حسن تیم اسکوچیچ؛ تیم نیمکت مثل تیم درون زمین

تیم ملی با یک نمایش هوشمندانه عراق را در دوحه ۳-۰ شکست داد تا به خوبی ثابت شود که بردهای تیم ملی در منامه به خصوص در برابر عراق اتفاقی نبوده است....

به گزارش "ورزش سه"، بعد از برد تیم ملی در برابر سوریه با نتیجه خفیف یک بر صفر به تیم ملی انتقاد شد که البته خیلی از انتقادات دلسوزانه و برای بهتر شدن تیم ملی بود؛ هر چند در هفته اول بازی ها ژاپن به عمان در یک بازی غیر قابل باور باخت؛ و لژیونرها تنها سه روز پیش از بازی با اردوی تیم ملی ملحق شده بودند و از همه مهمتر تیم ملی بازی دوستانه ای را پشت سر نگذاشته بود. واکنش اسکوچیچ به انتقادات صورت گرفته نرم و مهربانانه بود و شاید بهتر است بگوییم او به جای اینکه در صدد پاسخ بر بیاید همه انتقادات را مرور و  البته برنامه های مد نظر خود برای بازی با عراق را دنبال کرد و نتیجه آن شد که دیدید. این یک درس خوب برای فوتبال ایران بود که همیشه نباید در برابر انتقادات موضع گرفت و در صدد پاسخ بر آمد و باید راهی که به آن اعتماد وجود دارد، دنبال کرد.

یکی از حسن های تیم ملی یا بهتر است بگوییم تیم اسکوچیچ این است که تیم روی نیمکت با تیم داخل زمین تفاوتی ندارد و همه یک هدف و یک روند را دنبال می کنند. شاید ابتدا تصور می شد کریم انصاری فرد و علی قلی زاده به زمین آمدند در شرایطی که نتیجه بازی دو بر صفر به سود تیم ملی است بازی از سوی شاگردان اسکوچیچ اداره شود و این تعویض ها کمک کند که زمان به سود تیم ملی در جریان باشد. اما با اضافه شدن این دو بازیکن برنامه های تیم ملی برای ایجاد موقعیت دوباره روی دروازه عراق و به ثمر رساندن گل سوم دنبال شد و در نهایت کریم انصاری فرد ساخت و علی قلی زاده زد.


در بازی نخست وحید امیری در پست دفاع چپ بازی کرد و این بار امید نورافکن. در بازی قبلی سامان قدوس از ابتدا برای تیم ملی بازی کرد و این بار سعید عزت الهی و تغییرات دیگری که در ترکیب داشتیم. این تعویض ها و  این تغییرها  نه تنها موجب نشد که تیم ملی عقب بکشد بلکه بالعکس برنامه های تهاجمی تیم ملی دنبال شد تا امتیازات ایران به عدد ۶ برسد. این نام ها نیستند که در تیم ملی بازی می کنند. تیم بازی می کنند و بازی تیمی است که منجر به پیروزی می شود. در بازی با عراق به خوبی متوجه شدیم بردهای منامه حساب شده بود و در تیم اسکوچیچ ذخیره ها هم با کیفیت هستند و همان شیوه ای را دنبال می کنند که بازیکنان درون زمین پیاده کرده اند. و می شود در پایان به صراحت گفت این تیم شایسته صعود به جام جهانی به عنوان تیم نخست است. هر چند ۸ بازی دیگر پیش رو داریم و رسیدن به این هدف به شرط تکرار این بازی ها و پیروزی ها خواهد بود.

تگ ها


تیم ملی ایران تیم ملی عراق دراگان اسکوچیچ عراق