حسن‌زاده اراده ای برای برخورد با رفتار زننده فتاحی ندارد

رئیس کمیته انضباطی به صراحت اعلام می کند که هیچ وقت برخوردهای نامناسب فتاحی با خبرنگاران را پیگیری نخواهد کرد....

رئیس کمیته انضباطی به صراحت اعلام می کند که هیچ وقت برخوردهای نامناسب فتاحی با خبرنگاران را پیگیری نخواهد کرد.

به گزارش مدال،ایران ورزشی نوشت:ویدئویی از برخورد سعید فتاحی با خبرنگاران منتشر شده است که به بعد از بازی استقلال مقابل گل ریحان مربوط می‌شود. فتاحی اجازه وجود خبرنگاران به میکس‌زون ورزشگاه انقلاب کرج را نمی‌دهد. نه پاسخ روشنی برای این تصمیم دارد و نه برخورد مناسبی.

این اولین بار نیست که خبرنگاران با چنین برخوردهای توهین‌آمیزی از سوی سعید فتاحی مواجه می‌شوند اما هرگز سعید فتاحی به خاطر رفتارهای توهین‌آمیز خود نه مورد موأخذه قرار گرفته و نه از سوی ارکان قضایی فدراسیون فوتبال احضار شده است.
رفتارهای توهین‌‌آمیز فتاحی با خبرنگاران در مسابقات مختلف لیگ و جام حذفی در حالی اتفاق می‌افتد که مسئول سازماندهی خبرنگاران در حین بازی‌ها، حجت‌الله بهمنی، مدیر ‌روابط عمومی و امور فرهنگی سازمان لیگ است.
بر اساس قوانین بین‌المللی خبرنگاران می‌توانند پس از پایان بازی در میکس‌زون حاضر شوند و تمامی بازیکنان ملزم هستند که پیش از خروج از ورزشگاه از میکس‌زون عبور کنند.
فتاحی در این ویدئو در پاسخ به اعتراض خبرنگاران که چرا درها برای حضور در میکس‌زون باز نمی‌شود، به خبرنگارانی اشاره می‌کند که پس از قطع برق ورزشگاه انقلاب کرج به وسط زمین چمن رفته بودند و سؤال می‌پرسد که چرا خبرنگاران وارد زمین شدند؟
این اما در حالی است که در صورت بروز تخلف، فتاحی می‌‎تواند آن خبرنگار را محروم یا جریمه کند، نه اینکه خطای یک یا چند خبرنگار را به بقیه تعمیم دهد. نکته قابل توجه اینکه سعید فتاحی به دلیل ضعف در برگزاری فینال جام حذفی، از سوی کمیته اخلاق از فعالیت‌های فوتبالی محروم شده بود اما محرومیت او لغو شد.
علاوه بر این بررسی استاندارد ورزشگاه انقلاب کرج و اطمینان از برگزاری بدون مشکل بازی در این ورزشگاه هم از وظایف او بوده که به درستی انجام نشده است.
در نهایت هم بار دیگر شاهد برخوردهای توهین‌آمیز او با خبرنگاران هستیم.
بی‌توجهی ارکان قضایی فدراسیون فوتبال به رفتار توهین‌آمیز و ادامه‌دار سعید فتاحی با خبرنگاران اما در نوع خود موضوع قابل تأملی است.
اسماعیل حسن‌زاده، رئیس کمیته انضباطی در پاسخ به این سؤال که چرا به رفتارهای توهین‌آمیز اهالی فوتبال با خبرنگاران رسیدگی نمی‌شود، می‌گوید: «کمیته انضباطی اخیراً حکمی صادر کرد که صدها میلیون تومان به نفع خبرنگارانی شد که ماشین‌های‌شان در بازی سپاهان مقابل پرسپولیس، آسیب دیده بود.»
به طور مشخص درباره رفتار سعید فتاحی با خبرنگاران تصمیمی گرفته نخواهد شد؟ حسن‌زاده می‌گوید: «من ویدئویی از ایشان ندیده‌ام. باید ببینم.»
چه زمانی این ویدئو را مورد بررسی قرار می‌دهید؟ رئیس کمیته انضباطی در پاسخ به این سؤال هم می‌گوید: «هیچ‌وقت!»
آنچه از این پاسخ برمی‌آید این است که فدراسیون فوتبال نمی‌خواهد مقابل سعید فتاحی بایستد و هیچ اراده‌ای برای پایان دادن به برخوردهای زننده او با خبرنگاران وجود ندارد.حتی اشتباهات فتاحی در زمینه برگزاری مسابقات هم بارها مورد مماشات مدیران بالادستی قرار گرفته است.

بیشتربخوانید:

فتاحی: جریمه‌ها برای سازمان لیگ یا فدراسیون نیست

تگ ها


لیگ برتر فوتبال ایران حسن زاده با فتاحی برخورد نمیکند فوتبال