حسن زاده: افرادی که از جنس فوتبال نیستند باید شناسایی شوند

حسنزاده در گفتوگو با برنامه ورزشی رادیو تهران در خصوص اینکه رأی کمیته انضباطی در رابطه با اتفاقات هفته سوم چه زمانی اعلام میشود، گفت: تا دیروز تمام مدارک لازم برای اتفاقات مسابقاتی که حواشی زیادی داشت به دست ما رسید و در حال جمع کردن مدارک لازم هستیم، به طور غیرمستقیم خود ما هم پیگیر بعضی اتفاقات بودیم،ولی برای ما ارسال مدارک لازم از مأموران کمیته انضباطی است، باید بررسی شود تا با متخلفین برخورد کنیم ......

حسن‌زاده در گفت‌وگو با برنامه ورزشی رادیو تهران در خصوص اینکه رأی کمیته انضباطی در رابطه با اتفاقات هفته سوم چه زمانی اعلام می‌شود، گفت:‌ تا دیروز تمام مدارک‌ لازم برای اتفاقات مسابقاتی که حواشی زیادی داشت به دست ما رسید و در حال جمع کردن مدارک لازم هستیم، به طور غیرمستقیم خود ما هم پیگیر بعضی اتفاقات بودیم،‌ولی برای ما ارسال مدارک لازم از مأموران کمیته انضباطی است، باید بررسی شود تا با متخلفین برخورد کنیم. باید بگویم بعد از اینکه پرونده بررسی شد، به فرد متخلف ابلاغ می‌‌کنیم تا دفاعیات خود را ظرف ۴۸ ساعت برای ما ارسال کند، بعد راجع به اعلام رأی به جمع‌بندی می‌رسیم، سعی می‌کنیم ظرف هفته‌های اخیر، رأی در خصوص متخلفین را صادر کنیم.
او در ادامه گفت: دو هفته اخیر با توجه به اینکه ۱۶ بازی برگزار شد، حواشی خیلی کم بود و ما خیلی خوشحال بودیم از این بابت،‌ولی در هفته سوم اتفاقات مختلفی رخ داد که باعث تأسف است.
او در ادامه در خصوص بازی پرسپولیس و استقلال خوزستان گفت:‌ گزارشات لازم از بازی‌های پرسپولیس و استقلال خوزستان برای ما ارسال شده است. ما هم با توجه به فیلم‌های ارسال شده این موضوع را بررسی کردیم، ولی از لحاظ قانونی برای ما ارسال گزارش مقامات انضباطی مهم است. مطمئنا بعد از اینکه پرونده را بررسی کردیم، به افراد متخلف اطلاع می‌دهیم، ظرف ۴۸ ساعت باید دفاعیات خود را ارسال کنند، تلاش می‌کنیم به محض اینکه مشخص شد، رأی را اعلام می‌کنیم تا ان‌شاءالله جلوی این اتفاقات گرفته شود. طبیعی است که یک یا دو روز هم در خصوص صادر شدن رأی تأخیر داشته باشیم.
او در ادامه در خصوص اینکه با توجه به صحبت های مطرح شده در رابطه با بازی پرسپولیس و استقلال خوزستان این اتفاقات نشأت گرفته از لیدرهای ورزشگاه است گفت:‌ طبق آئین نامه جدید و با توجه به اینکه کمیته انضباطی در خصوص اعلام جزئیات پرونده محدودیت دارد، نمی‌توانیم راجع به این موضوع صحبت کنیم، اما مطمئن باشید این پرونده طبق گزارشات ارسال شده بررسی می‌شود و رأی هر چه زودتر اعلام می‌شود، به هر حال ما باید تمام جوانب را در نظر بگیریم،‌افرادی که جو را ملتهب می‌کنند در هر بازی در این پرونده بررسی می شوند. ممکن است یک مصاحبه قبل از بازی و یک مصاحبه بعد از بازی تنش ایجاد کند یا برعکس،‌آرامش را در ورزشگاه ها به وجود بیاورد، بر همین اساس ما همه این جوانب را در نظر می‌گیریم تا رأی قطعی صادر شود. باید افرادی که مسئول یک تیم هستند چه از لحاظ مدیریت تیم و چه از لحاظ مدیریت هواداران سعی کنند آرامش را به وجود بیاورند تا تنش و آشوبی به وجود نیاید.
او تأکید کرد: با توجه به اینکه کمیته انضباطی در خصوص چارچوب قوانین فوتبال است، نیاز دارد تا با ارگان‌های دیگر همکاری کند تا جلوی افرادی که به دنبال آشوب ایجاد کردن در ورزشگاه هستند گرفته شود، این همکاری باعث می‌شود تا این افراد دیگر به ورزشگاه نیایند، شناسایی شوند تا آشوبی به وجود نیاید. کمیته انضباطی این وظیفه را دارد تا کد ملی افرادی را که آشوب بوجود می آوردند شناسایی کند و به مأمورین اطلاع دهند تا جلوی این افراد گرفته شود ما این توانایی را داریم،‌اما نیاز داریم برای همکاری هر چه بهتر در این رابطه با ارگان‌های دیگر هم کمک بگیریم. به هر حال افرادی که مریض هستند و از جنس فوتبال نیستند باید شناسایی شوند تا جلوی آشوب‌ها در ورزشگاه‌ها گرفته شود.
رئیس کمیته انضباطی در خصوص اینکه بعضی‌ها معتقدند محرومیت از سوی کمیته انضباطی تأثیری در روند فوتبال ندارد، گفت:‌در اینکه محرومیت هیچ تأثیری ندارد طبیعی است، اینکه ممکن است در دنیای مجازات، یک مجرم یا یک قاتل بعد از اینکه مجازات شد دوباره به کارش ادامه دهد، این افراد باید در بقیه جاها آموزش داده شوند تا این اتفاقات صورت نگیرد. به هر حال کار ما این است که آرامش را به وجود بیاوریم و این نیاز دارد تا مسئولین تیم، افرادی که با تیم در ارتباط هستند همکاری کنند تا آرامش در سکوها به وجود بیاید، این رفتارها در شأن فوتبال ایران نیست، چرا که آسیا نگاه متفاوتی به هواداران ایرانی دارد. برگ برنده ما در آسیا هوادرانمان است،‌اگر این افراد بخواهند هنجارشکنی کنند ممکن است نگاه آسیا نسبت به ایران عوض شود. به هر حال یک مسئول باشگاه، مسئول هواداران باید سعی کنند در مصاحبه کردن‌هایشان هم با صبر و منطق جلو بروند تا هوادار وقتی حرف‌های یک مسئول را می‌شنود آرامش پیدا کند و با آرامش به ورزشگاه بیاید، این نیاز به آرامش همه‌جانبه دارد تا بتوانیم جلوی آشوب‌ها را در ورزشگاه بگیریم. 

تگ ها


لیگ برتر خلیج فارس فوتبال