میان هواداران پخش می شود.


درخواست عراق برای یک دقیقه سکوت قبل از بازی با ایران 
روزنامه العربی الجدید: فدراسیون فوتبال عراق نامه‌ای را به فیفا ارسال کرد تا در صورت موافقت این نهاد پیش از آغاز بازی روز پنجشنبه برابر ایران یک دقیقه سکوت به احترام قربانیان حوادث اخیر انجام شود که فدراسیون جهانی فوتبال هنوز پاسخی به درخواست رسمی فدراسیون فوتبال عراق نداده است.


خواب خرگوشی ایران!
این خبر ها حکایت از مرگ و زندگی عراقی ها در این دیدار دارد که بیشتر سیاسی است تا فوتبالی و شاید تحت تاثیر اتاق فکر عربستان و آمریکا در عراق نهادینه شده باشد. هر چه هست اما عراقی ها به شدت از بازیکنانشان برد برابر ایران را می خواهند و این موضوع برای فوتبال ایران که در خواب خرگوشی به سر می برد یک تلنگر است برای رفتن به میدان رزم بدون زره پوش!
غوص در وضعیت ایران نشان از بی تفاوتی زیادی نسبت به این بازی می دهد. به این اخبار دقت کنید:

 

 

 

بی تفاوتی ویلموتس!
ویلموتس قبل از این بازی مهم به بهانه حقوق و دستمزدش ایران را رها کرده و رفته بود. او تا قسط های حقوقش را نگرفت اصلا به ایران نیامد و به همین دلیل اردوی تیم ملی هم کمی با تاخیر مواجه شد.

تصور می کنند قرار است به پارتی بروند!
حرف های سردار آزمون را بخوانید، او و شاید سایر لژیونر های مغرور فوتبال ایران تصور می کنند قرار است به پارتی عربی بروند. سردار می گوید: «عراق با من»!
عراق با تو سردار؟ تصور می کنی آنجا برایت فرش قرمز پهن کرده اند؟ آنها برای جنگ می آیند، شما اگر با هم متحد نباشید و مشت هایتان گره کرده نباشد، کارتان ساخته است

کی روش اگر در این شرایط بازی داشت!
مقایسه کی روش و ویلموتس اشتباه است. اشتباهی بزرگ حتی برای من نویسنده، اما نگرانی بابت بی تفاوتی های اخیر نگران کننده است . کی روش اگر در این شرایط با عراق قرار بود بازی کند حتما دعواهای بسیاری راه می انداخت، با فیفا، با داور بازی، با انتخاب اردن، با فدراسیون خودمان، با کارشناسان فوتبال داخلی. او مصاحبه های آتشینی می کرد و بازیکنان را چنان تحت فشار قرار می داد که بیشتر از ظرفیت خودشان در زمین خرج کنند. اما نه در میان حرف های ویلموتس و نه در میان صحبت های اعضای فدراسیون فوتبال چیزی از هشدار مشاهده نمی کنیم.

قایق تفریحی کم دارند!
چنان این دریا آرام است که فقط قایق تفریحی کم دارد غافل از اینکه در صورت شکست شاید خیلی زود از جام 2022 خداحافظی کنیم. البته با این همه لژیونر و آن همه اسم که تریلی آنها را نمی کشد شاید بعید به نظر برسد اما میدان اردن میدان جنگ است و توپ گرد. کار سختی است این دیدار را بردن! آن هم در شرایط حساس خاورمیانه و وضعیتی که مردم معترض عراقی دارند.

بیشتر بخوانید:

پیام ویلموتس در آستانه بازی با تیم ملی عراق

 

تگ ها


ایران عراق انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر انتخابی_جام جهانی_2022 محمد سررشته‌داری یادداشت اختصاصی فوتبال