حسن بابک : سرمربی تیم ملی نمی‌مانم

سرمربی موقت تیم ملی کشتی فرنگی نوجوانان ایران گفت: تیم ایران شایستگی ایستادن بر سکوی نخست جهان را داشت اما در ۲ وزن با بدشانسی از رسیدن به مدال بازماندیم ......

سرمربی موقت تیم ملی کشتی فرنگی نوجوانان ایران گفت: تیم ایران شایستگی ایستادن بر سکوی نخست جهان را داشت اما در ۲ وزن با بدشانسی از رسیدن به مدال بازماندیم.

به گزارش مدال به نقل از خبرنگار اعزامی  ایسنا از  آتن، حسن بابک پس از نایب قهرمانی تیم ملی کشتی فرنگی نوجوانان ایران در رقابت های جهان ۲۰۱۷ اظهار کرد: کشتی ایران همواره استحقاق و توانایی ایستادن بر سکوی جهانی را دارد و مهم این است که کشتی گیران ما به توانایی خود ایمان داشته باشند و با انگیزه زیاد برای کسب موفقیت تلاش کنند. ما می توانستیم عنوان قهرمانی را به دست بیاوریم اما متاسفانه دو کشتی گیر سبک وزن ما که از شانس های مسلم کسب مدال بودند نتوانستند در حد انتظار ظاهر شوند.

وی تصریح کرد: البته از کسب نایب قهرمانی رقابت های جهانی راضی هستیم و خدا را شکر می کنیم. هر چند که تیم روسیه بر سکوی قهرمانی ایستاد، اما آنها با یک مدال طلا قهرمان شدند ولی ما با دو مدال طلا نایب قهرمان شدیم. معتقدم کشتی گیران ایران در همه رده های سنی از جمله نوجوانان همواره این شایستگی را دارند که بر سکوی جهانی قرار بگیرند و با کشتی گیران ما باید بدانند نام ایران در جهان، بزرگ است و باید قدر این موقعیت را بدانند.

بابک افزود: هدف ما این است که نتایج رده های پایه کشتی فرنگی در سال های بعد بدون نوسان باشد و ما همواره جز سه تیم برتر دنیا باشیم. امیدوارم مردم ایران با کسب عنوان نایب قهرمانی جهان توسط آینده سازان کشتی ایران شاد شده باشند و این نتیجه را از ما قبول کنند.

سرمربی موقت تیم نوجوانان ادامه داد: از مسئولان ورزش درخواست دارم این نوجوانان افتخارآفرین را که بدون هیچ توقع و چشمداشتی با کمترین خواسته به این افتخار بزرگ رسیدند را مورد حمایت قرار دهند چراکه آینده ورزش ایران توسط همین نوجوانان ساخته خواهد شد.

وی در پایان در پاسخ به این سوال که آیا قرار است به عنوان سرمربی به کار خود ادامه می دهد یا خیر گفت: چنین تصمیمی ندارم و مطمئنا بعد از بازگشت به تهران در فرصت مناسب درخصوص سرمربی این تیم تصمیم گیری می کنیم. قصد داریم فردی جوان و با انرژی که تجربه کافی داشته باشد را به عنوان سرمربی انتخاب کنیم.

به گزارش ایسنا، تیم ملی کشتی فرنگی نوجوانان ایران چهارشنبه شب با کسب دو مدال طلا توسط محسن مدهنی در وزن ۵۸ کیلوگرم و مهران سعادتی فرد در وزن ۷۶ کیلوگرم، یک نقره مصطفی کایدخورده در وزن ۶۳ کیلوگرم و دو برنز محمد نصرتی در ۸۵ و سید مجتبی حسینی در وزن ۱۰۰ کیلوگرم بر سکوی نایب قهرمانی رقابت های جهانی یونان ۲۰۱۷ ایستاد.

تگ ها


اخبار روز کشتی