حسن یزدانی برترین‌ آزادکار لیگ برتر کشتی شد

دو کشتی‌گیر از تیم‌های «تا ثبت جهانی توس» و «بازار بزرگ ایران» در صدر برترین‌های هفته اول و دوم دور برگشت لیگ برتر کشتی آزاد قرار گرفتند....

به گزارش مدال، بعد از برگزاری هفته های اول و دوم دور برگشت لیگ برتر کشتی آزاد که طی روزهای پنجشنبه و جمعه هفته گذشته برگزار شد، برترین کشتی‌گیران از نگاه کارشناسان سازمان لیگ معرفی شدند.

در نوزدهمین دوره لیگ‌برتر با برنامه‌ریزی سازمان لیگ هر هفته برترین کشتی‌گیران با نظرسنجی از سرپرستان و ناظران مسابقات و با تایید کمیته فنی سازمان لیگ معرفی می‌شوند.

در هفته اول دور برگشت لیگ‌برتر کشتی آزاد حسن یزدانی نمایش درخشانی در ترکیب تیم تا ثبت جهانی توس داشت. او که روز پنجشنبه توانسته بود در اولین کشتی خود در لیگ برتر سال ۹۸ حریفش را با اقتدار شکست دهد، روز جمعه در هفته اول دوربرگشت مقابل حریف سرسخت تری به نام حسین شهبازی ایستاد. حسن یزدانی با نظر مربیان تیم مشهدی در وزن ۹۲ کیلوگرم روی تشک رفت و توانست قبل از پایان ۶ دقیقه رقیب خود را با حملات مداوم و در یک کشتی هجومی ۱۰ برصفر شکست دهد تا عنوان برترین کشتی گیر این هفته از آن او شود.

همچنین در هفته دوم دور برگشت لیگ برتر کشتی آزاد امیرحسین زارع که به تازگی به مدال طلای سنگین وزن مسابقات جهانی زیر ۲۳ سال در مجارستان دست یافته بود، با آمادگی بالای خود برابر حریفش از تیم اترک خراسان شمالی به پیروزی برسد. این آزادکار سنگین وزن تیم بازار بزرگ ایران در این کشتی با نتیجه ۱۱ بر صفر و اجرای فنون متنوع مقابل علی اصغر اکبری به برتری دست یافت و به عنوان بهترین کشتی گیر هفته دوم دور برگشت معرفی شد.

بیشتر بخوانید:

رنگرز: طلا گرفتن حسن یزدانی در المپیک قطعی نیست
 

تگ ها


حسن یزدانی کشتی لیگ برتر کشتی ایران کشتی