حسن‌زاده: احکام صادر شده برای بازدارندگی است

اسماعیل حسن‌زاده رئیس کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال در مورد احکام صادر شده علیه دو تیم استقلال و پرسپولیس صحبت کرد...

اسماعیل حسن‌زاده رئیس کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال در مورد احکام صادر شده علیه دو تیم استقلال و پرسپولیس صحبت کرد

به گزارش مدال، اسماعیل حسن‌زاده در گفت‌وگو با بخش خبری شبکه سه در مورد آرای شدیدی که علیه دو تیم استقلال و پرسپولیس صادر شد، گفت: به هر حال رأی باید متناسب با شرایط مسابقه باشد. شهرآورد پایتخت هم به نوعی ویترین فوتبال کشور است و چندین میلیون نفر آن را از تلویزیون مشاهده می‌کنند. این بازیکنان الگو هستند. نباید در چنین مسابقاتی رفتارهای ناشایستی را مشاهده کنیم احکامی هم که صادر شده برای بازدارندگی است تا از تکرار این اتفاقات در آینده جلوگیری کنیم.

وی در مورد اینکه تجربه ثابت کرده چنین آرایی بازدارنده نیست، گفت: علاوه بر تجربه عقل هم می‌گوید تنبیهات بازدارنده نیست اما تلاش کردیم از تمام ظرفیت موجود در آیین‌نامه انضباطی استفاده کردم و احکام بازدارنده باشند اما باید توجه داشت که جنبه‌های دیگری هم برای بازدارندگی وجود دارد. فعالیت‌های فرهنگی باشگاه‌ها، رسانه‌ها  و... که می‌توانند به بازدارندگی کمک کنند.
رئیس کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال در مورد اینکه بسیاری از این آرای صادر شده قابل تجدیدنظر است، گفت: بله، اگر افراد حقیقی، بازیکن یا افراد حقوقی به حکم اعتراض کنند این احکام قابل رسیدگی در مرجع بالاتر است و اعتراض به رأی هم کاملاً قانونی است.
حسن‌زاده در مورد اینکه اصرار بر محرومیت تماشاگران می‌شود، گفت: ما اصراری به محرومیت تماشاگر نداریم و تلاش می‌کنیم سراغ تنبیهات دیگر برویم. اما گاهی اوقات به لحاظ صدور آرا و تنبیهات پلکانی چاره‌ای جز صدور رأی محرومیت برای تماشاگران نداریم.

اخبار مرتبط:

آرای جنجالی کمیته انضباطی پس از دربی؛ سرخابی‌ها نقره داغ شدند 

تگ ها


استقلال پرسپولیس دربی 90 اسماعیل حسن زاده آرای کمیته انضباطی کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال رئیس کمیته انضباطی لیگ برتر فوتبال ایران فوتبال