!حصر خانگی نورافکن

به گزارش مدال به نقل از آی اسپورت-در فهرست نهایی تیم ملی جوانان برای حضور در جام جهانی کره جنوبی، یک جای خالی بزرگ وجود دارد ......

   به گزارش مدال  به نقل از آی اسپورت- در فهرست نهایی تیم ملی جوانان برای حضور در جام جهانی کره جنوبی، یک جای خالی بزرگ وجود دارد.  باورنکردنی به نظر می رسد اما تیم ملی بدون کاپیتان راهی این تورنمنت خواهد شد و پیروانی نمی تواند در جام جهانی از یکی از بااستعدادترین هافبک هایدفاعی نسل جدید فوتبال ایران استفاده کند. علیرضا منصوریان تصمیم اش را گرفته و امید نورافکن را برای دو بازی باقی مانده در آسیا حفظ کرده تا شانس بازی این پدیده در جام جهانی جوانان از دست برود. تصمیمی متناقض با همه شعارهایی ملی گرایانه ای که در این سال ها از منصوریان شنیده ایم. تصمیمی که هم تیم ملی جوانان را تضعیف می کند و هم برای نورافکن ناامیدکننده خواهد بود. یک تصمیم میهن سیتزانه از سرمربی جوان استقلال تهران.

 بعد از آسیب دیدگی وریا غفوری در اردوی تیم ملی، خیلی ها تصور می کردند یک مربی در شرایط منطقی باید به این اتفاق واکنش منفی نشان بدهد اما علیمنصور مصدومیت دوباره غفوری در اردوی تیم ملی را یک افتخار برای این بازیکن دانست. حالا اما سرمربی استقلال رویه کاملا متفاوتی را در پیش گرفته و برای نزدیک ترشدن به اهداف اش در استقلال، تیم ملی جوانان را از امید نورافکن محروم کرده است. انتخابی که تا همیشه به عنوان یک نقطه تاریک در کارنامه منصوریان باقی خواهد ماند.

 امید نورافکن یکی از کلیدی ترین دلایل تحول استقلال در نیم فصل دوم بود. بازیکنی که تاوان اشتباه اش را با سکونشینی داد و با شوتِ تماشایی اش در مشهد کمک بزرگی به نایب قهرمانی استقلال کرد. او باید به تیم ملی جوانان ملحق می شد و با درخشش در جام جهانی، روبروی نگاه استعدادیاب های اروپایی قرار می گرفت اما حصر شدن به دست منصوریان، آینده فوتبالی او را تحت تاثیر قرار خواهد داد. این اتفاق زمانی عجیب تر به نظر می رسد که به یاد بیاوریم منصوریان در روزهای حضور روی نیمکت تیم ملی امید، با نگاهی حق به جانت از بازیکنان باشگاه های مختلف برای حضور در اردوهای بلندمدت دعوت می کرد. ظاهرا همکاری سرمربی استقلال با رده ملی، تنها زمانی برای او اهمیت دارد که نام سرمربی تیم کارلوس کی روش باشد. او هیچوقت برای سپردن مهره های تیمش به مرد پرتغالی مشکلی نداشته و با بدهنگام ترین اردوهای تیم ملی نیز کنار آمده است اما حالا به سادگی یک ستاره جوان را محبوس می کند تا در مسی تضعیف تیم پیروانی گام برداشته باشد و شعارهای اش درباره ایران و تیم ملی، دیگر هرگز جدی گرفته نشوند.

 

تگ ها


اخبار روز فوتبال