حضور برزگر در اردوی تیم ملی کشتی آزاد

سرمربی پیشین تیم ملی کشتی آزاد در اردوی تیم ملی کشتی حضور یافت....

به گزارش "ورزش سه" به نقل از روابط عمومی فدراسیون کشتی، پس از دعوت فدراسیون کشتی از مفاخر کشتی ایران برای حضور در اردوهای تیم‌های ملی کشتی، منصور برزگر سرمربی اسبق تیم ملی کشتی آزاد و دارنده مدال‌های نقره المپیک و طلا و نقره جهان صبح  امروز (پنج شنبه) در اردوی تیم ملی کشتی آزاد بزرگسالان حضور یافت.

برزگر در این دیدار گفت: به عنوان عضوی از جامعه بزرگ کشتی، دوست داریم که کشتی در آوردگاه‌های مهم بین‌المللی از جمله المپیک موفق باشد.

وی ادامه داد: کار فدراسیون کشتی در دعوت از قهرمانان و مفاخر این رشته برای حضور در اردوهای تیم ملی، خوب و زیبا بود و امیدوارم که این روند با حضور سایر قهرمانان ادامه پیدا کند.

برزگر گفت: کسب مدال در المپیک بسیار حائز اهمیت است و تمام تلاش خود را برای انجام این مهم به کار ببرید. حسن یزدانی نیز این شانس را دارد که با کسب دومین مدال طلای خود در کشتی ایران تاریخ‌ساز باشد.

وی ادامه داد: کشتی ورزش بی‌رکوردی است و در میدان معیارها معلوم می‌شود و کسانی که شاید فکر نمی‌کنید که بتوانند مدال بگیرند، صاحب مدال می‌شوند. شما می‌توانید مدال بگیرید و همیشه کشتی‌گیران بودند که آبروی ورزش ما را حفظ کردند، پس هیچ وقت خود را دست کم نگیرید.

سرمربی پیشین تیم ملی کشتی آزاد تصریح کرد: اگر می‌خواهید در کار خود موفق باشید، به حرف مربیان خود کاملا گوش کنید و به آن‌ها اعتماد داشته باشید، قطعا مربیان شما می‌توانند بهترین کمک‌کننده به شما باشند.

برزگر همچنین عملکرد فنی غلامرضا محمدی، ابراهیم مهربان و عباس حاج کناری را در زمان حضور در تیم ملی کشتی آزاد را ستود و گفت: محمدی، مهربان و حاج کناری از لحاظ فنی خیلی خوب بودند و حقشان بود که مدال‌های بیشتری را کسب می‌کردند.

برزگر در ادامه خاطراتی را در مورد برنامه‌های خود برای پیروزی کشتی‌های مهمی همچون دیدار علیرضا حیدری با الدار کورتانیدزه، علیرضا دبیر با تری براندز، علیرضا رضایی با کشتی‌گیر مغول، غلامرضا محمدی و حریفش برای کشتی‌گیران بیان و بر نقش مهم مربیان تیم ملی تأکید کرد.

وی با اشاره به اهمیت آنالیز حریفان تاکید کرد: حتما فیلم حریفان خود را به همراه مربیان ببینید و با نقاظ ضعف و قوت آن‌ها آشنا شوید و این کار خیلی برای کسب موفقیت کمک‌کننده خواهد بود.

این پیشکسوت کشتی در پایان ضمن آرزوی موفقیت برای تیم‌های ملی کشتی در پایان خاطرنشان کرد: وقتی کشتی نتیجه می‌گیرد و کشتی‌گیران صاحب مدال می‌شوند همه ما خوشحالیم و سرمان را بالا می‌گیریم. این تیم می‌تواند موفق شود و آرزوی همه ما افتخارآفرینی کشتی‌گیران در المپیک توکیو است.

علیرضا دبیر رئیس فدراسیون کشتی نیز در این دیدار گفت: پدرم با آقای برزگر چندین سال در سازمان آب همکار بودند و من از نونهالی آقای برزگر را می‌شناسم، ایشان یکی از مربیان من است و همیشه قدردان زحمات این مرد بزرگ خواهم بود.

وی تصریح کرد: ما مربیان زیادی را در کشتی داشته‌ایم اما برخی از آن‌ها در تاریخ کشتی ایران ماندگار و بر روی چند نسل اثرگذار بوده‌اند. استاد برزگر سالیان سال به عنوان سرمربی تیم ملی کشتی فعالیت کرد، برای کشتی ایران زحمات زیادی کشید و همیشه در کار خود موفق بود و تیم ملی کشتی آزاد ما با هدایت ایشان افتخارات زیادی را کسب کرده است.

دبیر اظهار داشت: یکی از حسن‌های بزرگ آقای برزگر این بود که در عین اینکه به عنوان سرمربی تیم ملی فعالیت می‌کرد، به عنوان مربی در باشگاه نیز حضور داشت و این باید یک الگو برای همه مربیان باشد.

رئیس فدراسیون کشتی در پایان خاطرنشان کرد: از استاد برزگر ممنوم که امروز وقت گذاشتند و با حضور در اردوی تیم ملی کشتی آزاد دقایقی را برای ملی‌پوشان صحبت کردند. همین‌جا از دیگر مفاخر کشتی ایران و قهرمانان جهان و المپیک دعوت می‌کنیم در این زمان کوتاه باقی مانده تا المپیک توکیو در اردوی تیم‌های ملی کشتی حضور داشته و با صحبت‌های خود موجب روحیه، انگیزه و آرامش در کشتی‌گیران شوند. 

تگ ها


منصور برزگر کشتی