حسن، کامران و مصطفی در فینال کشتی آسیا

در روز دوم مسابقات کشتی آزاد قهرمانی آسیا، ایران سه فینالیست دارد و امین طاهری نیز برای کسب مدال برنز تلاش می کند....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، تیم ملی کشتی آزاد ایران از روز گذشته کار خود را در مسابقات قهرمانی آسیا به میزبانی آلماتی قزاقستان آغاز کرد؛ جایی که در روز نخست علی شعبانی در وزن ۹۷ کیلوگرم به مدال طلا دست یافت، علیرضا سرلک و علی سوادکوهی به ترتیب در اوزان ۵۷ و ۷۹ کیلوگرم صاحب مدال نقره شدند و مرتضی قیاسی در وزن ۶۵ کیلوگرم به مدال برنز رسید. البته امیرحسین حسینی نیز در وزن ۷۰ کیلوگرم از دور مسابقات کنار رفت.


امروز هم در ۵ وزن دوم، مجید داستان(۶۱ کیلوگرم)، مصطفی حسین خانی(۷۴ کیلوگرم)، حسن یزدانی(۸۶ کیلوگرم)، کامران قاسمپور(۹۲ کیلوگرم) و امین طاهری(۱۲۵ کیلوگرم) به مصاف رقبای خود رفتند که در نهایت یزدانی، قاسمپور و حسین خانی به فینال راه یافتند، امین طاهری به دیدار رده بندی و مجید داستان هم حذف شد.


در حالی که ایران در روز نخست فقط یک مدال طلا گرفته، امروز همه در انتظار کسب سه طلای دیگر هستند تا شاگردان غلام محمدی در بخش تیمی هم کاپ قهرمانی را بالای سر ببرند.


در ادامه نتایج کامل مبارزه های نمایندگان ایران در ۵ وزن دوم را می خوانید.


*در وزن ۶۱ کیلوگرم مجید داستان پس از استراحت در دور اول، در دور دوم مقابل راویندر از هند با نتیجه ۳ بر ۳ مغلوب شد و منتظر حضور حریفش در دیدار فینال بود تا وی نیز شانس کسب مدال برنز را بدست آورد. با این حال راویندر در مرحله نیمه نهایی برابر حریف قزاقستانی شکست خورد تا مجید داستان از دور رقابت ها کنار برود.


* در وزن ۷۴ کیلوگرم مصطفی حسین خانی در دور اول با نتیجه ۵ بر ۲ از سد اختیار نوروزاف از ازبکستان گذشت وی دور بعد با نتیجه ۱۰ بر ۳ سئونگ چول لی از کره جنوبی را از پیش رو برداشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله آتامیرات چارلیف از ترکمنستان را با نتیجه ۱۱ بر صفر مغلوب کرد و به دیدار فینال راه یافت.

* در وزن ۸۶ کیلوگرم حسن یزدانی پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با نتیجه ۱۰ بر صفر هایاتو ایشیگورو از ژاپن را مغلوب کرد و راهی مرحله نیمه نهایی شد. این کشتی در دقایق ابتدایی به دلیل نمایش خوب دفاعی کشتی گیر ژاپنی با نتیجه برابر پیش می رفت، اما یزدانی در اواخر وقت اول و ابتدای وقت دوم توانست ۱۰ امتیاز از رقیب بگیرد. یزدانی در نیمه نهایی مقابل مصطفی العبید از عراق کشتی گرفت که این مبارزه برای او به مراتب راحت تر از کشتی قبلی بود و قبل از اینکه سه دقیقه نخست به پایان برسد، ستاره کشتی ایران توانست با اجرای فنون متنوع رقیبش را ۱۰ بر صفر شکست دهد و به فینال برسد. رقیب یزدانی در فینال پونیا از هند خواهد بود.

* در وزن ۹۲ کیلوگرم کامران قاسم پور پس از استراحت در دور نخست در دور دوم مقابل سانجیت از هند با نتیجه ۱۰ بر صفر به برتری دست یافت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله مقابل رستم شودیف از ازبکستان با نتیجه ۱۱ بر صفر به پیروزی رسید و راهی دیدار فینال شد.

* در وزن ۱۲۵ کیلوگرم امین طاهری پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با نتیجه ۱۱ بر صفر عمر سارم از سوریه را مغلوب کرد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله مقابل آیال لازاریف از قرقیزستان قرار گرفت و در شرایطی ۶ بر صفر از حریف پیش بود، روی یک غفلت ضربه فنی شد و به دیدار رده بندی رفت.

بیشتر بخوانید:

کشتی آزاد قهرمانی آسیا؛ هت تریک طلایی؟

زنده از آلماتی؛ حمله سه ایرانی به طلای آسیا

 

 

تگ ها


آزاد کشتی حسن یزدانی کشتی