حسینی:خیلی خوب است که پیکان در لیگ حضور دارد

سرمربی پیکان می گوید که نباید در هنگام باخت زانوی غم بغل کرد و به هنگام پیروزی، در باد آن برد خوابید....

به گزارش "ورزش سه"، مجتبی حسینی سرمربی پیکان در نشست خبری پیش از دیدار فردا مقابل شهرخودرو گفت: با توجه به شرایط جدول، فکر می کنم بازی با شهرخودرو حساس ترین دیدار ما نیم فصل نخست است. می دانیم که این بازی چقدر سخت است. باید با تمرکز کامل و انرژی بالا در این مسابقه ظاهر شویم. بازی های زیادی را از این تیم دیده ام که در خیلی از دیدارها مستحق شکست نبوده اند. باید بدانیم که کوچکترین عدم تمرکز و اهمالی می تواند به ما ضربه جبران ناپذیری در این بازی بزند. اگر می خواهیم در این دیدار موفق شویم، باید خیلی خوب، آماده و با انرژی بالا در این مسابقه حاضر شویم.

حسینی درباره برخورد با استقلال در جام حذفی پاسخ داد: فعلا تمرکز ما روی لیگ است چون شرایط حساسی داریم و در جدول وضعیت پایداری نداریم. اما بازی کردن در جام حذفی مقابل تیم خیلی خوب استقلال هم فرصت خوبی برای بچه هایمان است تا بتوانند عملکرد خوب خودشان را نشان دهند و بابت این قضیه دغدغه ای نداریم. در جام حذفی بایستی مقابل در تیمی که جلویتان ظاهر می شود، بتوانید بازی کنید فعلا روی آن بازی خیلی تمرکز نداریم.

سرمربی خودروسازان درباره اینکه پیکان به عنوان هشتمین تیم لیگ برتر توانسته است به امتیاز ۶۰۰ در این پیکارها برسد، گفت: خیلی هم خوب است. تیم هایی مانند پیکان که صاحب امکانات مناسبی هستند و روی جوانان سرمایه گذاری های معقولانه می کنند، می توانند به فوتبال کشور کمک کنند. از مسئولین کارخانه، شخص مدیرعامل باشگاه که روی جوانان سرمایه گذاری می کند و اجازه می دهد تیم خوبی مانند پیکان در چرخه فوتبال باشد، تشکر می کنم.

وی درخصوص اینکه پیکان در تونل وحشت ۳ دیدار متوالی با تیم های مدعی استقلال، پرسپولیس و سپاهان با پیروزی برابر زردپوشان اصفهانی به پایان رسید، گفت: سه هفته خیلی سختی بود. با توجه به دو شکست سنگینی که مقابل استقلال و پرسپولیس داشتیم، فشار زیادی روی خود من و بچه ها وارد شد. خدا را شکر با پیروزی خوبی که در اصفهان به دست آوردیم، توانستیم شرایط را بهتر کنیم. باید یادمان باشد که فوتبال همین است، اینکه در شکست ها زانوی غم بغل کنید و ناامید شوید کار اشتباهی است. اگر هم بعد از یک برد خوب از خود بی خود شوید و از فضای آن پیروزی خارج نشوید، می تواند خیلی دردسر ساز شود. ما هر نتیجه ای بگیریم، باید سریعا آن را فراموش کنیم و خودمان را برای یک دیدار سخت دیگر آماده کنیم.

حسینی درباره اینکه شهرخودرو در جدول وضعیت خوبی ندارد و هیچ پیروزی را به دست نیاورده است، گفت: من بازی های زیادی از این تیم دیدم. اکثر بازیکنان شهرخودرو سال قبل هم در لیگ برتر بازی کرده اند. این جور تیم ها به دنبال موقعیتی هستند تا یک شروع خوب داشته باشند. ما نباید آن موقعیت را به شهرخودرو بدهیم که پیروزی را از ما شروع کنند. خیلی از تیم ها دنبال این هستند که آن پیروزی را از یک جایی آغاز کنند. باید این مسئله برای ما یک هشدار باشد که این اتفاق برای ما رخ ندهد.

سرمربی پیکان درباره احتمال حذف تیم های ایرانی از رقابت های لیگ قهرمانان آسیا نیز گفت: فکر می کنم این هشدار بزرگی برای فوتبال باشگاهی و مسئولان ماست. قضیه فوتبال را باید جدی بگیرند. سخت افزار و داشتن امکانات در استانداردهای حرفه ای و مسائل مالی هم باید خوب مدیریت شود. ما نباید اینقدر در فیفا پرونده داشته باشیم و این همه بازیکنان و مربیان خارجی شکایت کنند این در هیچ کای دنیا این چنین  اتفاقاتی چیزی نداریم. هشدار جدی است که مدیران فوتبال ما سهل انگاری نکنند و به قضیه باشگاه‌داری مانند سایر کشورهای دنیا جدی نگاه کنند.

تگ ها


مجتبی حسینی پیکان تهران