حسن زاده: منصورخان برای انتخاب ۱۱ بازیکن به کما می رفت!

رضا حسن زاده گلزن فینال جام قهرمانان آسیا سالگرد کسب دومین ستاره آسیایی استقلال را به استقلالی ها تبریک گفت....

به گزارش خبرنگار مدال، رضا حسن زاده، پیشکسوت استقلال و گلزن دیدار فینال جام قهرمانان آسیا با اشاره به بازی های آن سال استقلال در آسیا گفت: نفراتی که در سال 69-70 در استقلال بودند، بازیکنان بسیار خوب و ایده آلی بودند. کیفیت آن تیم بسیار بالا بود تا جایی که می توان گفت اکثر افتخارات داخلی و خارجی استقلال هم در همان سال ها رقم خورد.

وی با فلش بکی به خاطرات آن روزها ادامه داد: زمانی که ما بازی های مقدماتی را انجام دادیم و دیدارها متمرکز شد بر روی 8 تیم گردن کلفت آسیا، با امکانات تقریبا زیر 5 درصد عازم بنگلادش شدیم. برای ما در آن زمان اصلا حواشی مهم نبود و تنها چیزی که اهمیت داشت این بود که بتوانیم بازی های خوبی را به نمایش بگذاریم و نتیجه بگیریم و بتوانیم به فینال برسیم که در نهایت هم با رهبری مرحوم منصور پورحیدری این اتفاق افتاد ما در هر 4 پست آن قدر بازیکن داشتیم که کافی بود یکی از بازیکنان کوچکترین مشکلی برایش پیش بیاید منصورخان سریع بازیکن بعدی را جایگزینش می کرد. حسن زاده در ادامه با خنده گفت: به نظر من منصورخان وقتی قرار بود 11 بازیکن را از میان آن همه بازیکن با کیفیت انتخاب کند به کما می رفت!

 پیشسکوت استقلال درباره گلی که در بازی فینال به ثمر رساند اظهار داشت: ما به عنوان صدرنشین از گروه مان صعود کردیم و به فینال رسیدیم و مقابل نماینده چین در فینال به میدان رفتیم و آن بازی را هم 2 بر 1 بردیم و قهرمان شدیم و گل اول آن بازی را من زدم. رضا حسن زاده که با یادآوری خاطرات خوش آن روزها به وجد آمده بود در ادامه با خنده گفت:این را بدانید که 60 درصد این ستاره دوم از آن من است!

مربی حال حاضر جوانان استقلال تاکید کرد: شک نکنید که این موضوع باز هم برای استقلال تکرار می شود و این تیم می تواند در آینده ستاره سوم آسیایی را هم کسب کند. حسن زاده برنامه ریزی را مهمترین عامل موفقیت در راه کسب ستاره سوم می داند.

 او در این خصوص گفت: برای رسیدن به هر هدفی به برنامه ریزی کوتاه مدت و بلند مدت نیاز دارد. از مدیر مجموعه تا کادرفنی و سرمربی و بازیکنان باید بهترین ها گرد هم جمع شوند و برای رسیدن به هدف تلاش کنند. ما اگر می خواهیم فوتبال ایران در آسیا نمود پیدا کند باید موضوع باشگاه های آسیا را جدی بگیریم چرا که الان سطح فوتبال دنیا بسیار پیشرفت کرده است و فوتبال ایران برای رسیدن به سطح فوتبال سایر کشورها باید برنامه ریزی جدی تری داشته باشد.

 وی ادامه داد: اکثرا در ایران، مدیران ما نتیجه گرا هستند و اگر چند بازی به این خواسته شان نرسند سریعا مربی را عوض می کنند و بعد از آن هم نوبت به مدیرعامل می رسد و به دلیل همین عدم ثبات، برنامه ریزی بلند مدتی برای رسیدن به هدف وجود ندارد. به عنوان مثال استراماچونی شناخت کافی از فوتبال ایران ندارد و برای رسیدن به این شناخت به زمان نیاز دارد البته استراماچونی به خوبی می داند که استقلال تیم بزرگ ایران است با هواداران بسیار زیاد و بسیار با عشق که با باخت این تیم ناراحت هستند و با بردش شاد می شوند و مربی استقلال به این موضوع واقف است.

حسن زاده در پایان تاکید کرد: باید به استراماچونی کمک شود چون هنوز به فوتبال ایران اشراف ندارد. باید مشاوره های درستی به او داده شود و بازیکنانی که در اختیارش قرار می گیرد باید که با کیفیت باشد. ما نیاز داریم در تیممان حداقل 6، 7 بازیکن طراز اول داشته باشیم اگرچه سلیقه استراماچونی به سمتی است که تمایلش بیشتر به سمت بازیکنان جوان و انرژیک است.

بیشتر بخوانید:

احتمال بازگشت رضایی به شارلوا قوت گرفت

تگ ها


باشگاه استقلال پیشکسوت استقلال قهرمانی آسیا ستاره دوم استقلال رضا حسن زاده استقلال لیگ برتر خلیج فارس فوتبال