حضور خارجی ها در لیگ برتر ممنوع نمی شود

دنیا مالی – نماینده مردم انزلی در مجلس شورای اسلامی گفته در صحبتی که با وزیر ورزش و جوانان داشته از او خواسته کاری کند که حضور مربیان و بازیکنان خارجی از این پس در تیم های ایرانی ممنوع شود....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، چند سال پیش سازمان لیگ در اطلاعیه ای حضور خارجی ها در تیم های دسته اولی را ممنوع کرد و این به خاطر بهای تیم های دسته اولی به بازیکنان داخلی بود اما سازمان لیگ به دنبال تعمیم این قانون به تیم های لیگ برتری نیست. خب دلیل هم واضح است. لیگ برتر به صورت حرفه ای برگزار می شود و از سویی تیم های ایرانی درگیر لیگ قهرمانان آسیا می شوند و طبیعی است برای موفقیت در این بازی ها نیازمند جذب بازیکنان خارجی باشند.

البته همان طور که سازمان لیگ هم پیش تر بدان اشاره کرده بود به دنبال اعمال قوانین سخت گیرانه ای برای ورود خارجی ها به تیم های لیگ برتری است؛ به این خاطر که خارجی های بهتری جذب تیم های لیگ برتری شوند. به تازگی وزارت ورزش و جوانان جذب خارجی ها را برای تیم های استقلال و پرسپولیس ممنوع کرده که این یک تصمیم درون خانوادگی است و سازمان لیگ به آن ورود نمی کند. یکی از تصمیمات سازمان لیگ که به زودی به تیم های لیگ برتری ابلاغ خواهد شد این است که منبعد تیم های بدهکار در فیفا به بازیکنان خارجی تا زمان تسویه حساب حق جذب بازیکن جدید را نخواهند داشت.

پنجره تابستانی با پایان بازی های باقی مانده لیگ برتر باز خواهد شد و  طبق قانون تیم های حاضر در لیگ برتر می توانند بازیکن خارجی جذب کنند. نکته قابل تامل اینکه بر اساس اساسنامه جدید وزیر ورزش و جوانان از حضور در اعضای مجمع عمومی فدراسیون فوتبال منع شده و دیگر حق تصمیم سازی برای فوتبال ندارد و هر گونه توصیه او به فدراسیون فوتبال تصمیم دخالت در فوتبال تعبیر خواهد شد. ضمن اینکه اساسا سازمان لیگ برنامه ای برای منع حضورر خارجی ها در لیگ برتر ندارد.

بیشتر بخوانید:

تاکید دوباره تراکتوری‌ها روی تعطیلی لیگ برتر

غایبان استقلال برای شروع لیگ مشخص شدند

 

 

تگ ها


سازمان لیگ برتر فوتبال ایران لیگ برتر خلیج فارس فوتبال