حسرت دل‌پیرو از فراموش شدن هنر ضربات آزاد

الساندرو دل‌پیرو و سینیشا میهایلوویچ دو تن از متبحرترین بازیکنان تاریخ سری آ در زدن ضربات آزاد بودند. این دو در این مورد که چرا تعداد بسیار اندکی از بازیکنان این روزها می توانند از روی ضربات آزاد گل بزنند صحبت کرده اند....

به گزارش "ورزش سه"، سینیشا میهایلوویچ با تبدیل کردن ۲۸ ضربه کاشته به گل، در کنار آندره آ پیرلو، رکورددار سری آ است. الساندرو دل پیرو نیز با ۲۲ گل از روی ضربات آزاد در رده سوم قرار دارد.

در مصاحبه ای با شبکه اسکای اسپورت ایتالیا، دل پیرو از سرمربی بولونیا پرسید که چرا این روزها کمتر کسی از روی ضربات ایستگاهی گل می زند، در صورتی که حداقل در تئوری به خاطر مشخص کردن جای توپ و دیواره دفاعی به وسیله اسپری، این روزها بازیکنان از امتیاز بیشتری نسبت به گذشته برخوردارند.

میهایلوویچ گفت: "در زمان ما اگر دیوار دفاعی به این شکل داشتیم می توانستیم با چشمان بسته هم گل بزنیم. حتی بعد از ۱۵ سال که از بازنشستگی ام می گذرد، می توانم به زمین تمرین بروم و بیشتر از تمام بازیکنانم ضربات آزاد را گل کنم.

برای رسیدن به این تبحر لازم است که علاقه و اشتیاق داشته باشید و ساعات زیادی را پس از تمرین در زمین باقی بمانید، ضربات آزاد بزنید و یکدیگر را به چالش بکشید. ما بعد از تمرین می ماندیم چون دوست داشتیم و خودمان می خواستیم که بمانیم.

من ۱۵ سال است که مربی هستم و بازیکنان را تمرین می دهم اما هرگز بازیکنی نداشته ام که بیاید به من بگوید بعد از تمرین در زمین می ماند تا ضربات آزاد را تمرین کند. من همیشه باید به بازیکن بکویم که باید بماند و تمرین کند چرا که اینجوری نیست که یک دفعه در شرایط مسابقه این استعداد را پیدا کنی که ضربات آزاد را گل کنی. باید تمرین داشته باشی."

یکی از معروف ترین کارهای میهایلوویچ وقتی بود که در ترکیب لاتزیو و برابر تیم سمپدوریا در دسامبر سال ۱۹۹۸ توانست از روی ضربات آزاد هت تریک کند.

تگ ها


فوتبال جهان سینیشا میهایلوویچ سری آ فوتبال