حسن زمانی: به توفیقی به زور نمره 10می‌دهم/ به جباری در استقلال جفا شد

به گزارش سایت مدال حسن زمانی عضو جنجالی هیات مدیره استقلال در مورد بازیهای جام جهانی،شرایط این روزهای استقلال و خداحافظی مجتبی جباری با خبرنگار مدال گفت وگویی را انجام داده است که در زیر ماحصل آن را میخوانیم ......

به گزارش سایت مدال حسن زمانی عضو جنجالی هیات مدیره استقلال در مورد بازی‌های جام جهانی، شرایط این روزهای استقلال و خداحافظی مجتبی جباری با خبرنگار مدال گفت وگویی را انجام داده است که در زیر ماحصل آن را می‌خوانیم.

اولین بازی نیمه نهایی را چطور دیدید؟ آیا فرانسه در حد یک تیم قهرمان ظاهر شده است؟

به نظر من بین تیم‌هایی که تا به حال به میدان رفته اند فرانسه تیم خوبی بوده و شانس قهرمانی آنها را بالا می بینم. بازی دیشب خوب و منطقی بود، فرانسه با دو روش بازی را آغاز کرد اول کاملا حریف را خسته کرد و با این کار بازی خودش را به بلژیک تحمیل کرد.

کیفیت جام جهانی روسیه نسبت به ادوار گذشته چطور بود؟

کیفیت خوب بوده ولی باتوجه به حذف تیم‌های بزرگ در دور مقدماتی در ادامه از کیفیت جام کاسته شد. با توجه به اینکه تیم‌های بزرگی مثل برزیل ، اسپانیا و آرژانتین که خیلی‌ها از آنها به عنوان مدعی قهرمانی یاد می‌کردند حذف شدند و تیم‌هایی مثل بلژیک، کرواسی و حتی انگلیس بالا آمدند می توان گفت جام، جام شگفتی ها بوده است.

نظرتان در مورد بازی امشب چیست؟

شانس انگلیس برای صعود به فینال بیشتراست. انگلیس با یک باخت مصلحتی در دور اول در گروه راحتی قرار گرفت و تا به اینجا پیش آمدند و با این سیاست قطعا کرواسی را شکست خواهند داد. ولی در فینال حریف فرانسه نخواهد شد.

شرایط استقلال را در حال حاضر چطور می‌بینید؟

شرایط خوبی را داریم، هرچند که از شرایط نقل و انتقالاتی گله‌مند هستیم. برخی از بازیکنان استقلال هر چند احترام زیادی برایشان قائل هستیم در مقطعی که استقلال به آنها نیاز داشت تیم را رها کردند. ما باید این فرهنگ را در فوتبال‌مان جا بندازیم که بازیکنی که با جان و دل در یک تیم بازی می‌کند تحت تاثیر مسائل مالی قرار نگیرد و در مقاطع حساس تیم‌اش را ترک نکند. روی هم رفته شرایط خوبی داریم و در اردوی ترکیه به سر می‌بریم. ان شاءالله با کادر فنی با دانش و مجربی که داریم قطعا استارت قهرمانی را در فصل جدید خواهیم زد.

فکر نمی‌کنید با توجه به رفتن چند بازیکن و اضافه نشدن جایگزین‌های مناسب در نقل و انتقالات ضعیف عمل کردید؟

قبول دارم در زمینه یارگیری موفق نبوده‌ایم و انتقاد شدید از این مسئله دارم و قطعا در جلسه هیات مدیره مطرح خواهم کرد و مورد تجزیه تحلیل قرار خواهیم داد. من به عملکرد تیم نقل و انتقالاتی از بیست نمره 10 داده‌ام.

با وجود این شرایط آیا استقلال را امسال مدعی قهرمانی می‌دانید؟

استقلال تیم بزرگی است. و کارهای بزرگ از تیم های بزرگ سر می‌زند. ما حتی اگر امیدهایمان درلیگ شرکت کند بازهم نام استقلال آنها را مدعی قهرمانی می‌کند. علی رغم این سهل انگاری‌ها باز هم مدعی قهرمانی در لیگ برتر و آسیا خواهیم بود.

در یک مقطع زمانی آقای توفیقی با تعدادی از بازیکنان شبانه به توافق می‌رسیدند و در صفحه شخصی خود عکس‌هایی قرار می دادند که باعث شد لقب پندار تایم بگیرند.

این شیوه کار را من اصلا  قبول ندارم، اینکه ساعت 1 نیمه شب با بازیکنان عکس گرفتند و منتشر کردند را تایید نمی‌کنم و قطعا در مورد این مسائل به دنبال تجدید نظر در باشگاه خواهیم بود.

نظرتان در مورد خدافظی آقای جباری چیست؟ فکر نمی‌کنید مورد بی‌مهری باشگاه قرار گرفت؟

دقیقا همین طور است. آقای جباری سرمایه ملی هستند. هم در تیم ملی و هم در باشگاه استقلال نسبت به ایشان جفا شد. متاسفانه گاهی اوقات یکسری دیدگاه‌ها شکل می‌گیرد که دو طرف نمی‌توانند با هم کنار بیایند. ای کاش آقای جباری الان خداحافظی نمی‌کردند چون حداقل تا چهار یا پنج سال دیگر می‌توانستند در سطح اول فوتبال بازی کنند.

آیا آمدن جباری به استقلال از اول درست بود؟ و نحوه رفتنش از استقلال؟

نه آمدنش و نه رفتنش درست نبود!

در مورد ممنوع الخروج بودن چند بازیکن و مربی استقلال و متوجه شدن این ماجرا در فرودگاه چه صحبتی دارید؟

متاسفانه یکسری مسائل اداری بوده که باید انجام می‌شد و علی رغم تاکید هیات مدیره روی این مسائل اما بازهم شاهد ناهماهنگی در این زمینه بودیم. ما در جلسه هیات مدیره گزارش خواهیم داد و با افراد خاطی بر خورد خواهیم کرد.

مصاحبه از فاطمه کیانی

تگ ها


استقلال لیگ برتر خلیج فارس فوتبال