حسینی ناگهان دوباره فیکس شد!/ از خودگذشتگی رحمتی یا شرط تمدید؟

......

 
1 یک وقت‌هایی، اصل ماجرا یا جان کلام همان دیالوگ فیلم «کرید» است وقتی «راکی بالبوآ»ی سالخورده به بوکسور جوان  می‌گوید: «تصویر خودت را در آینه می‌بینی؟ این بزرگ‌ترین دشمن توست. بزرگ‌ترین عامل ناکامی‌ات. بزرگ‌ترین رقیبت. با این باید بجنگی.» سید‌حسین حسینی در بین رقبا و موانعی که برای پیشرفت دارد، بزرگ‌ترین دشمنش را باید درون آینه بیابد. جایی که یک گلر جوان، احساسی و به‌شدت نیازمند بلوغ قرار دارد که آماده است در اعتماد مربیانش تردید ایجاد کند.

به گزارش مدال، ماجرای اعتراض سیدحسین حسینی بعد از بازی با نفت مسجد‌سلیمان و بعد بازی کردنش مقابل سایپا، یکی از بزرگ‌ترین نمونه‌هایی است که نشان می‌دهد او باید به آینه با دقت بیشتری نگاه کند. او بعد از اعتراضش، بازی کرد و اتفاقا هم نمایش قابل‌قبولی داشت اما نحوه قرار گرفتنش در ترکیب استقلال شکوه و جادوی دستکش‌هایش را کمرنگ کرد. سخت است باور کنیم حضور او در ترکیب اصلی، به شایستگی‌هایش مربوط است. همه فکر می‌کنند او به این خاطر در ترکیب قرار گرفته که تمدید قراردادش نزدیک است و باشگاه می‌خواهد به میز مذاکره بکشانندش!

2 سید‌حسین حسینی جوان است و با استعداد. تردیدی نیست که آینده سنگربانی استقلال در دستان اوست نه سید‌مهدی رحمتی پا به سن گذاشته. روزگاری حجازی و رشیدی و عابدزاده و طباطبایی هم این سنگر را تحویل نفر بعدی دادن و رحمتی نیز روزی چنین خواهد کرد. روزی که دور نیست. با این همه استقلال باید بداند بازیکنی مثل حسینی را برای چند سال در اختیار دارد؟ این نباشد که حسینی به ترکیب برگردد و بعد از مسابقات لیگ مثل نورافکن و ابراهیمی اعلام کند قصد جدایی دارد. اگر حسینی قید بازی کردن در لیگ‌های دور و نزدیک را می‌زند و در استقلال می‌ماند، می‌توان مطمئن بود که این تیم -‌دست‌کم روی کاغذ‌- تا یک دهه آینده مشکل دروازه‌بانی ندارد. با این همه، قصه اصلی بر سر این است که اگر رقیبی قدرتمند مثل رحمتی در کار نباشد، با این سنگربان ناپخته باید چه کرد که با یک غوره سردش می‌شود و با یک مویز گرمش.

3 میدان دادن شفر به حسینی کار اشتباهی نیست اما اینکه او بعد از علنی کردن اعتراضش به ترکیب برگشته، نگران‌کننده است. درحالی که هفته‌هاست می‌نویسیم استقلال به حسینی هم میدان دهد و پاسخ می‌شنویم که دلیلی برای نیمکت‌نشینی رحمتی وجود ندارد، دیدن یک‌باره حسین حسینی در ترکیب شگفت‌انگیز بود. همین دو، سه روز پیش پرویز مظلومی در مصاحبه‌ای تاکید کرد ما خودمان هم از شفر پیرامون حسینی سوال کردیم و او ما را قانع کرد که نیازی به نیمکت‌نشینی رحمتی نیست! خب! چطور می‌شود چند روز بعد از این حرف، رحمتی جایگاه ثابتش را تحویل نفر بعدی می‌دهد؟

4 شایعه‌ای مطرح شده که هنوز مشخص نیست صحت داشته باشد یا خیر. اینکه رحمتی شب قبل از بازی اعلام کرده مصدوم است و نمی‌تواند بازی کند. این خبر هنوز تایید نشده و اگر هم خبرش اعلام شود باید به مصدومیت رحمتی شک کرد چراکه خبری در مورد مصدومیتش منتشر نشده بود. حدس می‌زنم که شاید رحمتی بزرگ‌تری کرده و خودش را به مصدومیت زده تا شر را بخواباند و آرامش را به تیمش برگرداند. اگر این است باید به رحمتی آفرین گفت اما چه کنیم که بحث تمدید قرارداد را در این ماجرا پررنگ‌تر می‌دانیم!

 

   حسینی: هر چه شفر بگوید گوش می‌دهم

سید‌حسین حسینی بعد از پیروزی استقلال مقابل سایپا در هفته نهم لیگ برتر گفت: «بازی سختی مقابل تیم خوب سایپا داشتیم که خدا را شکر برنده خارج شدیم. پنج ماه بازی نکرده بودم و در 15، 20 دقیقه اول خیلی سخت بود چون از شرایط مسابقه دور بودم. از شفر تشکر می‌کنم که این فرصت را به من داد و امیدوارم روزهای بهتری داشته باشیم. تمام ما یک تیم هستیم و یک هدف را دنبال می‌کنیم. از هواداران هم تشکر می‌کنم که در این پنج ماه از من حمایت کردند و من را فراموش نکردند که باعث دلگرمی من بود تا با قدرت برگردم. خیلی از هواداران شاید من را دوست داشته باشند اما دوست ندارم به خاطر من در فضای مجازی به هیچ‌کدام از اعضای تیم بی‌احترامی شود.»

وی درباره خداحافظی‌اش از استقلال و تاثیر آن در بازی امروز مقابل سایپا گفت:‌ «خداحافظی نبود، سوءتفاهمی بین من و شفر بعد از بازی مقابل نفت مسجدسلیمان به وجود آمده بود و با صحبت‌هایی که انجام دادیم برطرف شد. دوست دارم این انسجام تیمی ادامه پیدا کند و مشکلی پیش نیاید. تمریناتم را برای پیشرفت انجام می‌دهم و دوست ندارم درجا بزنم. عاشق استقلال هستم. حتی یک دیدار بازی نکردن در استقلال برای من خیلی مهم است، برای بازی‌های بعدی هم هر چه شفر بگوید، گوش می‌دهم.»

فرهیختگان

تگ ها


استقلال لیگ برتر خلیج فارس فوتبال